Skocz do zawartości

Karta graficzna do 500 zl


Recommended Posts

Na początek chcial bym sie przywitac bo jestem nowy wiec siemka. Poszukuje karty graficznej do 500 zl takiej do gier. Odrazu potrzebuje kompatybilny zasilacz do niej. Nienpytajcie jaki mam procesor itp. Prosze tylko o najbardziej wydajna karte do tej ceny. Pozdrawiam

Edytowane przez Dzida92
Link to post
Share on other sites

Witany nowego użytkownika. Budżet znamy, to jeszcze procek, zasilacz, monitor (rozdzielczość, odświeżanie) oraz gry, w które grasz/chciałbyś zagrać podaj proszę. Używka wchodzi w grę?

Link to post
Share on other sites

Procka nie pamietam poniewaz przebywam za granicą. Monitor samsunga full hd 24cale 100mhz 5 na sekunde. Gry rozne nanco przyjdzie ochota. Chce zeby jako tako to śmigało. Tak mysle tylko o uzywce

Edytowane przez Dzida92
Link to post
Share on other sites

A kojarzysz cokolwiek nt. procka? Albo może pamiętasz chociaż kiedy go kupowałeś i ile mniej więcej kosztował?

Zakładając, że nie masz mocniejszych starych i7 (7700k, 6700k) po dobrym OC to z używek rozsądnym wyborem do 1080p jest Radeon Rx 570 4GB.

 

Jeżeli miałbyś jeszcze starszy procesor (Phenom II, jakiś core i3 lub niżej) to nie ma sensu wrzucać czegoś mocniejszego niż gtx 750 Ti / gtx 950, bo karta będzie się nudzić.

 

Wypadałoby by jednak, żebyś dowiedział się jaki model procesora masz, a już na pewno jaka marka i moc zasilacza ;)

Link to post
Share on other sites

I7 860 teraz sobie przypomniałem. Chcialem do niego zakupic r9 290.ale stwierdzilem ze wole sie podpytac kogos kto bardziej sie zna. Nie mam zamiaru zmieniac calego kompa bo takim fanatykiem nie jestem az. Ale czasmi lubie sobie w cos pograc

Link to post
Share on other sites

Mam podobny procesor z rx470 . Możesz śmiało pakować rx570/580 . W tytuły które gram to karta graficzna jest wąskim gardłem .

R9 290 ma już bardzo duże ryzyko awarii .

Zasilacz z nowych to spc Vero L3 500w wydaje się być tani i dobry .

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do 1080p wystarczy spokojnie 4GB wersja. Polecałbym upolować Sapphire Nitro+ (miałem osobiście dokładnie tę wersję) i wszystko było elegancko. Tu masz model z półroczną gw:

 

https://allegro.pl/oferta/sapphire-radeon-rx-580-4gb-nitro-fv-marza-gw-7720355902

 

Mogę zapytać gdzie za granicą stacjonujesz?

Link to post
Share on other sites

8GB może się przydać też i w FHD. Np Rise of the Tomb Raider, czy Doom Eternal na maxa adresują spokojnie ponad 7GB pamięci VRAM.

 

TUTAJ dobrze to widać na skrinach (coś kiedyś wstawiałem).

 

 

 

Z drugiej strony można zjechać tekstury o jedną belkę w dół i 4GB spokojnie wystarczy.

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Nie widzę bardzo sensu w kupowaniu zasilacza używanego do twojej konfiguracji za 250 zł . Ile to ma lat ? ja jak kiedyś kupowałem używkę to płaciłem 50 zł , a nie 250 . 

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l3-500w-spc265-5942214/

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-s12iii-bronze-500w-s12iii-500-p1391640

Przy czym ten pierwszy za 202zł wystarczy . 

 

Na ten jeszcze była promocja , ale się skończyła widzę 

https://www.x-kom.pl/p/423078-zasilacz-do-komputera-be-quiet-system-power-9-500w-80-plus-bronze.html

mimo to też można polecić .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dodatkowa pamięć przydaje się gdy zamierzasz grać w wyższych rozdzielczościach. Pisałem już, że do FullHD wystarczy spokojnie wersja 4GB.

Miałem Sapphire rx580 4GB później wersję z 8GB, owszem do FHD większości gier 4GB wystarczy ale są takie gdzie dobrze mieć już 8GB np w Mass Effect Andromeda różnica w płyności była zauważalna, 8GB przyda się też jak ktoś wrzuci jakieś mody np z teksturami wyższej rozdzielczości, poza tym Sapphire ma wyżej taktowane pamięci w wersji 8GB, jeżeli różnica w cenie będzie niewielka to ja osobiście wolałbym dopłacić tą stówkę do większej ilości pamięci.   

 

 

Mam okazje do kupienia msi gtx 1060 6gb za 540 zl brac? Dobra cena?

Cena dobra no i 6GB to już lepsza opcja niż RX z 4GB na te czasy.

Co do zasilacza kolega jakub1t wrzucił link do fajnego zasilacza Seasonic (drugi link), to naprawdę dobra firma robią świetne zasilacze a 500W do tego zestawu czy to będzie RX580 czy GTX 1060 który jest jeszcze bardziej energooszczędny całkowicie Ci wystarczy, nie ma sensu pchać się w używkę o większej mocy w tych pieniądzach.  

 

 

 

Edytowane przez RBX100
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...