Skocz do zawartości

nowy bios do MSI b450 tomahawk


Recommended Posts

ładuj najnowszy

nie musisz starych po koleji pakować

ale warto tubylców podpytać jak jest ze stabilnością danych wersji

nie pomogę bo jadę na starym poczciwym i7-2600

ja zostałem na ostatnim do sandy

do ivy nie wgrywałem

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Może coś mi się chrzani ale gdzieś tam kiedyś obiło mi się, że czasami trzeba to robić pośrednio.


Obecnie też nie mam najnowszego pod 2600. Z tego co pamiętam to nowszy chyba coś poprawiał z kompatybilnością pamięci a że u mnie jest OK to nie grzebałem.

Edytowane przez silvzab
Link to post
Share on other sites

Posiadam B450 Tomahawk wraz z R5 2600 oraz RAMem Ballistix Sport LT, żągłowałem biosami róznymi, na każdym komp działał prawidłowo, jedynie na najnowszych (które mają wsparcie dla Ryzen 3000) jest tekstowy bios

Poza tym biorąc pod uwagę fakt że AMD obcieło wsparcie Ryzenów 4000 dla płyt B450, raczej rozważyłbym wymiane 2600 na 3700x zamiast 3600

Link to post
Share on other sites

nie pomogę bo jadę na starym poczciwym i7-2600

ja zostałem na ostatnim do sandy

do ivy nie wgrywałem

 

oprócz obsługi ivy, nie które starsze płyty z PCI_E 2.0 otrzymały krytyczne poprawki dla

poprawnego działania kart graficznych z interfejsem PCI_E 3.0

Poza tym biorąc pod uwagę fakt że AMD obcieło wsparcie Ryzenów 4000 dla płyt B450, raczej rozważyłbym wymiane 2600 na 3700x zamiast 3600

 

Nie ma co się patyczkować wymień przy okazji płytę na B550 dla przyszłych ryżenów 4000,

 

ze sprzedażną płyty B450 nie będzie problemów masa fanbojów AMD siedzi na olx/allegro licytuję te płyty za dobre pieniądze, trzeba to wykorzystać, najważniejsza jest faktura i ile zostało gwarancji :)

 

ostatnio się śmiali na forum że licytowali rzęcha FX-8150 za ponad 600 zł :D

Link to post
Share on other sites

Z tym wsparciem dla 4000 to pożyjemy - zobaczymy, oficjalnego wsparcia nie będzie, ale jak już się sprzeda odpowiednia ilość B550 to znajdą się i biosy z obsługa zen3 pod starsze chipsety.


Bo tam nie ma w większości przypadków fizycznych przeszkód aby te procki działały na tych chipsetach (poza A320) jedynie zgrzyt z małą ilością eprom czyli bios w wersji "light" z obciętą obsługą starszych generacji załatwia temat.

Link to post
Share on other sites

Nie, płyty nie wymieniam. Na razie ląduje na niej 3600 a potem się zobaczy. Jak 4xxx nie da rady na tym chodzić i będę miał pomysł na ryzeny 4 gen wtedy kupię na b550 a to co mam dostanie mój młody. Nie wiem tylko jaki bios w obecną pakować. Myślę, że najnowszy ale nie mam pewności więc może ktoś poradzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...