Skocz do zawartości

Porównanie dwóch zestawów przed zakupem


Recommended Posts

W oparciu o wcześniejszą pomoc zbudowałem dla znajomego z Anglii 2 zestawy (1 w overclockers.co.uk i 1 w scan.co.uk) przy założeniu: Monitor 240Hz, Ryzen 3600, RTX2070, Ram 16GB 3600MHz, SSD ~500GB:
 

My basket at Overclockers UK:

Total: £1,511.79 (includes shipping: £0.00)

 

My basket at SCAN:

Total: £1,562.04 (includes shipping: £19.97)

 

Z tego co widzę w scan jest szansa na lepszą:
- grafikę (od MSI - czy ona potrzebuje lepszego zasilacza? w tym zestawie dałem 650W)
- lepsza płyta główna?
- lepszy SSD
- gorsze Ramy
- gorsza obudowa?

*W zestawie ze scan obudowa totalnie randomowa, którą polecalibyście z tych tańszych?
**Zostało chyba przyoszczędzić jedynie na coolerze, wybrałem Arctica 120mm choć myślałem też o:
https://www.overclockers.co.uk/cooler-master-masterliquid-ml240l-rgb-aio-cpu-cooler-240mm-hs-07p-cm.html

oraz na obudowie aby zachować resztę założeń.

 

Prosiłbym o ewentualne korekty oraz z którego sklepu bardziej opłaca się według Was zamówić sprzęt. Zakup niedługo, więc będą to ostatnie poprawki.

Edytowane przez roninq6
Link to post
Share on other sites

Znajomy będzie podkręcał? Jeżeli nie, to ja posłałbym dodatkowe chłodzenia CPU na szczaw, zawsze może sobie dokupić coś w przyszłości.

 

I jeszcze na chwilę obecną płyty B450 mają być niekompatybilne z Ryzenami 4000. Więc wymiana CPU tylko na 3700X i wyżej.

Link to post
Share on other sites

Nie, raczej nie będzie podkręcał. Rezygnować więc całkowicie z coolera? Zawsze to jakaś oszczędność. :) 

Hmm, dopłata do np. ASUSA TUF GAMING X570 względem B450 to jednak jakieś ~116funtów, więc raczej dość sporo biorąc pod uwagę, że początkowy budżet i tak jest nieco naciągnięty.

//edit:

My basket at SCAN:

Total: £1,507.64 (includes shipping: £19.97)

 

 

 

 

Aktualizacja: RTX2070 MSI na Gigabyte (ponoć chłodniejsza/lepsza), lepsze mobo, nieco tańszy dysk (chyba bez sensu dopłacać), lepsza obudowa, lepsze chłodzenie (duo 2x120mm). Coś do poprawy w okolicach tego budżetu?

Edytowane przez roninq6
Link to post
Share on other sites

cooler się przyda boxowe chłodzona amd są głośne a masz pół pasywny zasilacz jak byś poszukał taki spory cooler to jest szansa tego procka pasywnie wychłodzić na pewno dark rock 3 i 4 da radę to zrobić inne także ale ponad 1 KG wagi musi mieć do tego ciekły metal. Ta bud jest średnia ja skladma teraz dla brata coś podobnego ale procek chłodzony pasywnie i wybrałem takie coś

https://www.x-kom.pl/p/430917-obudowa-do-komputera-cooler-master-masterbox-q300l.html

ciekawa konstrukcja bardzo przewiewna góra duł i przód masz otworki zamaskowane maskownica na magnesy. 

Ja mam chłodzenie

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermaltake-frio-extreme-silent-clp0587-b-695425/

Oczywiście ciekły metal ale nie mam tego jeszcze zmontowanego i nie powiem na 100% czy daje radę. Mogę jedynie powiedzieć ze kilku znajomym robiłem takie pasywki ale to intela i5 z TDP 65W i to działa więc z AMD zakładam że także się uda. Sam mam i7 7700T z TDP 35W do tego chłodzenie o masie 0,9 KG i spokojnie daje radę. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie wrzuciłem inne chłodzenie (edit posta wyżej). Tam jest 2x120mm. Co myślisz?

ten Cooler Master będzie lepszy niż ten be quiet? ta druga sporo droższa. Zresztą CM to microATX.

Jako alternatywę dla tamtej obudowy myślę jeszcze o :
https://www.scan.co.uk/products/corsair-275r-airflow-tempered-glass-black-mid-tower-pc-gaming-case?fbclid=IwAR3SM3kA_Jx0kYsaJ9dle_ZUh-cQ5s55-jSt0xo0QECMBasbrPozWEwWkbs

Edytowane przez roninq6
Link to post
Share on other sites

 

 

ten Cooler Master będzie lepszy niż ten be quiet?

Będzie gorszy. Poza tym rzeczony Cooler Master jest na płyty w rozmiarze mictro ATX (czyli wybrany przez ciebie Tomahawk się nie zmieści), a nawet mając małą płytę dostaniesz szału podczas składania (nie będzie miejsca na palce).

Link to post
Share on other sites

cooler master występuje także w wersji ATX

https://www.x-kom.pl/p/515384-obudowa-do-komputera-cooler-master-masterbox-q500l.html

i jest lepsza bo jest bardziej przewiewna. Przy budowie komputera pasywnego albo maksymalnie cichego doskonałe rozwiązanie i nie jest to mała buda. 

 

Jak nie będziesz kręcił to daj tańszą płytę 

Co do grafiki to bym nie szalał lada chwila nvidia przejdzie na 7 nm  amd wprowadzi swój ray tracikng brał bym obecnie rx 5600 xt. 

Daj tą kasę na ssd większy bo rozmiary gier rosną albo monitor 27'' chociaż. 

240 hz musisz to być fan cs go bo tylko tam tyle fps utrzyma. zastanów się lepiej jak bardzo kochasz cs go według mnie lepiej 2k i 144 hz

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to jest w UK, ale znajomy dostał ze SCAN odpowiedź, że złożenie (fizyczne) tego zestawu to 150-200gbp (bo nie będzie w stanie sobie z tym poradzić) oraz że dostaje na niego 3 lata gwarancji, gdzie np wchodząc w zasilacz Seasonica w Warranty jest napisane, że jest 10 lat gwarancji, więc na jakiej zasadzie to działa?

Czy może przez te 3 lata sklep pośredniczy w gwarancji, a przez resztę bezpośrednio trzeba się kontaktować z producentem sprzętu?

 

Tylko teraz przez to złożenie trochę cena podskoczyła i kumpel ma zagwozdkę, bo np. wybierając z ich kreatora urządzeń (czy to na scan.co.uk, overclockers.co.uk czy box.co.uk) nie trzeba płacić tych dodatkowych 150-200GBP na złożenie tylko cena jest już w to wliczona.
 

Teraz pytanie czy z tamtych zestawów da się coś sensownego ułożyć? bo zwykle w takich gotowcach jest dużo gorszy sprzęt do wyboru..

Edytowane przez roninq6
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego jak dany producent rozpatruje zgłoszenia gwarantuje. Jeżeli odbiera od detalicznego nabywcy to wówczas sklep pośredniczy jedynie w czasie okresu wymaganego przez prawo (w Polsce dwa lata), a przez następny okres kontaktujesz się bezpośrednio z działem technicznym producenta.

 

Jeżeli zaś końcowym odbiorcą jest sklep, wówczas pośrednictwo sprzedawcy masz przez cały okres trwania gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Raz z kumplem robiliśmy taką akcje hardcorową kopił części w Irlandii i składał przed kamerą w razie problemow pomagałem. Jak masz wszytko dobrane dobrze to złożenie żadna sztuka. Instalka systemu tak samo najpierw przez team viwera przygotowuje system potem dwa lapki naprzeciw siebie albo telefon abym wodził co na drugim się dzieje i kumple robią co karze. Da radę spróbuj 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...