Skocz do zawartości

Dobre, wygodne, "tanie", otwarte, słuchawki elektrostatyczne / planarne około 1500-2500zł pod AUNE S6 pro


Recommended Posts

Dzień dobry 

 

Poszukuję jakichś dobrych, wygodnych, "tanich", otwartych słuchawek elektrostatycznych / planarnych, z możliwościową pracy zbalansowanej (po wymianie kabla). Podłączone będzie pod AUNE S6 pro. 

 

Na razie przyglądam się najbardziej

 

HIFIMAN SUNDARA CZARNY 1.6 tys. zł (bezpieczne, wygodne)

Acoustic Research AR-H1 2.3 tys. zł (słyszałem że pałąk nie należy do najwygodniejszych, przez system mocowania, ale mają ciekawy driver w dość niskiej cenie). Może jest jakiś klon tylko wygodny w dobrej cenie ? 

 

Chciałbym zamienić mojego woła roboczego Brainwavz HM100 z skórzanymi padami (bardzo wygodne słuchawki), na coś otwartego.

 

Mam też Audio-Technica ATH-MSR7BK, ale nie są zbyt wygodne (uszy dotykają siatki, pałąk nie jest zbyt wygodny, pocą się), więc używam ich głównie jako "zewnętrznych" max godzina na uszach jak jestem w drodze. Ewentualnie jako zestaw słuchawkowy do komórki, przy pracy zdalnej. Ale są to najlepiej brzmiące słuchawki jakie posiadam i liczę na coś wyraźnie lepszego od nich. 

 

Szukam czegoś w czym można siedzieć spokojnie godziny wygodnie. 

Link to post
Share on other sites

Bo mam już MSR7BK i wątpię abym kupił coś zdecydowanie lepszego / innego w tym budżecie, na tyle detalicznego, abym słuchał ponownie niektórych utworów. A DAC-a przydałoby się wykorzystać jakoś mocniej, bo teraz się nudzi przy MSR7BK i HM100. Kupiony był z zamysłem aby podłączyć pod niego coś cięższego do napędzenia niż dynamiczne słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Noo jeśli interesują cie "tanie" elektrostaty to wygrzebałem na e-bay Stax SR-Gamma. Jak na Staxy to okazja:

https://www.ebay.pl/itm/Stax-SR-Gamma-electrostatic-headphones-aka-ear-speakers/223875418932

Tu jest wątek z head-fi na temat tego konkretnego modelu:

https://www.head-fi.org/threads/stax-sr-gamma-earspeakers.515337/

Link to post
Share on other sites

Czy wiesz o tym, że elektrostaty potrzebują energizera, żeby mogły grać? Nie podepniesz ich bezpośrednio pod S6. Ogólnie to musiałbyś zwiększyć budżet pewnie jakieś 2x, żeby kupić coś nowego, co rzeczywiście będzie kompletnym zestawem elektrostatów.

 

Co do planarów, to pozostają Ci budżetowe wynalazki, jak wspomniane HF 580, SendyAudio Aiva (link) albo jakieś niższe HiFiMANy HE-400i dla przykładu, czy Sundara.

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry 

 

Poszukuję jakichś dobrych, wygodnych, "tanich", otwartych słuchawek elektrostatycznych / planarnych, z możliwościową pracy zbalansowanej (po wymianie kabla). Podłączone będzie pod AUNE S6 pro. 

 

Na razie przyglądam się najbardziej

 

HIFIMAN SUNDARA CZARNY 1.6 tys. zł (bezpieczne, wygodne)

 

Miałeś kiedyś w rękach cokolwiek od HiFiMAN? Nie powiem nic złego o ich szkole grania (chociaż tych konkretnych modeli nie znam), ale jakość wykonania jest tragiczna. Zobacz je w sklepie, nim weźmiesz w ciemno. I weź tę sztukę, która nie będzie się rozpadać w rękach.

 

W budżecie masz jeszcze Audeze LCD-2C (w tamtym roku były po 2200 w MP3Store), ale są niewygodne. Za to raj dla bass-headów. Z tańszych alternatyw są jeszcze Monolith M1060.

Link to post
Share on other sites

@Karister

 

HiFiMANy mają wykonanie, jakie mają, ale żeby od razu rozpadać się w rękach? Skąd takie przeświadczenie?

 

Audeze raj dla bass-headów? :D Cheba nie... Fakt, bas to chyba najlepsze, co w tych słuchawkach jest, ale to nie bassheadowy charakter imo :)

Link to post
Share on other sites

HiFiMANy? Mam. Pierwsza para zakończyła działanie po 3 miechach. Druga przyjechała z o 5mm dłuższą opaską (co ma znaczenie przy ich gabarytach) i pałąkiem tak rozregulowanym, że słuchawki zjeżdżały na sam dół przy delikatnym dotknięciu palcem na stojaku. Trzecia miała dobry pałąk, ale splaskane o połowę pady. Na HeadFi człowiekowi rozpadły się na dwie części przy zdejmowaniu ze stojaka. Co prawda mają dobry customer service i od razu wymieniają na nówkę, ale... pałujesz się wtedy z celnikami. Przy cenach ich średnich i wysokich modeli nie powinno to w ogóle mieć miejsca.

 

LCD2 zależy od modelu. Fazor są spoko zbalansowane tonalnie. Classic to armageddon. Przy mocnym wzmaku mordują sub basem. Ja ich słuchałem na średniaku - Marantz HD DAC-1, który nie jest ani mocnym, ani ciepłym wzmakiem i głowa mnie rozbolała po 20min niegłośnego słuchania. Nawet Focale Elear czy Clear tak nie tłuką. Fostexy TH909 też nie. Lubię miłe mruczenie, ale to był pogrom. A wszysko było słuchane jednego dnia i zapamiętałem je jako najbardziej basowe. Za dużo najniższego mięcha.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

czytałem recenzję HIFIMAN SUNDARA i wręcz byli zaskoczeni wykonaniem jak na HIFIMAN-a, nie ruszają się na boki co trochę pomaga, ale wolałbym cały metalowy pałąk, nie z wstawkami z plastiku, złe wspomnienia po łamiącym się JBL J88 właśnie na łączeniu.  

 

 

Rozważałem  Audeze LCD-2C i Monolith M1060, ale muszę sobie przypomnieć, czemu je odrzuciłem... 

Link to post
Share on other sites

Arya. Jak je kocham za dźwięk i swobodę grania, tak nienawidzę za wykonanie.

 

Właśnie chyba w tym główny problem, w modelu. Ogólnie HiFiMAN nie słynie z jakości wykonania, niższe modele, przez niższą cenę jeszcze się bronią, ale flagowce, czy ich wyższa półka z takimi problemami to już taka trochę komedia.

 

Oprę się trochę na info z mp3store, kiedy to jeszcze jakiś czas temu śledziłem to forum namiętnie i udzielałem się tam.

Ogólnie rzecz biorąc serie HE-300, 400, 500 miały wielu zwolenników i tutaj mało kto narzekał na wykonanie i jakieś problemy z tym związane. Ogólnie nie przypominam sobie żeby toś krytykował w taki sposób te słuchawki za wykonanie. No, ale mówimy tutaj o nieco niższej klasie i cenie.

 

Miałem 2x HE-400i i narzekać nie mogłem w sumie na nic, poza tym, że dźwięk mi nie leżał  :D a miałem wersję starszą z wkręcanymi kablami, a potem nowszą z gniazdami na wtyk.

 

Natomiast jeśli chodzi o model HE-1000 (czyli pokrewny do Arya) tutaj już trochę słów krytyki spadło, bo były z nimi problemy właśnie jeśli chodzi o jakość wykonania. Trzeba pamiętać, że mamy do czynienia tutaj ze słuchawkami za kilkanaście tys. a zgłaszano skrzypienie, pękanie opaski skórzanej, skopaną regulację, a nawet problemy z przetwornikiem. Za taką cenę to rzeczywiście można powiedzieć tragedia.

 

Sundara ma chyba cały metalowy pałąk, tylko regulacja jest takim dodatkiem, ale to nie jest element nośny zapewne.

Link to post
Share on other sites
ale żeby od razu rozpadać się w rękach? Skąd takie przeświadczenie?

Moje HE-4XX się rozpadły. Pourywały się śrubki mocujące widełki pałąka. Po dwóch tygodniach używania wysiadła pierwsza. Jeszcze mi się ją udało dokręcić (jak udało mi się znaleźć w sklepie tak mały klucz imbusowy). Tydzień później znów ta sama nawaliła i już po dokręceniu była bardzo luźna. A potem kolejna śrubka z drugiej słuchawki po czym te HE-4XX wylądowały najpierw w szafie a potem w koszu - głownie dlatego że byłem wściekły na to jak można zrobić taki szajs podczas gdy przykładowo Superlux potrafi zrobić analogiczne mocowanie w dużo przecież tańszych HD-330 tak że po 3 latach całość pracuje jak w dniu wyjęcia z pudełka.

d51b37949e9a5.jpg

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Dzięki na informacje.

 

Bardzo ciekawa sprawa. Miałem sporo do czynienia z HiFiMANami, ale te 2-3 lata temu, jeśli te nowe wypusty mają takie braki to tylko szkoda mi ich użytkowników.

Link to post
Share on other sites
Monolith M1060

 złe wykonanie w drewnie (mogą pękać, wióry itp) i klejone pady  :o

 

poczytam o  Audeze LCD-2C, Sendy Aiva i Sivga P-II. 

 

HIFIMAN-ami właśnie wolę uważać, największe wady to własnie wykonanie, choć niby lepsze niż w innych modelach i brak ruchu nauszników na boki, co może się odbić na komforcie po dłuższym noszeniu. 

 

 

Edit:  Audeze LCD-2C - brak wymiennych padów + własny wtyk (nie jest to aż taki problem). Pady mnie trochę mało przekonują, bo ja niszczę je dość szybko zwykle 1.5-2.5 roku i po padach.  

Ale wyglądają całkiem OK. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...