Skocz do zawartości

Upgrade PC pod Ryzen 3 3300X


Recommended Posts

Cześć,

 

Nie wiem czy to już odpowiednia pora, ale chciałbym Was poprosić o pomoc w skonfigurowaniu zestawu pod Ryzen'a 3300X.

 

  • Zastosowanie komputera: CS:GO, okazjonalnie inne tytuły
  • Maksymalna kwota: Elastycznie, możliwie jak najmniej*laughs in polish*
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: Jak tylko 3300X trafi do sprzedaży w Polsce
  • Których części potrzebuję: CPU/MOBO/RAM/Chłodzenie, więcej szczegółów poniżej
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: Najprawdopodobniej tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 24"/1080p/144hz
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): GTX 970, IRDM Pro 240GB, Antec VP-PC 500W(?)

 

Aktualny zestaw zakupiony w 2015:

i5 4460

Gigabyte B85M-D3H-A

Ballistix Sport DDR3 8GB/1600 CL9

GTX 970

Goodram IRDM Pro 240GB 2,5"

Antec VP-PC 500W

 

 

Chciałbym dokonać zmiany CPU/MOBO/RAM, natomiast nie jestem pewien co do zasilacza.

Był on polecany tutaj na forum jako sprawdzona, budżetowa opcja i do tej pory służy bez zarzutu, ale czy warto go zamienić? 

Nosząc się z zamiarem lekkiego OC (czy chociażby zapewnienia optymalnej temperatury przy boost'cie - a z tym ponoć na box'owym coolerze nie jest najlepiej) musiałbym coś dokupić. Chciałbym tylko zaznaczyć. że jeśli już podejmowałbym się OC, nie byłoby to wyciskanie z procka ostatnich potów.

 

Nie jestem cyferkowym/wydajnościowym geek'iem, jeśli świat niczym nie zaskoczy to zakupiony zestaw zapewne będzie u mnie gościł (daj mu panie jeżu) przez następne 4-5 lat, dlatego też nie interesuje mnie w tym momencie kompatybilność z Zen3.

 

Tak na koniec jeszcze mniej istotna kwestia audio; posiadam również X-Fi Titanium SB0880 pod MC-MHF60U. Jest to dla tych głośników lekki overkill, dlatego jeśli istnieje jakieś MOBO z przyzwoitym/porównywalnym audio do którego mógłbym dołożyć za cenę odsprzedaży tej karty, to też prosiłbym o osobną propozycję :)

 

Dzięki i pozdrawiam,

Konrad

 

/edit Jestem również otwarty na propozycje sprzętu z drugiej ręki :)

Edytowane przez Denave
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...