Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym ulepszyć mojego PC, nie wszystkie gry płynnie działają na ultra, więc coś trzeba wymienić ;)

 

Mój komp:

 

AMD Ryzen 5 2600

Asrock Fatali1y B450 Gaming K4

Hyperx 16GB DDR4 3000MHz

XFX Radeon RX590 FATBOY OC+ 8GB

Crucial BX500 250GB

Toshiba P300 2TB

be quiet 550W Straight Power 11

 

CPU i GPU do wymiany, reszta raczej zostaje zostaje. Nowego procka chcę Ryzena, bo po co wymieniać mobo.

 

GPU? Coś cichego, bo mój Radek chodzi jak suszarka do włosów :D

 

Budżet na CPU i GPU? Hmm... 2500zł? Chyba, że warto dołożyć do czegoś ;)

 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ~2500zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? W najbliższym czasie
  • Których części potrzebujesz?: CPU i GPU
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Raczej nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1920x1080, nie zmieniam, nie wiem jaki model, 32"
  • Specjalne wymagania: Ciche GPU
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Wszystko mam, upgrade CPU i GPU
Edytowane przez Markus9292
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na Boxie to kolega z podkręcaniem nie poszaleje.

Poza tym, czy ja wiem czy nie ma sensu przesiadać się?

 

Swojego R5 powinien "z pocałowaniem ręki" pogonić na allegro za ~480 pln więc do takiego R5 3600 zostaje dopłata rzędu 250-300 PLN. W zależności w co kolega gra różnica potrafi być spora (np Csgo). Do tego SPC Fortis 3 HE1425 i ze strony CPU będzie cisza, można się nawet kiedyś pokusić o OC gdyby autora naszła ochota.

 

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-5-3600-9282460460

 

FatBoya oddajemy w dobre ręce za 750-800 pln i nagle w budżecie robi się miejsce nawet dla wypasionych wersji RTX 2070S (Gaming X, Sjs).

 

Przy czym do 1080p tj overkill :/ Ja bym wrzucił gtx 1660 Super (dowolna na dwa wentyle) i będzie wydajność, cisza i spokój - a zostanie dobre 2000 w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...