Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zdecydowałem się zbudować nowy zestaw oparty o r5 3600 i teraz moja prośba do was odnośnie jaką płytę wybrać i ramy dobrej jakość i pewnej . Płyta z dobrą sekcją zasilania i ogólnie by była spoko i szybkie oraz dopasowane ramy do procka bo jak słyszałem to ważna kwestia by je dobrze dopasować i by dobrze się podkręcały z góry dzięki . Budżet 2000 zł  Przeznaczenie przeglądanie i gierki od czasu do czasu fifa ,batelfield,call of duty . Grafikę mam msi gtx 1060 8gb w przyszłości wymienię . Płytka najlepiej przyszłościowa .

Edytowane przez lukaszek19831
Link to post
Share on other sites

Ceny "MAX-ów" teraz to jakiś kosmos ale szukaj może gdzieś dorwiesz w ludzkich kwotach.

MSI B450 Tomahawk max, B450 gaming plus MAX, czy B450-A PRO max, ew Mortar max jeśli może być mATX.

 

Co do pamięci to Crucial LT 3000/3200 (będą wymagały podkręcania) lub GoodRam IRDM PRO 3600  (jeśli ma być 2x8gb).

Tak czy inaczej graty te teraz kosztują +100/each w stosunku do cen sprzed COVID. wiec razem z 3600 to wyjdzie jakieś ~1700zł

 

Jaki masz zasilacz do tego?


btw. płyta obsłuży jeszcze następną generacje Ryzenów - wąskim gardłem pozostanie GPU ale tego świadomość widzę masz.

Link to post
Share on other sites
czy ew jakiś alternatywny zestaw na i5 ?

 

  :D ... tak, niebawem będzie dostępny 10600K wydajność kilka % wyższa od 3600 (z 1060 różnicy żadnej), cena prawdopodobnie jak niżej. do tego mobo Z, na ramy już nie wystarczy a i na mobo trzeba będzie dziadować..... %-)

 

https://www.x-kom.pl/p/564455-procesory-intel-core-i5-intel-core-i5-10600k.html

 

A tak na poważnie, to z obecnych inteli niech Ci ktoś podpowie czy to ma sens, imo nie.

 

E:literówka

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Jak widzę sugerowane ceny na Intelu to nawet składać mi się nie chce... W 2000 pln zamkniesz zestaw z i5-10400, ale wtedy praktycznie dopłacasz 500 PLN za kilka % wydajności...

Link to post
Share on other sites

Nie wiadomo co myśleć o obecnych plotkach o braku wsparcia b450 dla zen3. Może mieć to wpływ na żywotność takiej platformy.

http://forum.benchmark.pl/topic/64183-temat-ogólny-o-prockach-amd/?p=2687509

 

W czerwcu mają wyjść b550, wiec jeśli Ci nie śpieszno to można poczekać.

Teoretycznie na płycie B350 nie powinieneś odpalić Zen2 a jakoś spokojnie można wsadzić 3950X więc nie ma co panikować.

Link to post
Share on other sites

 

 

więc nie ma co panikować.

 

Nikt nie panikuje - stwierdzam fakt, tematu wyraźnie nadmienił:

 

 

 

Płytka najlepiej przyszłościowa .

 

Plotki plotkami - życie pokaże, ale wcale mnie nie zdziwi jak taki MSI pokaże środkowy palec, szczególnie dla "zwykłego" B450.

Link to post
Share on other sites

Nikt nie panikuje - stwierdzam fakt, tematu wyraźnie nadmienił:

 

 

 

 

Plotki plotkami - życie pokaże, ale wcale mnie nie zdziwi jak taki MSI pokaże środkowy palec, szczególnie dla "zwykłego" B450.

Dlatego MSI sie nie kupuje.

Link to post
Share on other sites

  :D ... tak, niebawem będzie dostępny 10600K wydajność kilka % wyższa od 3600 (z 1060 różnicy żadnej), cena prawdopodobnie jak niżej. do tego mobo Z, na ramy już nie wystarczy a i na mobo trzeba będzie dziadować..... %-)

 

https://www.x-kom.pl/p/564455-procesory-intel-core-i5-intel-core-i5-10600k.html

 

A tak na poważnie, to z obecnych inteli niech Ci ktoś podpowie czy to ma sens, imo nie.

 

E:literówka

Intel to cwaniak który pod nowym okryciem sprzedaje to samo co jest obecnie dostępne.Ten i5 jest za drogi a doliczyć płytę to rewelki nie ma.Dlatego kupno Z370 / 390 ma nadal sens patrząc jak intel znowu lekceważy wszystkich wokół kolejną podstawą,więc długo się nie nacieszy LGA 1200.

https://ithardware.pl/aktualnosci/nowy_socket_i_plyty_intela_juz_za_rok_adler_lake_wymaga_lga_1700-12133.html

U AMD cieszyć może cena r5 3600 bo tylko to im wyszło a jak będzie z kompatybilnością ich płyt pod nowe procki,nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...