Skocz do zawartości

Laptop lenovo y580 po czyszczeniu chłodzenia wyłącza sie co kilka minut


Recommended Posts

Witam serdecznie,jak w temacie mam problem z częstym wyłączaniem sie laptopa po czyszczeniu radiatora spręzonym powietrzem,nie wiem dlaczego tak sie dzieje jak dotad nie mialem z nim takich problemow.Urzadzenie zalaczaa sie po starcie normalnie,a gdy odale jakas gre to albo sie ta gra tak zacina ze nie idzie w nia w ogole pograc a po chwili wywala blue screena lub poprostu komputer sie sam wylacza i pozniej juz nie startuje.Nawet podczas uzywania internetu dzieje sie to samo chociaz tutaj laptop dluzej jest w stanie pracowac bez wylaczania.Gdy podwazalem obudowe po lewej strony od zawiasa urwalem jakis kabelek nie wiem czy ma to jaki kolwiek znaczenie bo wydaje mi sie ze on chyba szedl do glosnika.. Wentylator działa niby normalnie a urzadzenie sie teraz nie przegrzewa.

 

Rzeczy ktore juz probowalem po lekturach z roznych for internetowych:

 

-odlaczalem dysk i probowalem wlaczyc laptopa

-wyjmowalem baterie

-wyjmowalem kosci ram i zmienialem kolejnosc

 

Prosilbym o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.Z calego serca dziekuje za okazana mi pomoc :)

 

Treść bleu screena"

 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 116
  BCP1: FFFFFA800CB2B4E0
  BCP2: FFFFF880109CA298
  BCP3: FFFFFFFFC000009A
  BCP4: 0000000000000004
  OS Version: 6_1_7600
  Service Pack: 0_0
  Product: 256_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\050620-22245-01.dmp
  C:\Users\krzychu zdzichu\AppData\Local\Temp\WER-72368-0.sysdata.xml
 
Link to post
Share on other sites

Niby pisze ze   BCCode: 116 odpowiada za grafike - sprobuj pobawic sie sterownikami, zainstaluj najnowsze jak i te starsze.Chyba ze jest cos zle poskladane jesli chodzi o ta grafike.

Problemem moze byc tez ten urwany kabelek - nie wiadomo do czego on sluzyl.

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

 

 

Gdy podwazalem obudowe po lewej strony od zawiasa urwalem jakis kabelek

Może urwany kabelek dotyka gdzieś płyty i robi zwarcie? W tym stanie na pewno bym go nie używał, bez rozbiórki i sprawdzenia co jest dokładnie grane się nie obędzie

Link to post
Share on other sites

Kabelek to raz, sprężone powietrze to dwa, może wydmuchało gdzieś starą pastę i coś się grzeje? Sprawdzałeś temperatury procesora i karty, np.: HWmonitor zainstalu i odpal i zobacz jakie temperatury bo jak przy www działa dłużej a podczas grania szybciej się wyłącza bo szybciej się grzeje - może pasta była jak kamień i ją wydmuchało albo jakiegoś theromopada wydmuchało i sekcja zasilania się grzeje?

Bez rozebrania się nie obejdzie ale jak podważałeś obudowę i urwałeś kabelek to lepiej do serwisu zanieś zanim rozwalisz do końca.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzis juz laptop działa i sie nie wyłacza,ale mam problem bo gry sie tak zacinaja ze nie da sie w nie grac  ogole..  zakutualizowalem sterowniki i nadal nic.. robilem test programem video memory stress i ustawilem w nim opcje glownego sterownika czyli karty nvidia geforce gtx 660m a zrobilo test na zintegrowanej grafice i nie wiem czy wykrywa mi geforca czy nie bo niby w menadżerze  urzadzen jest poprawnie zainstalowany w czym moze byc problem?


Scan z programu
[2020-05-07 19:20:22] Test started for "Główny sterownik ekranu (Intel® HD Graphics 4000)"...
Trying 16bpp RGB:565 mode...OK
Trying 16bpp RGB:555 mode...NOT SUPPORTED (Code: 80004001)
Trying 16bpp BGR:565 mode...NOT SUPPORTED (Code: 80004001)
Trying 32bpp RGB:888 mode...OK
Trying 32bpp BGR:888 mode...NOT SUPPORTED (Code: 80004001)
[2020-05-07 19:22:30] Pass completed (0 errors found).
Link to post
Share on other sites

Programowo tego nie naprawisz, tego laptopa trzeba rozebrać i zobaczyc co się stało - czym dłużej go męczysz tym większe szanse że go całkiem rozwalisz/spalisz i już nie naprawisz.

Skoro działa na zintegrowanej grafice to gry nie będą działały. 

Jesteś w stanie go rozebrać? Jak nie czujesz się na siłach poszukaj kogoś kto się zna i ci pomoże lub serwis. 

Trzeba go rozebrać, zobaczyś co zepsułeś tym powietrzem, zmienić pastę i thermopady, poskładać, zobaczyć co to za kabelek urwałeś.

Link to post
Share on other sites

Mam tego lapka i przewody jakie idą do lewego zawiasu to jedna z antent wifi, głośnik, taśma matrycy no i ewentualnie przewód od wentylatora, który jest od spodu.

 

Generalnie wygląda jakbyś uszkodził dedykowane GPU, bo obraz idzie przez zintegrowaną. Albo się przegrzewa i ją odcina. Źle podpięta, którakolwiek z taśm też może robić zwarcie. Raz źle podpiąłem włącznik i miałem z tego tytułu nieprzyjemności.

 

Nie dmuchałeś tym sprzężonym pod takim kątem, że poszła ciecz?

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...