Skocz do zawartości

Upgrade komputera dla gracza [1000zł]


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zmodernizować komputer brata. Poniżej obecne komponenty zestawu:
CPU: i7-2600 + Fera3

MOBO: Asus P8H61-M LX rev. 3.0

RAM: Crucial 2x4GB 1333MHz

GPU: Radeon HD7850 2GB

PSU: SPC Elementum E2 450W

Buda: Modecom Oberon Pro Glass
Jakiś SSD SilliconPower 256GB

Mam zamiar na razie wymienić CPU + MOBO + RAM. Czy w kwocie 1000zł jestem w stanie kupić coś sensownego? Chcę zostawić zasilacz oraz grafikę. Buda też do najstarszych nie na razie wiec ją zostawimy.

 

  • Zastosowanie komputera: tylko i wyłącznie gry - Roblox, LoL, CS:GO, Fortnite, Paladins
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1000zł (sprzedaż części + 500zł)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? W tym miesiącu
  • Których części potrzebujesz?: CPU + MOBO + RAM
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Jeżeli ktoś mi wytłumaczy jak zrobić to bezpiecznie to tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Monitor Acer Nitro VG240Ybmiix 1920x1080
  • Specjalne wymagania: wydajność
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Obudowa, SSD, GPU, PSU, FERA3
  • Własna propozycja zestawu: brak
  • Inne: Czy w tej kwocie wchodzi w grę tylko kompozycja AMD?
Edytowane przez doCeas
Link to post
Share on other sites

Tak, tylko AMD. W tej kwocie pchanie się w intela nie ma najmniejszego sensu. Ryzen 5 3600 + HyperX 3000Mhz + B450M Pro 4. Tylko wiesz, że wypadałoby zmienić kartę? Na razie 8 gb ramu powinno wystarczyć, kartę kupić nawet używaną rx570 i będzie to fajnie wyglądać. Zasilacz też wypadałoby zmienić, tym bardziej jak karta ma wjechać nowa. 

Obudowa też nie jest za bardzo przewiewna i wypadałoby ją zmienić. 

Edytowane przez porcelanowy_janusz
Link to post
Share on other sites

Zakładam, że CPU + MOBO + RAM sprzedam za około 550-650zł (wg cen na Allegro). W 1100zł się nie zmieszczę z Twoją propozycją.

Czy płyta Asrock jest o wiele lepsza o tej? Warto dopłacić te +/- 50zł?

Ryzen 5 2600 lub Ryzen 5 1600AF już nie są opłacalne?
 

Link to post
Share on other sites

@ autor

 

Napisz na jakich ustawieniach brat gra i gdzie najbardziej brakuje mu fps.

 

Wg mnie w fortnite powyżej ustawień niskich to grafika jest ograniczeniem, gdybym modernizował ten komputer dla siebie to zacząłbym od zmiany grafiki na gtx 1650 super (nowa 800pln ), ewentualnie gtx 1660 jak używane z gwarancją (800pln)  lub opcja budżetowa rx 480/570 za około 450pln z gwarancją i czekać na ryzena3 3100/3300x

 

Druga opcja - poczekaj do premiery ryzena 3 3100/3300x - będzie to zen2 4/8 w okolicach 500pln do tego płyta b450 za 300 i 2x4gb ram 3000 lub 3200 za 200 i do tego używany rx 480/570 4gb - wspomniane wyżej gry dostaną kopa. Zasilacz bardzo budżetowy ale spokojnie da radę bo taki zestaw będzie pobierał około max około 250W a zasilacz może dać max ponad 400W więc jest spory zapas. Obudowa też budżetowa ale spokojnie da radę ( nie każdy ma kasę i kupuje markowe wypasione rzeczy - wiadomo że są lepsze ale jak się ma ile się ma to wg mnie lepiej budżetowy spc niż przechodzona używka).


Co do obudowy to ile ma wentylatorów i gdzie?

Jak jest 1 z tyłu to można dokupić jakiś 120 na przód.

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Najwięcej gra w Fortnite i skarży się na czasem występujące lagi czy zwiechy. Jestem na etapie kupna karty graficznej do swojego komputera to dostanie ode mnie Sapphire RX 580 4GB.

 

RX 580 ma TPD na poziomie 185W, a to sporo jak na taki zasilacz. Poza tym będzie problem z wtyczkami, bo potrzeba 2x4PIN. Jest opcja go sprzedać za jakieś 100-120zł

Zasilacz wymieniałem na szybko, bo poprzedni poszedł z dymem. Do lepszej karty graficznej wymiana zasilacz, czyli +250zł do budżetu. Czy ten się nada?

 

Obudowa ma 1 wiatrak z tyłu i 1 z przodu. Nie ma miejsca na więcej.

EDIT:
Czytam komentarze i doszedłem do wniosku, że skoro teraz wymienię platformę to kwestią czasu będzie wymiana obudowy i zasilacza. Zmieniając koncepcję i budżet może uda się coś sensownego ułożyć?

 

Zwiększmy budżet do 1500zł (maksymalnie 1700zł) na Budę. Czyli CPU + MOBO + RAM + OBUDOWA + ZASILACZ. Ze starego komputera wezmę chłodzenie FERA3 i SSD'ka

Edytowane przez doCeas
Link to post
Share on other sites

Zasilacz kiepski (ten podlinkowany). Teraz szukaj czedoś na dc-dc - najtańszą opcją jest vero L3 500w - 200pln

https://www.ceneo.pl/93241090?se=It_xUFY06OK4MSeFVc1Oqx7H0C1TBDZh&gclid=EAIaIQobChMI0Ni6hvCe6QIV0cqyCh1w-wPREAAYASAAEgL11PD_BwE

A najlepiej coś bardziej markowego jak seasonic

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-s12iii-bronze-500w-s12iii-500-p1391640

Dc-dc z niezależną regulacją napięć i 5 lat gwarancji

 

Rx 580 od sapphire będzie spoko, poczytaj o untervoltingu, kupowałeś nową czy używkę? Kiedy była zmieniana pasta?

Pod rx'a składaj zestaw na r5 3600 b450 i pamięciach o taktowaniu od 3000MHz w górę.

Link to post
Share on other sites

NP.:

https://proline.pl/koszyk/0d682248

Jak za drogo to ram na 2x4gb, procesor 6/12 z możliwością oc na tej płycie po zmianie chłodzenia - można chyba do fery dokupić zestaw montażowy am4 lub nawet dostać od spc - sprawdź. Zasilacz opisałem wyżej.


A jak obroty wentyator i hałas? Poczytaj o undervoltingu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...