Skocz do zawartości

Kompatybilnosc


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pendzel_3,

Recommended Posts

Siema, mam pytanie. Czy ten zestaw bedzie ze soba dzialac?

 

Asus Prime a320m-k           wiem ze budzetowka i do dupska ale no coz

Sapphire Rx 580 8 gb 

Gskill Aegis DDR4 3200mhz

Ryzen 5 2600

zasilacz Akyga 500w           wiem, tez do niczego

 

Ogolnie to mam jeszcze pare pytan. 

 

Bede musial aktualizowac bios zeby procek dzialal?

Karta bedzie dobrze dzialac z tym ryzenem?

W instrukcji mobo jest napsiane, ze obsluguje pamieci 3200mhz (OC). To moj ram nie bedzie dzialal w 3200mhz jak ma 3200mhz fabrycznie a nie po oc?

 

Czesci juz kupione  i nie chce juz nic zmieniac. 

Link to post
Share on other sites
Czesci juz kupione  i nie chce juz nic zmieniac. 

Szkoda kolego, że nie napisałeś tego postu jednak przed zakupem.

 

 

Bede musial aktualizowac bios zeby procek dzialal?

 

Ta płyta główna wspiera 5 2600 od wersji bios 3803. Jeśli takowa ma starszy koniczny będzie update.

 

 

Karta bedzie dobrze dzialac z tym ryzenem?

Będzie * 

 

W instrukcji mobo jest napsiane, ze obsluguje pamieci 3200mhz (OC). To moj ram nie bedzie dzialal w 3200mhz jak ma 3200mhz fabrycznie a nie po oc?

To dość złożony temat, poczytaj o OC ramu. Natomiast nie wykluczone, że uda się odpalić XMP w UEFI na 3200Mhz.

 

* - tutaj dochodzimy do zdecydowanie najsłabszego ogniwa twojej inwestycji... jeśli masz tylko możliwość zwrotu tego pseudo PSU to to zrób, za ~150 zł da się kupić coś do można nazwać zasilaczem. 

Ps. Jeśli ta Akyga to ten model:

https://www.morele.net/zasilacz-akyga-basic-500w-ak-b1-500-635303/

 

To zdecydowanie odpuściłbym sobie nawet próby odpalania tego sprzętu, ten paździerz ma na +12V zaledwie max. 264W. 

Gdzie sam RX 580 skokowo potrafi pobrać z 200W - nie warto uwalić sobie nowego sprzętu dla 50zł oszczędności na zasilaczu.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Zrób tak jak kolega wyżej napisał bo spalisz sobie komputer. Karta graficzna bierze 200 wat i procesor 65 wat + ewentualne turbo do 100 wat skończy żywot tego zasilacza i płyty głównej z procesorem i grafiką. Zależy na co trafisz.

Wybierając zasilacz zawsze patrz na moc poszczególnych linii ,a szczególnie na moc Lini 12v która zasila procesor i kartę graficzną. Nie patrz na całą moc bo ona jest niepotrzebna i realnie nie wykorzystasz tego. Ewentualnie podepniesz 20 urządzeń usb i będziesz je ładować wszystkie razem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...