Skocz do zawartości

Komputer do gier 6500-7000zł


Recommended Posts

Cześć, rozglądam się za nowym komputerem i prosiłbym o poradę ;) 
Link do zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/53e3f3e8/ 

Zastosowanie: Gry w tym głównie symulatory - Prepar3d v5 oraz Xplane 11 
Budżet: 6500-7000 zł bez monitora 
Będę podkręcał procesor

Ewentualnie mogę poczekać na 10 generację procesorów Intela. 

Specjalne życzenia: 

Z tego co wyczytałem procesory AMD średnio się w symulatorach spisują, więc tylko Intel wchodzi w grę. 
Chciałbym przynajmniej półmodularny zasilacz. 


 

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu brać teraz 9700K jak taniej będzie 10600K o zbliżonej jak nie wyższej wydajności. Poza tym tu sama płyta dość słaba.

 

Taniej masz RTX 2060 Super=RTX 2070.

Crucial P1 to crap na kościach QLC, nie warto. Zdecydowanie SX8200 Pro lub PNY C3030/Corsair MP510/Silicon Power A80, patrz co tańsze.

 

Budżetowy PSU, zdecydowanie Seasonic Focus GX 550W, nie widzę obudowy - Phanteks Enthoo Pro M TG / Corsair DX500 czy Meshify C od Fractala.

RAM w tej cenie lepsze będą Crucaile BallistiX LT z kodem AES na kościach E-DIe, które robią OC z ręki nawet do 3733MHz.


Jaki będzie do tego monitor?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nie ma sensu brać teraz 9700K jak taniej będzie 10600K

Masz na myśli i7 10700k czy i5 10600k ? Czy jakąś płyte główną możesz już polecić do tych procesorów czy poczekać na oficjalne rozpoczęcie sprzedaży. W sumie to aż tak mi sie nie spieszy i mogę poczekać kilka tygodni. 

 

Jeśli chodzi o granie to mam na mysli głównie symulatory jak Prepar3d czy Xplane a tam wystarzy 30kl/s ;) 

Rozważam jeszcze RTX 2060 super w SLI, tą drugą dokupiłbym za kilka miesięcy - jak mocny zasilacz będzie do tego potrzebny ? 

 

Po modyfikacjach wyszło coś takiego: 

https://www.morele.net/inventory/info/55c0f778/

 

Nie wiem czy da się coś jeszcze zaoszczędzić, myślę czy nie zmienić procesera na i5 9600k / ewentualnie i5 10600k bo róznica w cenie względem i7 będzie duża a w wydajności w grach chyba znikoma ? :)

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

Znalazłem te pamięci taniej w proline. W takim razie czekam na i5 10600k ;) 
Dzięki za pomoc


a jakby zrobić SLI na dwóch RTX 2060 Super ? Drugą kartę bym dokupił za kilka miesięcy ;)

Edit: z tego co doczytałem tylko RTX 2070 i 2080 oferują SLI

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...