Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Słuchawki +-700 zł BEYERDYNAMIC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 8080 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 07 maj 2020 - 19:59

Nie ma problemu że sprzedażą, jest tylko kwestia ceny.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#22 FeX

FeX
  • Nieudaczny parapet audiofilski

• 4382 postów

Napisano 07 maj 2020 - 20:24

Ze słuchawek raczej nie ma takiego problemu ze sprzedażą jak przy DAC'u, to jest chyba ostatnia rzecz którą ktoś będzie chciał kupić do niedawno poskładanego PC'ta :P

Dlaczego? Słuchawki, DACi i wzmacniacze to sprzęty, które zazwyczaj służą długo. Jeśli to są markowe sprzęty, a nie ręcznej roboty, to zazwyczaj problemów z pogwarancyjnymi nie ma. Sam u siebie miałem DT990 z lat osiemdziesiątych i były w pełni sprawne, czy też kilkuletnie wzmacniacze i nigdy nie miałem awarii. Obecna karta SC808 ma już 4 lata, tak samo słuchawki SOMiC V2 mają 4 lata i posłużą jeszcze trochę.

To czy łatwo coś sprzedać zależy od popytu na rynku i od ceny jaką wystawisz. X1S jest raczej poszukiwany, ale jeśli tanio kupisz to wiadomo potem łatwiej sprzedać, bo możesz nawet zyskać.

Akurat w audio sprzęt najwięcej traci na początku, tzn. gdy staje się używany, ale potem w czasie aż tak bardzo ceny nie spadają, bo to ciągle tak samo grający sprzęt. To nie grafiki, czy procesory, które tanieją z roku na rok, bo masz coraz lepsze modele. W audio taki postęp jest niemożliwy, a często starsze modele brzmią lepiej.

Przykład nowe serie Beyerdynamica np. 1770, 1990, Amiron, które kosztują 3x tyle co starsze 150, 770, 880, 990, a wcale nie są tego warte.

• 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, Focal Listen BT, SOMiC V2Modded, VE MONK+, Qian69, MEMT T5, Bluedio TM, ShareMe Mixcder Pro

PC: i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / M5S 128GB / XFX Core 650W

#23 pendzel_3

pendzel_3
  • Maniak

• 2403 postów

Napisano 08 maj 2020 - 12:45

ah to audio Panowie, temat rzeka i skarbnica wszelakich teorii spiskowo-mitologicznych (nie mówię o Was tylko ogólnie)

. Na temat sprzętu audio można rozprawiać godzinami a i tak dla autora takiego wątku nie wiele to wniesie. Dlaczego?.... Odpowiedz jest prosta, każdy ma inny słuch i inaczej odbiera dźwięki. Wiec coś co dla kogoś będzie kwintesencją dźwięku innemu wcale się nie spodoba. Tak samo jak "wygoda" bo to też subiektywne odczucie, wielkość głowy małżowin....

Sam nie tak dawno zadawałem tutaj podobne pytania i teraz już wiem że niestety nie tędy droga.

Dlatego jeśli miałbym coś sugerować autorowi który do tej pory siedział na Cloudach to na pewno lekką wstrzemięźliwość w zbyt pochopnych inwestycjach typu DT990, to bardzo dobre słuchawki ( jedne z najlepszych w swojej cenie) ale o zgoła inny dużo bardziej studyjny dźwięk. Pierwsze wrażenia z odsłuchu mogą być dla niego rozczarowaniem, do takiego dźwięku trzeba zwyczajnie dojrzeć.

Odnośnie wzmacniacza, to jest to niestety must have jeśli idziemy w tego typu sprzęt, sam mam xonara i o ile jakość dźwięku jak na tego typu sprzęt jest ok o tyle nie ma co myśleć o dobrym napędzeniu bardziej wymagających nausznych modeli,

Dla przykładu z AKG K240 55Ohm różnica ze wzmacniaczem jest wręcz kolosalna.

Dobrze by było @Autorze gdybyś jednak przez zakupem miał możliwość przesłuchania np. 770 vs 990 dałoby Ci to odpowiedz na pytanie czy jesteś gotowy na całkowicie otwarte konstrukcje. Takie moje zdanie.

• 0

#24 kombajn

kombajn
  • Maniak

• 2034 postów
  • Miejscowość:Nowy Sącz

Napisano 08 maj 2020 - 18:13

pendzel_3

To dopiero teoria spiskowo-mitologiczna że trzeba być gotowym na otwarte słuchawki. A w kwestii wygody można zdecydowanie mówić o tym czy dany produkt jest wygodny lub nie. Przykładowo AKG K701 generalnie są wygodne a AKG K518 są generalnie niewygodne.  

• 0

#25 zaroowka

zaroowka
  • Wredne Bydlę

• 77 postów
  • Miejscowość:Dzika Północ

Napisano 09 maj 2020 - 07:25

Znam też 2 osoby które tak mają z kossami Porta Pro - tak je lubią że kupili drugą/trzecią parę jak stara się zepsuła.

Ale... Co można popsuć w PortaPro? :roll: Kable? 15 minut z lutownicą na przekablowanie...

Co do reszty wątku...

Nie przyszło wam do głowy, że ucho (tak jak zresztą reszta organizmu) adaptuje się do różnych warunków?

Przykład - kupiłeś Superluxy 681. Pierwsze wrażenie - WOW! Jak to fajnie gra!
...po kilku miesiącach słuchania zapał się studzi. Ot, grają już przeciętnie.

Sięgasz po coś innego. Niech to będzie przykładowo ISK-580. Oooooo ale teraz to gra, no po prostu super. ;)
...a po kilku miesiącach? Pomyślmy.

Więc sięgasz po Cloud, CAL, sięgasz po Sony, Sennki, sięgasz po ATH, AKG, Beyery.
I testujesz i sprawdzasz różne modele, firmy, rodzaje grania...
Szukasz tego swojego, najlepszego sposobu grania, a ucho się adaptuje - będziesz postrzegał szczegółowość, szerokość sceny, jakość basu, nauczysz się, co lubisz, czego nie.

...i kończysz z kilkudziesięcioma parami słuchawek na półce. :D
A na serio - kwestia dobrania czegoś pod siebie, żeby się szybko nie znudziło. Sam lubię odmiany - po prawdzie nie mam kilkudziesięciu par słuchawek, a jedynie 15, ale... lubię zmieniać słuchawki. Nie nudzą się.
Doliczmy do tego zmiany źródła, wzmacniaczy...
Pisać dalej? :D

Sam sobie ostrzę zęby na DT990, tak jak i na 770. I po drodze chcę superluxy 330 i 660. I ISK9999. Żeby mieć porównanie.
No i koniecznie zmienić tego nieszczęsnego ALC892 na coś lepszego... Tempotec? AIM? Jakiś DAC? Trzy wzmaki już w sumie mam... Ale może jeszcze coś znajdę, co poprawi brzmienie. :D
Jak znam życie będzie DAC-X6 bo ostatnio mi się spodobał - plus ma możliwość selekcji kilku źródeł...
Temat bardzo szeroki. I grząski - to, co mi gra fajnie niekoniecznie musi grać fajnie dla kogoś innego.

...i popieram opinię, że DT 990 to niekoniecznie słuchawki dla kogoś, kto chce się przesiąść z Cloud (choć to naprawdę dobre słuchawki, zwłaszcza w 1 wersji!) i Xonara DX. No, chyba, że jest nieźle osłuchany.
Realnie? Myślę, że po pierwsze poleciłbym Superluxy 330/660 (bo to podróba beyerów - ale grają naprawdę dobrze) i zmianę na jakąś konkretną kartę albo DACa. Maya? Któreś FiiO? DAC-X3/X6?

...bo nie chodzi o to, żeby złapać króliczka. ;)

• 1

...o tempora, o mores...
Debian! Pentax! Habanero! HeadFi!
DIY addict, don't ask, will bite!

#26 FeX

FeX
  • Nieudaczny parapet audiofilski

• 4382 postów

Napisano 09 maj 2020 - 09:16

Ludzie drogie, tak to jest jeśli wypowiadamy się na tematy subiektywne, wyrażamy opinię, a nie prawdę objawioną.

Trzeba tylko pamiętać, że opinie kogoś kto właśnie przeżywa "wow", bo kupił jakieś nowe słuchawki, a wcześniej słuchał na marketowych epsperanzach, można często uznać bardziej za ciekawostkę niż za pomocną opinię. Taki gość bazuje na porównaniu dwóch par słuchawek, a na tej zasadzie właściwie każde słuchawki mogą być "genialne".

Słuch, słuchem, ale tak jak wspomniano, spory wpływ ma nasze przyzwyczajenie i zaadaptowanie do danego dźwięku.

Znajomy mając jakieś marketówki esperanzy właśnie, totalnie zmulone basem, stwierdził, że R70x są takie sobie, nie podobają mu się, ale już DT150 fajne, wiadomo, basu mają znacznie więcej ;)

Po sobie wiem, że żonglowanie słuchawkami to też średni pomysł, bo w każdych jest coś co nam się podoba i coś co chcielibyśmy zmienić. Mając R70x, DT990Pro, HiFiMAN HE-400i, DT150 skakałem, jak małpa na gałęziach  :rotfl: Teraz mam w sumie 2 pary, zamknięte i otwarte i finito :)

Największy zawód to odsłuch zestawu słuchawkowego za 400,000:

- Orfeusze

- dedykowany wzmak

- odtwarzacz Accuphase

- kable za 100k xD

• 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, Focal Listen BT, SOMiC V2Modded, VE MONK+, Qian69, MEMT T5, Bluedio TM, ShareMe Mixcder Pro

PC: i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / M5S 128GB / XFX Core 650W

#27 pendzel_3

pendzel_3
  • Maniak

• 2403 postów

Napisano 12 maj 2020 - 13:53

To dopiero teoria spiskowo-mitologiczna że trzeba być gotowym na otwarte słuchawki.
 albo nie czytałeś całego mojego postu albo go nie zrozumiałeś. 

Pisałem o tym, że jeśli ktoś ma słuch przyzwyczajony do zamkniętych konstrukcji i to z jak by nie było niskiej półki i nie słuchał nigdy otwartych słuchawek wyższej klasy to taki krok naprzód może okazać się rozczarowaniem... (wrażenie braku mocnego spodu, szeleszczące wręcz na pierwszy rzut oka wysokie tony). Jeżeli nie widzisz problemów aby ktoś przesiadał się od razu z Cloudów na DT990 bez uprzedniego ich odsłuchu to gratuluję podejścia do sprawy - ja czegoś takiego nikomu nie polecę.

- kable za 100k xD

z monokrystalicznego srebra, powlekane plazmatyczną osłonką? 

a i zapomniałeś dodać 15k na podpórki pod kable....

btw. a tak już zupełnie na poważnie to pracowałem jak by nie patrzeć w tej branży kilka lat i to własnie na kablach kręci się najłatwiej lody a marża w stosunku co ceny elementów to już nie jest kosmos to jest chore - chore że ktoś jest w stanie dać sobie wmówić takie bzdury, dobry przewód owszem kosztuje ale to do pewnej ceny, potem to już czysta mistyfikacja. sorry za offtop :P

• 0

#28 kombajn

kombajn
  • Maniak

• 2034 postów
  • Miejscowość:Nowy Sącz

Napisano 15 maj 2020 - 06:38

Pisałem o tym, że jeśli ktoś ma słuch przyzwyczajony do zamkniętych konstrukcji i to z jak by nie było niskiej półki i nie słuchał nigdy otwartych słuchawek wyższej klasy to taki krok naprzód może okazać się rozczarowaniem... (wrażenie braku mocnego spodu, szeleszczące wręcz na pierwszy rzut oka wysokie tony). Jeżeli nie widzisz problemów aby ktoś przesiadał się od razu z Cloudów na DT990 bez uprzedniego ich odsłuchu to gratuluję podejścia do sprawy - ja czegoś takiego nikomu nie polecę.

Przesiadłem się na otwarte słuchawki po latach spędzonych na kiepskich słuchawkach zamkniętych i pierwsze co odczułem to efekt wow związany ze sceną i detalicznością dźwięku a to były zaledwie Superlux HD-330. Po krótkim czasie to co z nimi zrobiłem to zmodowałem je żeby były bardziej otwarte i miały jeszcze szerszą scenę i były bardziej wyrównane. To po pierwsze a po drugie twoje wrażenie mocnego spodu mija maksymalnie po tygodniu, z reguły dużo szybciej gdy mózg adaptuje się do nowej ilości basu i jego naturalnej ilości i przestajesz postrzegać że ci brak basu. Większość tanich słuchawek zamkniętych jest przegięta na basie. Tak wiec odpowiadając na twoje zarzuty nie, nie mam problemu z proponowaniem komuś przesiadki z zamkniętych na dobre otwarte. Oczywiście że najlepiej jest posłuchać (każdych) słuchawek przed zakupem ale powiem to jeszcze raz - "To dopiero teoria spiskowo-mitologiczna że trzeba być gotowym na otwarte słuchawki."

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych