Skocz do zawartości

Słuchawki +-700 zł BEYERDYNAMIC


Recommended Posts

Witam,

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem lepszych słuchawek niż te "gejmingowe" , choć nie powiem jestem bardzo zadowolony z HyperX Cloud czy (trochę mniej) Crosair Void Pro Wirless - ale do rzeczy.

 

Na wstępie zaznaczę że obecnie posiadam jedynie dźwiękówkę Asus Xonar DX aczkolwiek będę jeszcze w tym miesiącu kupował wzmacniacz (max myślę 800zł) żeby napędzić nowe słuchawki. Spędziłem już trochę godzin ale wybór w tym przedziale cenowym 500-700 +- zł jest naprawdę spory. Od razu zaznaczę że nie interesują mnie raczej modele z BT. Chciałbym żeby słuchawki były mega wygodne (niestety cierpię na azs i moja skóra nie lubi zbytniego ciśnienia w okolicach uszu).

 

Na pierwszy strzał poszły modele:

-BEYERDYNAMIC DT990 PRO

-FOCAL LISTEN PROFESSIONAL

 

Po wgłębieniu się w temat, zrozumiałem że przy tak wysokiej impedancji (200+) musiałbym zakupić naprawdę dobry wzmacniacz + dac i to nie pierwszy lepszy ale dopasowany pod dany model słuchawek... W związku z tym zrezygnowałem z takiego zakupu, szukając słuchawek które łatwiej (i taniej) będę mógł napędzić. Słuchawki zamknięte/otwarte/półotwarte, słucham wszystkiego po trochu (bardzo lubię asmr ^^) i nie ukrywam jestem zielony w temacie, raczej dopiero zaczynam odkrywać ten temat. Postanowiłem zostać przy firmie Beyerdynamic i w tym przedziale cenowym znalazłem następujące modele:

 

-Beyerdynamic DT770 Pro 80Ohm

-Beyerdynamic Custom One Pro Plus 

-Beyerdynamic Custom Studio

oraz

SENNHEISER HD599

BOSE QUIETCOMFORT 25

AUDIO-TECHNICA ATH-M50X

 

Wybór jest naprawdę duży, może znajdzie sie jakaś dobra dusza i podpowie, doradzi co kupić ?

Obecnie najbardziej ciekawią mnie Beyerdynamic DT770 Pro 80Ohm, fajny design i z tego co czytałem wygodne. Co myślicie ?

Link to post
Share on other sites
Obecnie najbardziej ciekawią mnie Beyerdynamic DT770 Pro 80Ohm, fajny design i z tego co czytałem wygodne. Co myślicie ?

Proponowałbym jak już zacząć zabawę od DT990. Legendarne słuchawki, a do do wzmacniacza- Aune X1S.

 

Pojawi się przestrzeń, której w twoim zestawie nie ma :D. Dynamika,szczegółowość, separacja, inny poziom doznań będzie.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więcej słuchaj a mniej czytaj. Taka moja rada. Nasłucha się jakie to 250OHm trudne a da im radę każdy wzmacniacz ze stopniem wyjściowym dyskretnym (tranzystor lub lampa). Przy czym kładę nacisk na wzmacniacz bo prawie każdy DAC, a już napewno te < 1000pln mają wyjście na opampach. W niższym budżecie trafia się co prawda TPA6120A, będzie lepszy od tych na zwykłych opakch ale optymalny na pewno nie będzie.

Link to post
Share on other sites
Oj, rozumiem Twój problem ;)

 

Jak człowiek się naczyta na necie to zgłupieć można ... z branży Audio jest wyjątkowo duży odsetek wszystkowiedzących specjalistów którzy wymądrzają się jakby wszystkoe rozumy pozjadali ;)

 

Sam kupowałem kilka par słuchawek po 300-800 zł w ciemno przez neta, bo nie było gdzie przesłuchać. W pracy mam też kilku kumpli zapaleńców, więc i takich za 1000-1200 miałem okazji posłuchać.

 

Większość z tego co kupiłem to po jakimś czasie odsprzedawałem bo coś mi nie pasowało - albo dźwięk, albo wygoda. Szczególnie wygoda to kwestia indywidualna - a bardzo ważna, szczególnie jak się siedzi kilka godzin ;)

 

Obecnie mam u siebie:

- Sennheiser HD579 -> moim zdaniem lepiej brzmią niż HD599. Może jakiś audiofil, który porównuje dźwięk do rosy o poranku, doceni jakieś walory w 599 - ale ja słuchałem obydwu na żywo i 579 mają moim zdaniem lepsze brzmienie - lepszy bas, dobrze wyważone wysokie tony - ogólnie przyjemniej się tego słucha.

- Koss UR40 - trzecią parę już mam, 2 poprzednie zepsułem po kilku latach używania  ;) Uwielbiam te słuchaweczki. Wykonanie tandeta, ale dźwięk super. Są mega lekkie i wygodne. Dla mnie pod kątem wygody nr 1. Dźwięk gorszy niż w Sennkach, ale na swój sposób przyjemny.

- Koss PRO4S - na wstępnie napiszę że to zamknięte słuchawki. Używam ich w pracy w biurze. Bardzo wygodne i świetnie wykonane. Powiem szczerze że dźwięk nie jest jakiś wybitny, ale nie jest też zły. Jak komuś się podoba dźwięk w Koss, np. Porta Pro, to w tych mu się też spodoba - jest w podobnym stylu co w tańszych KOSSach, ale nie taki sam - słychać że to droższy model.

 

Miałem też do czynienia z:

- Bose: nie dla mnie, ale rozumiem czemu mają tylu fanów. Mega wygodne. Dźwięk nie ma jakości studyjnej jak drogie modele  Sennheiser/Sony, ale jest bardzo przyjemny, może się podobać.

- Audio-technica: z tą marką dziwna sprawa. Znawcy na necie chwalą Audio-Technicę, oraz piszą że KOSSy walą basem, a ja, fan KOSSów, mam odczucie że to Autio-Technica ma tak przesadzony bas że masakra. Uzasadniam to tak, że zdecydowana większość ludzi słucha popu, a że w popie przesadzony bass daje dobry efekt, to stąd dobre opinie dla marki Audiotechnica. Muszę przyznać że jakość wykonania ich produtów jest bardzo dobra, ale co do dźwięku - moim zdaniem kiepsko, poza przesadzonym basem to całe pasmo jest zaniżone, nie da się tego żadnym equalizerem wyprostować.

 

Odnośnie DACa:

Osobiście posiadam: fiio e10k olympus 2

 

Polecam. Jak nie jesteś mocno wkręconym audiofilem, to nie zauważysz różnicy pomiędzy tym modelem za 300zł, a modelami za 1000zł. Ma wystarczająco dużo mocy do większości słuchawek, a dźwięk jest po prostu dobry.

 

Powiem więcej - jak kupisz słuchawki które są mało wymagające, to nie musisz kupować żadnego DACa. Możliwe że Bose nie potrzebują DACa, ale nie jestem pewien. Sennheiser HD579 / 599 skorzystają na DACu, ale bez DACa też będą bardzo dobrze grały. Beyerdynamic są chyba tu jedymymi wymagającymi słuchawkami z którymi DAC to konieczność.

Edytowane przez cybernetix
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
@cybernetix

Chyba obudziłeś głos rozsądku u mnie :)

Porwałem się z motyką na słońce, wchodząc w temat lub strefę której kompletnie nie znam inwestując przy tym od razu nie małe pieniądze, a tak naprawdę sam do końca nie wiem czego się spodziewać...

 

Nie to żebym nie próbował, ale Aune X1S / Chord Mojo to grubo ponad 1000zł, a jedyną dostępną sztukę na olx w przyzwoitej cenie jakiś koleś spod Waw'y nie chce wysłać za pobraniem mimo że proponowałem mu przedpłatę na poczet wysyłki. I tak to właśnie jest.

 

Może kupię ten kieszonkowy wzmacniacz, do tego te KOSSy UR40 o których pisał kolega i wstępnie przekonam się czy jest to ten kierunek czy jednak powinienem odbijać do brzegu bo wypłynąłem na suchego przestwór oceanu...

 

Jeżeli faktycznie to nie ten kierunek to przynajmniej dużo nie popłynę a taki wzmacniacz pewnie nie raz się przyda :)

Link to post
Share on other sites

Kupisz słuchawki ,które pod niektórymi aspektami gorzej grają od Cloudów i które nie mają żadnego startu do DT990, to w dodatku wzmacniacz ,który jakoś tak specjalnie dużo lepszy nie jest od Xonara.

Polecam. Jak nie jesteś mocno wkręconym audiofilem, to nie zauważysz różnicy pomiędzy tym modelem za 300zł, a modelami za 1000zł. Ma wystarczająco dużo mocy do większości słuchawek, a dźwięk jest po prostu dobry.

Nie prawda.To jakaś dziwna ta teoria.Do 300zł różnicę będzie słychać jak już, a nie widać to raz. Dwa, im droższe słuchawki tym na ogól poprawia się znacznie reprodukcja sceny,dynamiki brzmienia.Te droższe też potrafią brzmieć tez bardziej detaliczniej, z zdecydowanie lepszą separacją instrumentów i nie potrzeba do tego słuchu nietoperza i przyzywać niepotrzebnie audiofilów ,gdzie oni z tym tematem nie maja nic wspólnego. Zwykli użytkownicy potrafią docenić słuchawki za 600 -1000k ,posiadając jakieś tanie paździerze za 50-70zł. Byli tacy na przestrzeni kilku lat.

Link to post
Share on other sites

Mnie się wydaje, że jemu chodziło o różnice miedzy DAC, nie słuchawkami. Konkretnie FiiO e10k vs Aune x1s. Można na ten temat ciągnąc wywody tygodniami, ale też bym przystał, że póki ktoś ma słuchawki o wysokiej skuteczności i się krytycznie nie wsłuchuje w każdy dźwięk - nie usłyszy różnicy przy odsłuchu z przeciętną głośnością. A jak usłyszy, to raczej ze względu na sekcję mocniejszego wzmacniacza niż samego DAC.

 

Natomiast w pełni zgodzę się z jednym - zakup słuchawek w ciemno bez odsłuchu ma wysoką szansę wtopy i chęci odesłania/odsprzedania. Niezależnie od półki cenowej. Aczkolwiek przy obecnej sytuacji o odsłuch raczej ciężko.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
Z tym że nie ma sensu wydawać 1000zł to chodziło mi o DAC a nie słuchawki. 

 

Co do słuchawek, to się zgodzę że warto wydać więcej kasy i że nawet laik zauważy różnicę :) Kwestia indywidualna czego kto potrzebuje i ile może wydać - czasami też dodatkowe kilkaset zł płaci się za dźwięk, a czasami za jakość wykonania i wygodę - co też ma sens.

 

Kossy UR40 - zgodzę się z kolegą adivxv że pod niektórymi względami grają gorzej niż dobre gamingowe (HyperX cloud nie słyszałem więc do tych nie mogę porównać). Trochę kwestia gustu. Ja te KOSSy bardzo lubię. Znam też 2 osoby które tak mają z kossami Porta Pro - tak je lubią że kupili drugą/trzecią parę jak stara się zepsuła. Jak nie miałeś do czynienia z KOSSami to możesz sobie na próbę kupić UR40 - drogie nie są. Ale jak ci się nie spodobają to się nie zrażaj, bo KOSSy są trochę specyficzne ;)

 

Na zakup w ciemno, ze swojego doświadczenia, najprędziej bym polecił Sennheisery HD579. Wygodne, bardzo dobrze wykonane. Dźwięk szczegółowy. Nie są wymagające, ze smartfona też zagrają. Ciężko im jakiś większy błąd wytknąć.

Link to post
Share on other sites

Jak człowiek się naczyta na necie to zgłupieć można ...

 

Zgoda, im więcej informacji, których zwykły śmiertelnik nie może przetrawić, tym większy mętlik w głowie. Aczkolwiek osoby mające doświadczenie w audio potrafią wyciągać z tego całego szamba przydatne informacje :D

 

Miałem też do czynienia z:

- Bose: nie dla mnie, ale rozumiem czemu mają tylu fanów. Mega wygodne. Dźwięk nie ma jakości studyjnej jak drogie modele  Sennheiser/Sony, ale jest bardzo przyjemny, może się podobać.
- Audio-technica: z tą marką dziwna sprawa. Znawcy na necie chwalą Audio-Technicę, oraz piszą że KOSSy walą basem, a ja, fan KOSSów, mam odczucie że to Autio-Technica ma tak przesadzony bas że masakra. Uzasadniam to tak, że zdecydowana większość ludzi słucha popu, a że w popie przesadzony bass daje dobry efekt, to stąd dobre opinie dla marki Audiotechnica. Muszę przyznać że jakość wykonania ich produtów jest bardzo dobra, ale co do dźwięku - moim zdaniem kiepsko, poza przesadzonym basem to całe pasmo jest zaniżone, nie da się tego żadnym equalizerem wyprostować.

 

Szkoda, że subiektywnie opisujesz marki słuchawek (?), bo nie wiem jak się w ogóle do tego odnieść bez podania konkretnych modeli słuchawek, których każdy z tych producentów trochę ma. Audio-Technica ma bardzo szeroki wachlarz różnego rodzaju słuchawek, jak seria W, A, AD, czy M i wiele innych, także takie porównanie bez sensu.

 

Bose? Oni ze słuchawkami to nie mają zbyt wiele wspólnego poza kilkoma modelami słuchawek BT.

 

Podkreślasz, że jesteś fanem KOSSów i to niestety widać w Twoich wypowiedziach. Nie jesteś zbyt obiektywny. Dzisiaj KOSS nie ma ciekawych słuchawek w ofercie, poza Porta Pro, które dzięki ultramobilnemu charakterowi i nabytej przez lata renomie nadal nie ugięły się na rynku. Jednak rynek nie śpi i takie UR40 to relikt przeszłości w obecnym czasie. Fakt, te naście lat temu te słuchawki miały sens, ale obecnie mają zbyt dużą konkurencję.

 

@cybernetix

Chyba obudziłeś głos rozsądku u mnie :)
Porwałem się z motyką na słońce, wchodząc w temat lub strefę której kompletnie nie znam inwestując przy tym od razu nie małe pieniądze, a tak naprawdę sam do końca nie wiem czego się spodziewać...

 

Na początku możesz spróbować od słuchawek, masz Xonara DX, który nie jest złą kartą dźwiękową i obecnie największe zmiany dadzą Ci inne słuchawki. Będzie to najtańsza i najprostsza forma poprawy jakościowej.

 

Może kupię ten kieszonkowy wzmacniacz, do tego te KOSSy UR40 o których pisał kolega i wstępnie przekonam się czy jest to ten kierunek czy jednak powinienem odbijać do brzegu bo wypłynąłem na suchego przestwór oceanu...

 

Potrzebujesz takiego wzmacniacza w ogóle? Będziesz go używał tylko przy PC? Ja bym nie kupował takiego wzmacniacza, a szczególnie do UR40, bo to już jest dziwny mezalians. Lepsze karty/dedykowane sprzęty słuchawkowe kupuje się, żeby wyciągać więcej z lepszych słuchawek, które już na wstępie lepiej grają. Mało kto stara się tanie słuchawki z niższej klasy podbijać jakościowo drogim DAC/AMPem.

 

UR40 to będzie krok wstecz względem HyperX Cloud, nie tylko ze względu na dźwięk, ale choćby i ze względu na wykonanie.

 

Nie trzeba wydawać 1000zł żeby kupić lepsze słuchawki od HyperX Cloud. Budżet w granicach 500-600zł już oferuje naprawdę ciekawe modele AKG, Beyera, Sennheisera albo w promo Fidelio X2HR.

Link to post
Share on other sites

Trzeba też pamiętać, że żonglowanie sprzętem sporo kosztuje jeśli kupuje się nowe, utrata wartości sięga do 50% nawet po krótkim czasie używania. Paradoksalnie najmniej na tanich słuchawkach bo jest na nie wielu chętnych. Na takich ISK HD9999 to chyba nic nie straciłem albo dychę. Na Beyerach za 650 było ok. 300 'straty'. A poszły stosunkowo wysoko bo miały prawie nowe pady (koszt!). Także jeśli ktoś ma limitowany budżet to lepiej kupić raz a dobrze i użytkować ze 5 lat żeby się zamortyzowało.

 

Ja wiem, że zmusić się do nie gonienia króliczka jest trudno, ale jeśli budżet limitowany to warto.

Link to post
Share on other sites

No to do tego jeszcze zakup na Allegro ze smartem potrzebny. I tak myślę, że ktoś z małym obyciem zrobi tak: kupi, posłucha, wpadnie w zachwyt... za jakiś czas zacznie czytać coś na forum i zacznie świtać myśl, eh kurcze może jednak da się lepiej.... i popłynie dalej. Tak to działa, sam wiesz :D Trzeba mieć spore doświadczenie i taką wewnętrzną dojrzałość żeby się temu wszystkiemu nie dać zmanipulować.

 

Ludzie po 3x zmieniają tanie DACi dokładając kolejne pieniądze... a umówmy się, różnice w urządzeniach do kilkuset złotych są głównie w funkcjonalności, nie ma dramatycznych różnic w jakości dźwięku. Są oczywiście róznice, ale nie klasy. Ewidentne wtopy pomijam. Nawiasem mówiąc to co dla mnie bywało wtopą, jakieś muły, to dla innych było doskonałe bo taki basiiiiik daje... a tak naprawdę to zmulało ich słuchawki które miały podbitą górę a to im nie odpowiadało. Efekt jest taki, że jakby zsumować wszystkie wydatki to by wystarczyło na jedną porządną maszynę na lata.

Link to post
Share on other sites

Chyba, że kupisz, posłuchasz, odeślesz  :->

 

Oczywiście prawo na to pozwala, ale uważam to za wieśniackie i, moim zdaniem, słuchawki powinny wypaść ze zwrotów jako produkt higieniczny. Trafią do kogoś, kto się notorycznie poci i chodzi w przetłuszczonych włosach, a potem je dostaniesz w pakiecie z syfem.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak w Polsce ale w Niemczech na Amazonie mnóstwo słuchawek kupowałem po duuużo niższej cenie tylko dlatego że ktoś je właśnie odesłał. I to różnice były typu z 169 na 115 Euro

Link to post
Share on other sites

Oczywiście prawo na to pozwala, ale uważam to za wieśniackie i, moim zdaniem, słuchawki powinny wypaść ze zwrotów jako produkt higieniczny. Trafią do kogoś, kto się notorycznie poci i chodzi w przetłuszczonych włosach, a potem je dostaniesz w pakiecie z syfem.

 

Dlatego kolega pyta i szuka, nie kupi 10 par, tylko jedną, która wyda mu się najciekawsza. Jeśli towar się nie spodoba i nie miną 2 tygodnie, może skorzystać z prawa zwrotu ;)

 

Higiena, higieną, ale w takim razie tak samo powinno być z ubraniami, butami, czy czymkolwiek, co ma kontakt z naszym ciałem. W tej kwesti rozumiem dokanałowe, douszne, ale z nausznymi nie popadałbym w taką paranoję.

 

Sam używek miałem masę i zazwyczaj kupowane od zaufanych użytkowników słuchawki wręcz zaskakiwały stanem na plus.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak w Polsce ale w Niemczech na Amazonie mnóstwo słuchawek kupowałem po duuużo niższej cenie tylko dlatego że ktoś je właśnie odesłał. I to różnice były typu z 169 na 115 Euro

 

Słyszałem już kilkukrotnie tę historię... niezły musi być z Ciebie myśliwy. Z ciekawości sprawdziłem Warehouse Amazona.

 

Jedna z nielicznych ciekawych pozysji to SR60E: https://www.amazon.de/-/en/gp/offer-listing/B00KYTNU9U/ref=dp_olp_all_mbc?ie=UTF8&condition=all

 

88,83EUR - zakładając wysyłkę za darmo i kurs z Revoluta 4,55 daje to 404pln za pozwrotowe słuchawki

W PL w uznanych sklepach: https://www.ceneo.pl/33105645# 389pln

 

Żeby nie było, że dobrałem produkt do tezy - z DT990 jest podobnie.

Link to post
Share on other sites

Akurat Grado musiał paczeć :D

 

Na amazonie są ciekawe promocje, ale nie na wszystkie produkty. Bardzo tanio można było nabyć Fidelio X2HR, sam kupiłem za nieco ponad 590zł, a i bywało nieco taniej.

 

Kiedyś Thomann.de miał fajne ceny na B-Stocki, tj. zwroty i ogólnie słuchawki były tańsze o jakieś 20-25%.

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi jeszcze jak jest z "trwałością" wzmacniaczy...

Czy w takim przypadku można brać sprzęt po gwarancji czy raczej tego nie zalecacie ?

Weźmy tutaj na przykład ten Aune X1S.

 

Właśnie problemem w tym wszystkim jest to że nawet nie ma gdzie tego sprzętu przetestować więc jedyną opcją na najbliższe miesiące jesteście wy, to forum i wasze (mam nadzieję) dobre rady he he :D 

 

Ze słuchawek raczej nie ma takiego problemu ze sprzedażą jak przy DAC'u, to jest chyba ostatnia rzecz którą ktoś będzie chciał kupić do niedawno poskładanego PC'ta :P 

Link to post
Share on other sites

Ze słuchawek raczej nie ma takiego problemu ze sprzedażą jak przy DAC'u, to jest chyba ostatnia rzecz którą ktoś będzie chciał kupić do niedawno poskładanego PC'ta :P

 

Dlaczego? Słuchawki, DACi i wzmacniacze to sprzęty, które zazwyczaj służą długo. Jeśli to są markowe sprzęty, a nie ręcznej roboty, to zazwyczaj problemów z pogwarancyjnymi nie ma. Sam u siebie miałem DT990 z lat osiemdziesiątych i były w pełni sprawne, czy też kilkuletnie wzmacniacze i nigdy nie miałem awarii. Obecna karta SC808 ma już 4 lata, tak samo słuchawki SOMiC V2 mają 4 lata i posłużą jeszcze trochę.

 

To czy łatwo coś sprzedać zależy od popytu na rynku i od ceny jaką wystawisz. X1S jest raczej poszukiwany, ale jeśli tanio kupisz to wiadomo potem łatwiej sprzedać, bo możesz nawet zyskać.

 

Akurat w audio sprzęt najwięcej traci na początku, tzn. gdy staje się używany, ale potem w czasie aż tak bardzo ceny nie spadają, bo to ciągle tak samo grający sprzęt. To nie grafiki, czy procesory, które tanieją z roku na rok, bo masz coraz lepsze modele. W audio taki postęp jest niemożliwy, a często starsze modele brzmią lepiej.

 

Przykład nowe serie Beyerdynamica np. 1770, 1990, Amiron, które kosztują 3x tyle co starsze 150, 770, 880, 990, a wcale nie są tego warte.

Link to post
Share on other sites

ah to audio Panowie, temat rzeka i skarbnica wszelakich teorii spiskowo-mitologicznych (nie mówię o Was tylko ogólnie)

. Na temat sprzętu audio można rozprawiać godzinami a i tak dla autora takiego wątku nie wiele to wniesie. Dlaczego?.... Odpowiedz jest prosta, każdy ma inny słuch i inaczej odbiera dźwięki. Wiec coś co dla kogoś będzie kwintesencją dźwięku innemu wcale się nie spodoba. Tak samo jak "wygoda" bo to też subiektywne odczucie, wielkość głowy małżowin....

 

Sam nie tak dawno zadawałem tutaj podobne pytania i teraz już wiem że niestety nie tędy droga.

 

Dlatego jeśli miałbym coś sugerować autorowi który do tej pory siedział na Cloudach to na pewno lekką wstrzemięźliwość w zbyt pochopnych inwestycjach typu DT990, to bardzo dobre słuchawki ( jedne z najlepszych w swojej cenie) ale o zgoła inny dużo bardziej studyjny dźwięk. Pierwsze wrażenia z odsłuchu mogą być dla niego rozczarowaniem, do takiego dźwięku trzeba zwyczajnie dojrzeć.

 

Odnośnie wzmacniacza, to jest to niestety must have jeśli idziemy w tego typu sprzęt, sam mam xonara i o ile jakość dźwięku jak na tego typu sprzęt jest ok o tyle nie ma co myśleć o dobrym napędzeniu bardziej wymagających nausznych modeli,

Dla przykładu z AKG K240 55Ohm różnica ze wzmacniaczem jest wręcz kolosalna.

 

Dobrze by było @Autorze gdybyś jednak przez zakupem miał możliwość przesłuchania np. 770 vs 990 dałoby Ci to odpowiedz na pytanie czy jesteś gotowy na całkowicie otwarte konstrukcje. Takie moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

pendzel_3

To dopiero teoria spiskowo-mitologiczna że trzeba być gotowym na otwarte słuchawki. A w kwestii wygody można zdecydowanie mówić o tym czy dany produkt jest wygodny lub nie. Przykładowo AKG K701 generalnie są wygodne a AKG K518 są generalnie niewygodne.  

Link to post
Share on other sites

 

Znam też 2 osoby które tak mają z kossami Porta Pro - tak je lubią że kupili drugą/trzecią parę jak stara się zepsuła.

Ale... Co można popsuć w PortaPro? :roll: Kable? 15 minut z lutownicą na przekablowanie...

 

Co do reszty wątku...

Nie przyszło wam do głowy, że ucho (tak jak zresztą reszta organizmu) adaptuje się do różnych warunków?

 

Przykład - kupiłeś Superluxy 681. Pierwsze wrażenie - WOW! Jak to fajnie gra!

...po kilku miesiącach słuchania zapał się studzi. Ot, grają już przeciętnie.

 

Sięgasz po coś innego. Niech to będzie przykładowo ISK-580. Oooooo ale teraz to gra, no po prostu super. ;)

...a po kilku miesiącach? Pomyślmy.

 

Więc sięgasz po Cloud, CAL, sięgasz po Sony, Sennki, sięgasz po ATH, AKG, Beyery.

I testujesz i sprawdzasz różne modele, firmy, rodzaje grania...

Szukasz tego swojego, najlepszego sposobu grania, a ucho się adaptuje - będziesz postrzegał szczegółowość, szerokość sceny, jakość basu, nauczysz się, co lubisz, czego nie.

 

...i kończysz z kilkudziesięcioma parami słuchawek na półce. :D

A na serio - kwestia dobrania czegoś pod siebie, żeby się szybko nie znudziło. Sam lubię odmiany - po prawdzie nie mam kilkudziesięciu par słuchawek, a jedynie 15, ale... lubię zmieniać słuchawki. Nie nudzą się.

Doliczmy do tego zmiany źródła, wzmacniaczy...

Pisać dalej? :D

 

Sam sobie ostrzę zęby na DT990, tak jak i na 770. I po drodze chcę superluxy 330 i 660. I ISK9999. Żeby mieć porównanie.

No i koniecznie zmienić tego nieszczęsnego ALC892 na coś lepszego... Tempotec? AIM? Jakiś DAC? Trzy wzmaki już w sumie mam... Ale może jeszcze coś znajdę, co poprawi brzmienie. :D

Jak znam życie będzie DAC-X6 bo ostatnio mi się spodobał - plus ma możliwość selekcji kilku źródeł...

Temat bardzo szeroki. I grząski - to, co mi gra fajnie niekoniecznie musi grać fajnie dla kogoś innego.

 

...i popieram opinię, że DT 990 to niekoniecznie słuchawki dla kogoś, kto chce się przesiąść z Cloud (choć to naprawdę dobre słuchawki, zwłaszcza w 1 wersji!) i Xonara DX. No, chyba, że jest nieźle osłuchany.

Realnie? Myślę, że po pierwsze poleciłbym Superluxy 330/660 (bo to podróba beyerów - ale grają naprawdę dobrze) i zmianę na jakąś konkretną kartę albo DACa. Maya? Któreś FiiO? DAC-X3/X6?

 

...bo nie chodzi o to, żeby złapać króliczka. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...