Skocz do zawartości

Tani Mini PC do telewizora


Recommended Posts

Witam. Szukam małego komputerka do telewizora 4K/60. Ma on służyć do oglądania filmów na Netflixie i przeglądania internetu. Zależy mi na cichej pracy, komforcie użytkowania, niskim poborze energii i cenie (do 2000 zł, im mniej tym lepiej). Karta graficzna powinna być wyposażona w przynajmniej hdmi 2.0. Chciałbym żeby komputer nie odrzucał wyglądem i wyglądał jak konsola lub był zamknięty w obudowie typu cube lub w jakiejś innej małej. Używki jak najbardziej wchodzą w grę, oczywiście nie dysk. Będę wdzięczny za wszystkie propozycje.

Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/423951-nettop-mini-pc-intel-nuc-j5005-25sata-box.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

powinien w 4k latać,tak piszą.powinien byc tex cichy bo to tylko 10 wat z gpu.

w duallu nawet w starsze gierki pograsz.Niestety zasilacz luźna kostka a nie we wtyczce jak np 45 watowe u gigabyte

Link to post
Share on other sites

Nuc z Windowsem, ramem i dyskiem wyjdzie ze 2000 PLN. Ja proponuje HP G1 600 (kompletny komputer poniżej 400 PLN z legalnym systemem) lub HP G2 600 w obudowie tzw. tiny (obudowa ma wymiary 17x17x4cm czy coś w tym stylu)

 

https://allegro.pl/oferta/hp-600-g1-dm-mini-i3-4160t-4g-500g-win-10-pro-9082401206

 

Są wersje nawet z i5. Sam w swoim G2 zmieniłem CPU z i5 6500 na i5 6500T.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites
Nuc z Windowsem, ramem i dyskiem wyjdzie ze 2000 PLN. Ja proponuje HP G1 600 (kompletny komputer poniżej 400 PLN z legalnym systemem) lub HP G2 600 w obudowie tzw. tiny (obudowa ma wymiary 17x17x4cm czy coś w tym stylu)

Systemu nie wliczam w cenę, ten hp jest ciut duży i trochę staro wygląda. Teraz szukam czegoś do 4K/100hz

Link to post
Share on other sites

 

Są jeszcze Delle lub Lenovo. Do wyboru do koloru. Miałem kiedyś Lenovo m73. Ale chyba ma gorsze chłodzenie niż Delle i HPki. Poszukaj jeszcze HP G3 600 lub HP G3 800. Może ten będzie ładniejszy?

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno. Miałem jeszcze miesiąc temu taki komputerek ala NUC z Celeronem j1900 i 8 GB RAm i SSD. Procesor to 4 rdzenie i 2,4 HGz. Pracował jako NAS. W tej roli się sprawdzał bardzo dobrze. Testowałem też z Linuxem Mint jako komputerek do pracy. No i powiem, że nie było tak kolorowo. Youtube w FullHD się nie wyrabiało. Komputer był po prostu masakrycznie wolny mimo, że miał 8 GB RAM i SSD. Oczywiście lepsze to niż Raspberry, ale du*y nie urywa. To co ci proponowałem również jest bardzo ciche i energooszczędne. Mój G2 ze stopki w IDLE pobiera poniżej 10W. No i cena. Za kilkaset PLN masz kompletny komputer z systemem a nie wyrób komputeropodobny z pirackim Windowsem.

Link to post
Share on other sites

@up, miałeś celerona z 2013 roku, to nie ma co wymagać wydajności. Teściowi złożyłem Asusa VivoMini na i5 (SSD i RAM sam dobierałem), to nie ma się do czego doczepić, a uruchamia się szybciej niż mój komputer. Prądu zjada minimalną ilość, YouTube na full HD chodzi bez zająknięcia.

Link to post
Share on other sites

Nuc z Windowsem, ramem i dyskiem wyjdzie ze 2000 PLN. Ja proponuje HP G1 600 (kompletny komputer poniżej 400 PLN z legalnym systemem) lub HP G2 600 w obudowie tzw. tiny (obudowa ma wymiary 17x17x4cm czy coś w tym stylu)

 

https://allegro.pl/oferta/hp-600-g1-dm-mini-i3-4160t-4g-500g-win-10-pro-9082401206

 

Są wersje nawet z i5. Sam w swoim G2 zmieniłem CPU z i5 6500 na i5 6500T.

ale te pc nie sa ciche

wymiary to 18x18 x4 cm i bardzo ciezki bo jakieś 1,5-2 kg

 

 

Tutaj minipc z lepszym cpu i gpu od pentium 5000

 

https://www.komputronik.pl/product/391250/komputronik-nuc-eco-k307-.html

 

11x11 ale grubszy bo wersja na sata czyli ok5.5 cm

 

Co do cen to raczej nuc intela to sa tansze niz kostki np od asusa .tam dopiero sa ceny a flaki słabe

Istnieje tez wersja nuca 3,5 cm na m2

Link to post
Share on other sites

Nie są też głośne. Możesz szukać z prockiem i5 lub nawet i3 w wersji T. Ja właśnie swojego zmieniłem z i5 6500 na i5 6500T. 2-3 metry od TV i tak nic nie będzie słychać.

 

Co do wagi, to te 1,3 kg raczej każdy stolik pod TV wytrzyma. 14 czy 17 cm to też nie jest przecież wielka różnica.

 

Plus taki, że od 400  PLN masz komputer do wszystkiego z Windowsem Pro a nie piratem.

Link to post
Share on other sites

za 400zl to mozna kupić 4 watkowego haswella z talerzem a nie 4 rdzeniowego lake z ssd...

 

52836c247972ed0b.jpg

mam porównanie do j3160  od gigabyte. 6 wat a 35 to spora różnica przy głośności.

 

Przy 2000zł to wolałbym coś nowego a do tego na ssd niz talerzowcu.Oczywiście 4 rdzenie lake tez zrobią robotę

Link to post
Share on other sites

I

 

Myślałem nad r3 1200af na najtańszej płycie mini itx z 8 gb ramu, dyskiem 500gb z gtx 1650 i 400W zasilaczem upchanym w coolermaster elite 110.

I myślisz że to będzie mniejsze od wymiarów 17x17x4cm?

 

@janek ja mam w swoim dysk HDD 7200RPM 2.5 i jakoś mi do Internetu starcza.  4 rdzenie "lake" są prawie tak samo wydajne jak Haswelle lub nawet Sandy Bridge. W tym przypadku "prawie" nie robi różnicy. A system ci się tam sprawnie aktualizuje?

 

Intel Pentium Silver J5005 z tego NUCa wyciąga 300 punktów w Cinebench 15 - to nie jest żadna rewelacja.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

I

 

I myślisz że to będzie mniejsze od wymiarów 17x17x4cm?

były plyty65 watowe 11x11cm o ile pamiętam z 12 lub 19v zewnętrznym zasilaniem;Tylko znowu  kostka 65watowa do  takiego pcta to za malo.

 

 

4 rdzenie "lake" są prawie tak samo wydajne jak Haswelle l

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-6500T+%40+2.50GHz&id=2627

 

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-4160T+%40+3.10GHz&id=2380

 

różnica to 60rocent.

ja swojego talerza jutro zmieniam na cruciala500 w  hp600 g1

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

O których wynikach mówisz? i5-6500 wyciąga 530 pultów w cinebench 15 i5-2500 jakieś 450, mói i5-6500T 430. Rożnica między 4-ro rdzeniowymi prockami na przestrzeni kilku generacji to 10-20 procent. No chyba, że ktoś patrzy na prezentacje niebieskich i na ich dane. Ja porównuję procesory 4-ro rdzeniowe a nie i3 z i5.

Link to post
Share on other sites

A ja dodam od siebie cos innego. 

 

Do odtwarzania/rozrywki

Nvidia shield lub jeśli masz wieksze wymagania to złożyc jakiś mały pc ale samemu, Wyjdzie sporo drożej nie stety. plus taki że naprawdę na lata będzie. Nie pchać się w małe budy bo później będzie problem z chłodzeniem i głośnością. mITX płyta ma 17x17cm ale one dość drogie bo nówki 500 zł wzwyż (plus że mają wbudowane BT i WIFI AC często). Imo warto wg mnie. Do tego ryzen 3 3200G/3400G z dużym chłodzenien. Całość dobrze skonfigurowana będzie naprawdę cicha, wydajna i na lata. 

 

Jako serwerek. 

Jakiś miniPC jako serwerek, czyli któraś taniocha polecana wyżej, do tego dysk HDD 2TB bo przy 4K to sie szybko zapełni. Jako system dajesz OMV OS, z którego ja sam korzystam od chyba 3 lat, raz skonfigurowane i zapomniałem o bożym świecie ;) (mój chodzi na starym miniPC z intel atom D525 z 2 GB RAMu)

 

 PS: 2 urządzenia to najlepsze rozwiązanie ;)

 

 

 

Mały zestaw, XKOM więc pewnie można taniej.

____________________________________________________

Płyta główna: Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI 599 zł

Procesor: AMD Ryzen 3 3200G 419 zł

Chłodzenie Procesora: be quiet! Shadow Rock LP 120mm 179 zł

RAM: GOODRAM 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black 229 zł

Zasilacz: Chieftec ECO 400W 159 zł

SSD: Plextor 256GB M.2 PCIe NVMe M9PeGN 259 zł

__________________________

1844zł i dobrać do tego jakąś pasującą budę. Naprawdę do rozrywki super zestaw.

 

Pewnie można dobrać inny ram, inny dysk, inny zasilacz. Najwięcej kasy pożera płyta, ale ma wszystko co trzeba, lepsza wbudowana karta dźwiękowa (chodź to wciąz integra) i szybkie wifi AC. A w miniPC chodzi o to by było jak najmniej kabli. Zasilacz z przyzwoitą sprawnością, z kontrolą obrotów wentylatora i co najważniejsze nie drogi. Procek obsłuży k4 bodajże do 10bit (mogę się mylić bo nie ma oficjalnych info).

 

 

Brać stylową budę i korzystać. 

 

Co do NAS-a. Kupić sobie jakiś mały serwerek tak jak ja mam, pewnie za 100zł będzie można wyrwać coś sprawnego. 

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Nie pchać się w małe budy bo później będzie problem z chłodzeniem i głośnością. mITX płyta ma 17x17cm ale one dość drogie bo nówki 500 zł wzwyż (plus że mają wbudowane BT i WIFI AC często). Imo warto wg mnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...