Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! potrzebuję taniej (max 350 zł) drukarki laserowej do sporadycznego drukowania.
Zależy mi na taniej eksploatacji. Nie potrzebuję duplexu, nie potrzebuję wifi ani żadnych wodotrysków. Może być samo złącze USB do podpięcia do komputera. (chociaż wiadomo jak będzie wifi czy duplex to inplus)
Z drukarek które wpadły mi w oko to HP LaserJet PRO M15a oraz Brother HL-1110E ,czy coś w tej cenie dostanę lepszego/tańszego w eksploatacji?
Dodam że zależy mi na tym żeby urządzenie było małe (max 34cm długości) wysokość czy szerokość nie ma znaczenia.

Link to post
Share on other sites

HP LASERJET P2055DN dupleks sieć(po kablu) jeśli masz w tej sieci wi-fi to druk z laptopa telefonu bez problemu. Używana w dobrym stanie ok 350-400 pln najlepiej z licznikiem 25k-35k w górę z zapytaniem na jaki okres(lub przebieg) daje gwarancję na folię w piecu/rolkę pobierania.Dobry toner w zamienniku 6k-8k wydruków.

 

Tu masz parametry 

https://www.komputronik.pl/product/64429/hp-laserjet-p2055dn.html

Jak podkarpacie możesz się odezwać PW

 

Jak faktycznie chcesz nowe to 

https://www.x-kom.pl/p/506925-drukarka-laserowa-hp-laser-107a.html

ale tonerki małe 1500 stron/ starter na 1k (brak tanich dobrej jakości zamienników na ten moment), wersja z wifi 100 PLN drożnej, brak duplexu, po gwarancji nie wiadomo czy będą materiały jak by trzeba było zrobić wymiany.

Edytowane przez Teshi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

HP LASERJET P2055DN

Wygląda bardzo fajnie ale wydaje mi się że jest to sprzęt do częstszego drukowania niż potrzebuje. U mnie 50 stron w miesiącu to jest max co drukuje a nawet może być ponad moje potrzeby. Kolejna sprawa która ją przekreśla to wymiar, niestety mam bardzo ograniczoną ilość miejsca więc drukarka może mieć max 34,5cm szerokości

 

Jak się ma ten tańszy hp do tego brothera i hp'ka o którym pisałem w pierwszym poście?

Link to post
Share on other sites

Niestety te małe modele wypadają gorzej pod względem eksploatacji. Ten twój hp podobnie jak ten mały co podałem toner stater na 1k nowy zamiennik na 1k na szybko znalazłem za 149 pln, Brother HL-1110E sam toner tani ok 22-30 pln na 1,5k wydruków ale tu masz dodatkowo osobno bęben za ok 60 pln do wymiany co ok 10k. Po przeliczaj sobie i zdecyduj, P2055DN możesz ewentualnie postawić w innym pomieszczeniu gdzie masz wyprowadzony kabel sieciowy z tymi maluchami jesteś ograniczony do pomieszczenia gdzie stoi komputer.

Musisz zdecydować małe urządzenie to droższa eksploatacja i wątpliwa przyszłość pogwarancyjna w porównaniu do sprawdzonych modeli.

Dodatkowo toner raczej nie terminuje się tak jak tusze więc na jednej kasecie możesz działać i 2 lata i powinno być ok. 

Edytowane przez Teshi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Dobra, zastanawiam się nad brotherem HL-1110E , a HP Laser 107A.
Teraz ostatnie pytanie przed zakupem, bo widzę że masz styczność z drukarkami, jak wygląda kwestia serwisowa obydwu urządzeń, bo cena jest praktycznie identyczna, eksploatacja przy moim użytkowaniu taniej wychodzi w brotherze, dodatkowo widze że brother ma wyższą rozdzielczość drukowania, czy ten HP-ek będzie w czymś lepszy od tego brothera?

Edytowane przez valentine28
Link to post
Share on other sites

Raczej nie dodatkowo brother ma 24 m gwarancji a HP tylko 12 w tym wypadku, są to stosunkowo nowe modele więc ciężko powiedzieć, jak z ich awaryjnością a po okresie tych 2 lat pewnie części zamienne będą już dostępne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...