Skocz do zawartości

Laik z nowym laptopem - problem z wydajnością


Recommended Posts

Witam. Od miesiąca jestem posiadaczem laptopa ASUS TUF Gaming FX505DY-BQ024 - kupionego ze strony RTV EURO AGD.

 

 

Generalnie szukałem laptopa stricte do tego zeby pograć w lige legend czy Metin2. To było jedyne wymaganie, liczyłem na to i patrzyłem po benchmarkach ze ten lapek na najnizszych w 1980x1080 wyciąga 250 fps w Lolu, ale niestety po pobraniu i próbie zagrania ukazało mi się tych fpsów 120, przy większej akcji spada do 70-60.

 

Wszystkie sterowniki zostały zainstalowane na laptopie, nie wiem jak wymusić włączanie się dedykowanej karty, w Radeonie sprawdzałem to druga karta przy lolu obciążona jest w 2%. Byc moze ją trzeba jakos uruchomić ale problem jest w tym ze nie mam pojęcia jak...

 

Windows 10 jest zainstalowany oryginalny i zaktualizowany.

 

Ogólnie sam laptop jezeli chodzi o prędkość w działaniu nie zachwyca. Czy ktoś mógłby mi pomóc jakie ustawienia dobrać, albo co pozmieniać lub co pobrać zeby coś w nim zmienić?

 

Czy jest mozliwość ze laptop jest fabrycznie uszkodzony i przez to takie wyniki?

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

EDIT: 

Wydajność w panelu sterowania jest ustawiona na Max. Tylko to zmieniłem, a po samej zmianie nie było czuć jakiejkolwiek zmiany.

 

EDIT: Ogólnie w grach czuć dosłownie zerową płyność, np: w lolu jak zjezdzam na dół by zobaczyć jakiś teren, jest to tak dziwnie poklatkowane

Edytowane przez veys1998
Link to post
Share on other sites

Pokaż screen z HWMonitora albo HWInfo64 zakładka Sensor po ok 15 min. Dedykowana karta graficzna włącza się jak ustawisz plan zasilania Wydajny i pracujesz z podłączonym zasilaczem.


Podejrzewam, że twój lapek się grzeje i gubi zegary. 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Tak wygląda po 15 minutach odpalonego LOLa // Plan zasilania zmieniony na wydajność oraz podłączona ładowarka

 

EDIT: jeszcze dodam, ustawiłem wszystko pod max wydajność, fpsy w lolu na samym starcie troche podskoczyły do 200, lecz jeden ruch do przodu i odrazu cięcie na 150 aby później zejść do 130-120. Nie mam pojęcia co mozna jeszcze zrobić

 

9gMMepr.pngiT4xxYm.png

Edytowane przez veys1998
Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie, że przy temperaturze grafy Radeona minimalna temperatura wynosi 0 stopni, to musi być błąd programu. Temperatury są raczej okey, widać duże użycie procka. Przeinstaluj może sterowniki do tego Radeona. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...