Skocz do zawartości

WIN 10 - legalność [automatyczna aktywacja a 2 komputery]


Recommended Posts

Witam,

 

Prosiłbym o dość pilną pomoc/poradę jak rozwiązać poniższy problem :)

 

 

A więc mam 2 komputery: 1wszy "STARY" i 2gi "NOWY" :)

 

STARY:

 

Jest to jednostka, którą użytkuję od lat. Pracował na niej na początku oryginalny WIN 7 OEM (mam wszelakie paragony, nośnik w postaci płyty CD i naklejkę).  Następnie po kilku latach Microsoft zaoferował możliwość migracji na WIN 10, a ja z tego kroku skorzystałem i użytkowałem WIN 10 przez kilka lat :)

 

A teraz przechodząc do sedna, wyczytałem w internecie, że klucze WIN10 można swobodnie przenosić na inne urządzenia, gdyż przypisane są do konta Microsoft, a więc owszem korzystałem z takiej opcji co potwierdzała sekcja Aktywacja w ustawieniach systemu, w której była adnotacja o tym, że System został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej połączonej z Twoim kontem Microsoft. I chciałem go przenieść na nową jednostkę komputerową.

 

W tym celu usunąłem urządzenie z konta Microsoft.

 

Kolejnym moim krokiem było usunięcie systemu, w tym celu zainstalowałem czysty system z pominięciem wpisywania klucza, lecz tu pojawia się problem, że system za każdym razem po podłączeniu do internetu aktywował się z automatu i w sekcji Aktywacja pojawiał się komunikat System został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej. 

 

Spróbowałem innej opcji czyli użycia komend w wierszu poleń:

 

slmgr.vbs / upk - usunięcie klucza

 

slmgr.vbs / cpky - usunięcia klucza z rejestru

 

Po części to działa i aktywacja miała status nieudanej, lecz gdy ktoś zainstaluje po raz kolejny system to on z automatu się aktywuje z Licencją cyfrową (wiem, bo próbowałem)

 

Czy istnieje jakiś sposób by usunąć ten klucz czy on tak w przypadku sprzedaży komputera bez naklejek licencyjnych od WIN 7 nie będzie legalny do użycia i nowy właściciel będzie miał na głowie kupna legalnego Windowsa?

 

 

NOWY:

 

Kupiłem niedawno nową jednostkę, po części z używanych podzespołów Obudowa i płyta główna kupiona na Allegro od prywatnej osoby, dysk SSD (mój prywatny na którym jest system obecnie, wcześniej pracował w laptopie) oraz mój prywatny HDD, który był używany w starym komputerze. Oprócz tego nowy RAM,Procesor, Zasilacz i kolejny SSD.

 

A więc zaniosłem te wszystkie części do lokalnego serwisu, gdzie dokonano złożenia tego wszystkiego do kupy oraz instalacji WIN 10 bez podawania klucza. 

 

I tu pojawia się ta sama historia po podłączeniu do internetu system z automatu się aktywował i również na tym komputerze pojawia się adnotacja System został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej. Czy to oznacza, że system został zaszysty w biosie płyty kupionej z allegro?

 

 

Kluczowe pytanie jest teraz takie, jak rozwiązać tą sprawę?

 

1. Czy mam wpisać te komendy usuwające klucze na STARYM komputerze przy jednoczesnej nowej  instalacji na NOWYM komputerze z podaniem klucza z WIN 7 jako klucza WIN 10

 

2. Odinstalować system na STARYM KOMPUTERZE (który potem się tak aktywuje), a na NOWYM nic nie ruszać lub zainstalować od nowa i zostawiać sobie fakturę i naklejkę od WIN 7

 

3. Kupić nowy WIN 10

 

 

Czy może widzicie jakieś inne rozwiązanie, będę wdzięczny za każdą sugestie?

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Jeśli Twój Windows się aktywował, to ktoś musiał kiedyś wklepać numer seryjny. Pytanie czy była to legalna licencja, czy pirat z allegro za kilka PLN?

 

Najlepiej

1. Usuń licencję ze starego komputera.

2. Odłącz od sieci nowy komputer.

3. Zainstaluj system na czysto na nowym komputerze i wklep serial number od Windowsa 7 i zobacz czy ci się aktywuje ze starą licencją.

4. Jeśli nie, to kup w sklepie nową licencję za 500 PLN.

5. Potem możesz jeszcze zainstalować Windowsa na starej płycie i zobaczyć czy się aktywuje czy nie.

 

 

PS. nie ma opcji, żeby zaszyć 4 giga danych w BIOSIe. jeśli to jest komputer, któy ma mniej niż jakieś 8 lat to ma UEFI a nie BIOS.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"wyczytałem w internecie, że klucze WIN10 można swobodnie przenosić na inne urządzenia, gdyż przypisane są do konta Microsoft,". Nie wiem gdzie to przeczytałeś, ale to nie jest prawda. Przenosić możesz system zakupiony jako box. Numer systemu oem jest przypisany do płyty głównej.

 

edit. Kontaktowałem się z Microsoft wielokrotnie, więc moja wiedza nie pochodzi z internetu. Mogą na prośbę klienta zezwolić na to, ale trzeba się z nimi skontaktować. Ja tak miałem, jak spaliła mi się płyta...Na stronie Microsoft znajdziesz na ten temat wszystkie informacje, oprócz mojego przypadku.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...