Skocz do zawartości

Problem ze stabilnością na podkręconym Rx 570


Recommended Posts

Witam. 

Ostatnio postanowiłem bardziej przetaktować moje gpu .Core clock mam ustawiony na 1425 mhz, memory na 2250 mhz, core voltage -50 mV i power limit +50%. Zauważyłem że taktowanie na rdzeniu w furmarku schodzi do nawet 1240 mhz oraz problem zaczyna znikać z niższym napięciem na rdzeniu. Kolejny problem pojawia się ze stabilnością bo już niżej z napięciem przy takim taktowaniu nie mogę zejść. W dodatku jak ustawiłem benchmark superposition 1.1v na 1440p z ultra cieniami to chodził na 10 fpsach stabilnie. 

Ten sam problem co w furmarku wystąpił dopiero przy 8k ze średnimi cieniami. Czy to oznacza limit dla tej karty czy jest jakiś sposób aby to rozwiązać? Dodam jeszcze że najwyższa temperatura podczas obciążenia to 68 stopni.

 

Zasilacz: 600W Slientium Vero M2 Bronze

Karta graficzna: Gigabyte rx 570 8gb vram (GV-RX570GAMING-8GD)

Program do overclockingu: Msi afterburner 4.6.2

Sterowniki: Adrenalin 2020 20.4.1

 

Ustawienia stock:

Core clock: 1244 Mhz

Memory clock: 1750 Mhz

Edytowane przez Nister_OwO
Link to post
Share on other sites

Zbija tylko rdzeń czy pamięci też? Wielce prawdopodobne, że limit osiągnięty. Zarówno przy OC i UV. Możesz jeszcze obserwować zachowanie przy niższym Power Limit, bo podbicie +50 sprawia, że karta żre dużo więcej prądu.

 

Jak dla mnie dotarłeś do końca tego kawałka krzemu i masz wydajność lekko podkręconego  RX580.

Link to post
Share on other sites

Zbija tylko rdzeń czy pamięci też? Wielce prawdopodobne, że limit osiągnięty. Zarówno przy OC i UV. Możesz jeszcze obserwować zachowanie przy niższym Power Limit, bo podbicie +50 sprawia, że karta żre dużo więcej prądu.

 

Jak dla mnie dotarłeś do końca tego kawałka krzemu i masz wydajność lekko podkręconego  RX580.

Tylko na rdzeniu. Pamięć chodzi sztywno na 2250. Co do power limit to zaraz przetestuje i dam znać.

 

Edit: Dobra przetestowałem i zauważyłem że karta "zbijała" taktowanie jeszcze bardziej ( czasami nawet do 900 )          przy power limit +0%. Może jest jakiś sposób aby podnieść jeszcze bardziej power limit i czy ktoś to kiedyś robił. 

Edytowane przez Nister_OwO
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...