Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano (edytowane)

Ja tragedii nie widzę nie było 80stopni a obroty 1700 są ok.

Zmiana pasty i powinno być ok ale nie namawiam i niech inni się wypowiedzą.

Obroty były ponad 2000-2200 nawet podczas testu benchmarka (2285 maksymalne były)

Tutaj screen po 10-15min. grania w wiedźmina na wysokich( można jeszcze większe ustawić)

 

https://prnt.sc/sbvol6  

 

Ktoś jeszcze doradzi co zrobić? 

Dzisiaj dopiero przyjdzie pasta Pasta termoprzewodząca Thermal Grizzly Kryonaut 1g która miała zostać użyta dla procesora ale przesyłka się opóźniła i kupiłem inną.

Jednak nie ruszam. Jaką ewentualnie inną karte kupić? W podobnej cenie. 

Opłaca się ją brać? 

Karta graficzna Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB za 600 pln nowa.

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-580-nitro-4gb-9150713953

Edytowane przez monopollo
Link to post
Share on other sites

Karta graficzna rx 580 nitro+ 4 gb zamówiona.


https://proline.pl/sapphire-radeon-rx-580-nitro-4gb-256bit-freesync-p1137673

Witam ponownie. Mam pytanko- mam wtyczki 6 pionowe+ 2piny zaraz obok dla karty graficznej. Muszę podpiąć w nowej karcie wszystkie wejścia? Tzn złączyć dwa piny z sześcioma oraz podpiąć i podpiąć 6 pin ?
Karta graficzna działa. Podpiąłem wszystkie wtyczki. Temperatury po 20 min gry w wiedźmina na wysokich ustawieniach to 73/74 stopni. Undervolting i będzie mniej niż 70?

 

Druga sprawa to chyba mam trochę za slaby zasilacz- komputer mi się wyłączył 2 razy w ciągu godziny. Na poprzedniej karcie też mi się czasami wyłączał. Jak sprawdzić czy to zasilacz? 

Edytowane przez monopollo
Link to post
Share on other sites

Najłatwiej pożyczyć od kogoś inny.

Możesz też zmieżyć multimetrem napięcia na linii 12v w spoczynku i pod obciążeniem ale z zasilaczem może być coś innego nie tak, może zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe się włącza a może to coś innego.

Możesz też iść z kartą do kogoś i na jego pc sprawdzić gpu. Uruchom gpuz, zakładka sensors, zaznacz haczyk log to file, i odpal furmarka lub w3 i graj dopóki się nie zresetuje. Potem sprawdź zapisany plik i zobacz jakie były pod koniec temperatury, obroty wentylatorów, taktowania rdzenia i pamięci?

Link to post
Share on other sites

Najłatwiej pożyczyć od kogoś inny.

Możesz też zmieżyć multimetrem napięcia na linii 12v w spoczynku i pod obciążeniem ale z zasilaczem może być coś innego nie tak, może zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe się włącza a może to coś innego.

Możesz też iść z kartą do kogoś i na jego pc sprawdzić gpu. Uruchom gpuz, zakładka sensors, zaznacz haczyk log to file, i odpal furmarka lub w3 i graj dopóki się nie zresetuje. Potem sprawdź zapisany plik i zobacz jakie były pod koniec temperatury, obroty wentylatorów, taktowania rdzenia i pamięci?

Zrobiłem logi. Wystarczyło 3-4 minuty i komputer się zrestartował. Tutaj link- jak próbowałem sam tekst na różne hostingi wrzucić to się rozmazywał.. https://megawrzuta.pl/download/36c1bb4f4e61af24c92136ff72fe0cf5.html

 

Nie mam jak niestety pożyczyć od kogoś zasilacza.

Mierzyłem napięcia- bez obciążenia 12,07 V, jak włączyłem wiedźmina to po minucie 11.75 V i 10 sekund po tym mierzeniu zrestartowało komputer.

 

Dodatkowo sprawdzalem w dzienniku zdarzeń blędy- wszystkie "Kernel-Power"

Zamontowałem zasilacz 500w i wszystko śmiga :D 

Edytowane przez monopollo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...