Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zestaw do oceny: 6-8k (praca/gry)

zestaw gry praca 6k 8k

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gregu23

Gregu23
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 18:33

Cześć ;),

Chcę zakupić całkiem nowy zestaw i chciałbym zasięgnąć rady.

• Zastosowanie komputera : Praca, gry, filmy/seriale
  • Maksymalna kwota : 6k - 8.6k zł (im mniej tym lepiej)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w ciągu maksymalnie 2 miesięcy
  • Których części potrzebuję : Wszystkich
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jest możliwe
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : W tej chwili Samsung S27F350FHU, ale mam zamiar zmienić na 2x monitor 27' WQHD (jeszcze nie szukałem, propozycje są bardzo mile widziane, natomiast same monitory nie wliczają się w powyższy budżet
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -
  • Własna propozycja zestawu : https://proline.pl/koszyk/d19e4225
  • Inne :

Zestaw zaproponowany przeze mnie nieco wykracza poza budżet. Jest to zmodyfikowana wersja jednego z polecanych zestawów. Podmieniona została płyta główna, na :

• MSI MPG X570 GAMING EDGE WI-FI AM4

Zmiana była motywowana tym, że mam o jedno więcej złącze M.2 oraz wbudowany bluetooth i Wi-Fi.

Dodatkowo dorzuciłem jedną więcej kość RAM 16GB.

Jedna rzecz nad którą się zastanawiam i prosiłbym o doradzenie to karta graficzna, mianowicie bardzo mocno myślę nad zamianą 2080S na Sapphire Radeon RX 5700 XT NITRO+ OC SE 8GB GDDR6

Cena zestawu spadłaby o około 1200zł, pytanie czy jest to korzystny współczynnik cena/jakość, no i brak ray-tracingu.

Proszę też o opinie co do opłacalności dopłaty do Ryzen 7 3800X, różnica w wydajności jest w benchmarkach dość widoczna.

Jestem otwarty także na całkiem inne propozycje zestawów o podobnych parametrach.

Chciałbym, żeby komputer wystarczył mi na conajmniej 4 lata, w przyszłości chciałbym też mieć możliwość pobawienia się w VR.

Pomyślałem jeszcze o zmianie kości RAM, na takie o większym taktowaniu.

Propozycja: GoodRam IRDM PRO 2x16GB DDR4 3600 CL17-19-19

Użytkownik Gregu23 edytował ten post 29 kwiecień 2020 - 18:34

• 0

#2 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 9470 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 18:40

O jakiej pracy tutaj mowa, z jakich programów korzystasz?

Zakup RX 5700XT w cenie 2400zł nie ma kompletnie sensu, lepiej wziąć 100-200zł droższego RTX 2070S.

MSI MPG X570 GAMING EDGE WI-FI AM4

Nie jest to dobry model, goroąca sekcja, taniej i lepiej https://proline.pl/a...us-am4-p1403792

Proszę też o opinie co do opłacalności dopłaty do Ryzen 7 3800X, różnica w wydajności jest w benchmarkach dość widoczna.

Nie dopłacaj nie warto, pod 3700X to i dobre B450 wystarczy nawet pod OC. 

RAM można brać IRDM Pro, zawsze to ~150zł w kieszeni

.

mam zamiar zmienić na 2x monitor 27' WQHD

75/144Hz?

• 1

#3 Gregu23

Gregu23
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 19:08

Hej, dzięki za odpowiedź.

Z programów korzystam najczęściej z visual studio, kilka instancji. Oprócz tego czasem potrzebuję postawić maszynę wirtualną (stąd 32 GB ram), android studio, unity.

Z programów czysto graficznych raczej nie korzystam, jeśli juz to blender, ale nie jest to coś czym bym się kierował przy wyborze komponentów.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS AM4

Bardzo przyzwoita płyta, widzę jednak, że nie posiada modułów bluetooth i wi-fi.

Czy mógłbyś proszę polecić jakieś zamienniki do tych elementów?

Wiem, że jest możliwość dokupienia takich modułów całkowicie osobno na USB, pytanie czy wybranie tańszej/lepszej płyty głównej zaproponowanej powyżej - bez tych modułów, i zakupienie ich osobno opłaca się bardziej niż płyta w moim zestawie?

Jeżeli chodzi o monitor, to myślałem raczej o 144 hz, niemniej jednak nie zależy mi na jakimś super odświeżaniu, nie musi być to monitor gamingowy, gustuje raczej w grach RPG, kompletnie nie zależy mi na turbo czasie reakcji.

Póki co brałem pod uwagę Acer XF270HUCBMIIPRX, 

powyższy w przypadku zakupu dwóch sztuk.

Rozważałem także zakup jednego monitora, za to takiego "szerszego" Ultra WQHD, np taki Samsung 34

Użytkownik Gregu23 edytował ten post 29 kwiecień 2020 - 20:17

• 0

#4 tokacz

tokacz
  • Dyskutant

• 204 postów

Napisano 30 kwiecień 2020 - 08:04

jak zależy ci na wifi + bt poczekaj na msi meg x570 tomahawk (cena ok 210$) bo x570 gaming edge to jakaś pomyłka.

• 0

#5 Gregu23

Gregu23
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 30 kwiecień 2020 - 09:25

jak zależy ci na wifi + bt poczekaj na msi meg x570 tomahawk (cena ok 210$) bo x570 gaming edge to jakaś pomyłka.

Hej, dzięki za propozycję.

Sprawdziłem tą płytę główną, faktycznie wygląda na wartą oczekiwania i ma wi-fi, nie mogę jednak znaleźć informacji o wbudowanym module bluetooth.

• 0

#6 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 32645 postów

Napisano 30 kwiecień 2020 - 11:41

Zawsze możesz dorzucić po prostu  Gigabyte GC-WB1733D-I

Ogólnie szedłbym tutaj bez parcia na X570 i brał B450 pod 3700X. 

Co do monitorów. Możesz ugrać jedno i drugie. 

AOC Q27G2U/BK - 1440p VA 144 Hz

AOC 27G2U5/BK - 1080p IPS 75 Hz

Jeden do grania, drugi do pracy - podgląd. Koszt około 2100 zł za dwie sztuki. 

Nawet do 1440p nie wiem czy dopłacałbym obecnie do RTX 2080 Super.

https://proline.pl/koszyk/f37967a3

• 1

#7 Gregu23

Gregu23
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 02 maj 2020 - 19:33

Dzięki @Kajtek.

Ponieważ jakoś bardzo mi się nie śpieszy z kupnem na dniach, a X570 z tego co doczytałem ma wyjść w przyszłym miesiącu to chyba warto będzie poczekać - szczególnie, że cenowo X570 wyjdzie tak samo jak B450 + Gigabyte GC-WB1733D-I (Chyba, ze są jakieś inne plusy B450 względem oczekiwanej X570.

Jeżeli chodzi o dwa monitory to bardzo podoba mi się propozycja tych dwóch, chociaż mógłbym dokupić jedynie ten 1440p VA, a jako drugi, zostawić ten stary samsung który podałem, różnica w częstotliwości odświeżania 15Hz.

Poważnie zastanawiam się jednak nad używaniem tylko jednego monitora, ultrapanoramicznego

np Lenovo G34w-10 czarny Curved czy wówczas dopłata do 2080S również nie jest opłacalna ?

Szczerze to chętnie kupiłbym 2070 Super (tą zaproponowaną w zestawie), jeżeli nie ma bardzo widocznej różnicy w wydajności, a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do monitora.

Mam również pytanie jedno dodatkowe o zasilacz, czy ten z zestawu 650W wystarczy w zupełności do zasilenia wszystkich komponentów z zapasem  ??

W opisie karty graficznej przeczytałem, że zalecany zasilacz to 650W właśnie, i zakładam że odnosi się to do całej jednostki a nie tylko do GPU, i pytanie czy nie warto mieć zapasu "tak na wszelki wypadek" ? Czy jest to raczej strata pieniędzy, żeby dopłacać do 750W analogicznego modelu.

Mam jeszcze jedno pytanie, bardziej potwierdzenie.

Czy ten zestaw, zasilacz, płyta główna MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4 , procesor. Nadaje się pod OC ?

• 0

#8 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 32645 postów

Napisano 02 maj 2020 - 19:35

Tak

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zestaw, gry, praca, 6k, 8k

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych