Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

VGA do HDM z dźwiękiem po HDMI

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 nitomen

nitomen
  • Bywalec

• 131 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 12:51

Witam Babcie mojej zony chciała podłączyć starszego laptopa HP z wyjsciem VGA do TV Samsunga z hdmi , wiem ze musi byc konwerter vga do hdmi ,problem ze chciałbym aby mieć dzwiek z lapka w tv po hdmi a nie moge znalesc takiego kabla ..ktoś podpowie jak to ugryźć ?
  • 0

#2 Pio86

Pio86
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 15:09

Cześć

Czysto teoretycznie wyjście jack 3,5mm z laptopa na RCA (komponent w tv) ale raczej wątpię, że będzie to w ten sposób działać. Bo raczej tv nie pozwoli na ustawienie samego źródła dźwięku tylko ze złącza komponent a obraz puścić z hdmi. Prędzej po prostu podłącz do laptopa głośniki przez jacka i postaw obok tv niż zabawa w przejściówki, które nie koniecznie muszą działać. Ale oczywiście sam kabelek to kilka złoty więc możesz sprawdzić czy zadziała. 

Użytkownik Pio86 edytował ten post 29 kwiecień 2020 - 15:10

• 0

#3 zoltan2

zoltan2
  • Gaduła

• 491 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 29 kwiecień 2020 - 15:16

Tv musialby miec wejscie Chinch. Teraz mało który ma.
  • 0

#4 nitomen

nitomen
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 131 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 15:41

Bo rozumiem ze kabel hdmi na vga nie będzie działać odwrotnie ? Mialem taki kupic, ale sprzedawca mowi ze tylko w 1 stronę to dziala. Ponoć telewizory mają przetworniki w sobie..ale tego pewien nie jestem,wtedy tylko zwykly kabel wystarczy bez .
  • 0

#5 Pio86

Pio86
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 15:53

Bo rozumiem ze kabel hdmi na vga nie będzie działać odwrotnie ? Mialem taki kupic, ale sprzedawca mowi ze tylko w 1 stronę to dziala. Ponoć telewizory mają przetworniki w sobie..ale tego pewien nie jestem,wtedy tylko zwykly kabel wystarczy bez .

Chodzi ci że telewizor ma w sobie przetwornik i zamieni Ci sygnał analogowy na cyfrowy? Wątpię, żeby miał a po drugie przetwornik musi być po środku kabla....  Zobacz podepniesz VGA do laptopa - > HDMI do TV no i ten sygnał już musi być cyfrowy to po co w tv przetwornik?

A co do VGA to rozumiem, że wiesz że to złącze nie przesyła dźwięku. 

Użytkownik Pio86 edytował ten post 29 kwiecień 2020 - 15:53

• 0

#6 nitomen

nitomen
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 131 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 17:08

Tak wiem ze bez dźwięku, dlatego szukam cos co mi dzwiek razem z obrazem przerobi na HDMI

https://allegro.pl/o...source=facebook

https://allegro.pl/o...454c4701b8c0118

https://allegro.pl/o...source=facebook

https://allegro.pl/oferta/033-zloty-kabel-hdmi-hdmi-5m-v1-4a-3d-4k-hd-dvbt-5788086878?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Troszkę tej kablologi bedzie w tym zestawie , 2x vga meski , hdmi i jack, innej m metody chyba nie bedzie do tego dojdzie ustawienie w systemie..obawiam sie ze babka sobie z tym nie poradzi a ja mieszkam na 2 koncu polski

Użytkownik nitomen edytował ten post 29 kwiecień 2020 - 17:20

• 0

#7 wodego

wodego
  • Zapaleniec

• 1115 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 17:21

Bo rozumiem ze kabel hdmi na vga nie będzie działać odwrotnie ?

Odwrotnie nie zadziała, bo w środku jest konwerter, czyli układ elektroniczny zamieniający sygnał analogowy na cyfrowy. To co wybrałeś wyżej wygląda dobrze.

• 0

#8 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 4304 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 21:30

Starsze TV miały wejścia HDMI i dodatkowo wejście audio jack ale teraz tego się nie stosuje. Audio możesz wyprowadzić ewentualnie na dodatkowy głośnik BT lub soundbar do TV. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych