Skocz do zawartości

Ryzen 5 2500u + Gtx 1050 4gb co temu Rajzenowi odwala.


Recommended Posts

Cześć. Problem jak zawsze w moim życiu. Mam tego nieszczęsnego Rajzena. Powiedzcie mi co mu odwala.

 

I tak skacze z 3Ghz do 0.9Mhz. Wkurza to niesamowicie, bo w grze 60fps a nagle 25...

W dodatku 2x cały czas był na poziomie 0.6Mhz i 0.9Mhz. I co najlepsze, podczas gry lapka dałem w stan uśpienia i to wybudzilem, i problem znikł.

Mam wideo jak taktowanie spada cyklicznie co 3 sek.

Grafika wykorzystywana jak widać. Dość mam już tego laptopa. W żadne gry nie można płynnie grać a co dopiero myśleć o stabilności.68815ba078f33202f29b64cf513ebfd4.jpgbda427d63464bff1359e766967633e4e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Temperatury są okey, myślałam, że będzie gorzej jeżeli chodzi o procka. Dosyć ciekawa jest temperatura dedykowanej grafy, nie posądzam Cię byś siedział w chłodni by było 0 stopni jako minimalna temperatura. 

Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites

HWMonitor od dawna nie jest wiarygodny, zwłaszcza na sprzęcie AMD.HWinfo daje bardziej miarodajne wyniki, poza tym podaje dane z większej ilości czujników. Możecie to potraktować jako kryptoreklamę ale będę powtarzał jak mantrę aż dotrze, w każdym temacie gdzie ktoś poleca hwmonitor.

Link to post
Share on other sites

Ten Ryzen tak podobno ma. I jedyne co można to za okno wypindolić.

 

Włączyłem jeszcze raz gre, temperatury osiągają max 76⁰. A po 30min gry nagle z 56 albo 43 fps jakie mam na ustawieniach wysokich spadają do Max 29 i skaczą od 29 do 21, co smieszne. Wyłącze gre i nagle taktowania wracaja do normy. Tak samo z grą, jak ja zrestartuje. Grafika pracuje na poziomie 10% A procesor na poziomie 600-900Mhz. Masakra.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez asus570zd
Link to post
Share on other sites

Ten Ryzen tak podobno ma. I jedyne co można to za okno wypindolić. Włączyłem jeszcze raz gre, temperatury osiągają max 76⁰. A po 30min gry nagle z 56 albo 43 fps jakie mam na ustawieniach wysokich spadają do Max 29 i skaczą od 29 do 21, co smieszne. Wyłącze gre i nagle taktowania wracaja do normy. Tak samo z grą, jak ja zrestartuje. Grafika pracuje na poziomie 10% A procesor na poziomie 600-900Mhz. Masakra. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ciekawy przypadek bo on się zachowuje jak procek, który się przegrzewa. Z tego co o nim czytam to jest niskonapięciowym prockiem i może tu jest jego problem bo one do gier to średnio się nadają.

Ale polecałaś hwmonitor :P

Polecałam :P Ale autor wątku wybrał twój program :P

Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites

Nigdy w życiu AMD, wszystko spoko i nagle ryp, rozumiem jakby klatki spadały wraz z rosnącą temperaturą. A tu zupełnie na odwrót. Żałuję już, że nie wziąłem z i5 8250u, z tym prockiem nie byłoby żadnego problemu.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Według danych to procesor ma TDP 15 W, a u Ciebie "CPU Power Core" osiąga wartość 17 W. Może warto przyjrzeć się czy procesor nie obniża taktowania ze względu na TDP? Zobacz też w biosie za ustawieniami od TDP i daj znać czy masz coś.

PS. Jeśli chodzi o temperatury dedykowanej grafiki to normalny objaw gdy ta wyłącza się jak nie jest potrzebna.

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Wywaliłem wszystkie sterowniki, poprzez DDU od AMD i Nvidii, bo strasznie denerwowało to, że 20 min rozgrywki i już lagi. Niby się poprawiło. Nie zmienia to faktu, że laptop nie osiąga kosmicznych temperatur żeby zrzucać tak taktowania do np: 800Mhz.

Grafika ma Max 80⁰ a procek 79⁰. W biosie ten laptop to nie ma żadnych ustawień praktycznie. Goły bios tylko z samymi informacjami...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Problem raczej nie do rozwiązania, chociaż po instalacji sterowników od jednej i drugiej grafiki jest lepiej i procek nie zrzuca tak taktowań. Chociaż i tak w menadzerze pokazuje, że zużycie GPU to 18-22% gdy GTA dam na Full detale...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...