Skocz do zawartości

Xiaomi, odblokowanie bootloadera, camera2api, GCam


Recommended Posts

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda odblokowanie bootloadera w Xiaomi Redmi Note 5, 

aparat stockowy robi tragiczne zdjęcia, twarz w świetle wygląda kompletnie biało a kolory są blade, chciałbym zainstalować Google Camera, by polepszyć ogólną jakość.

Z tego co wiem nie trzeba rootować telefonu, tylko odblokować bootloadera i pogrzebać w camera2api albo coś w tym stylu.

Mam na swoim telefonie ważne rzeczy, m.i.n aplikacje bankową, do której loguję się odciskiem palca, czy po odblokowaniu bootloadera utracę do niej dostęp, albo będę mieć jakieś problemy?

Jak sprawa miewa się z gwarancją telefonu? Mówimy o odblokowaniu bootloadera, nie root.

I czy utraciłbym aktualizacje MIUI itp?

 

I jak to się ma, jeśli się później zablokuje bootloader, czy to już nie takie proste i bezpieczne?

Czy warto się w to bawić, kiedy tel nie służy mi tylko do robienia zdjęć?

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś zainstalować Google Camera? I spróbować nim robić zdjęcia. Sporo osób twierdzi, że lepsze zdjęcia robi się na tym sofcie GCam ( w moim przypadku na Mi9T akurat GCam robił gorsze zdjęcia od systemowej apki więc go wywaliłem ).

https://pl.xiaomitoday.it/gcam-ecco-come-ottenere-la-giusta-versione-per-il-vostro-xiaomi.html

Z odblokowanym loaderem u Xiaomi jest rożnie. Ja w swoim poprzednim telefonie Xiaomi odblokowałem go ale był wtedy niestabilny więc wróciłem do standardowego ustawienia.

Edytowane przez ANATHEMA
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...