Skocz do zawartości

Przypadkowe zawieszanie komputera z częstym BSoD.


Recommended Posts

Wobec problemów jakie masz z komputerem to aktualizowanie biosu z poziomu niestabilnego systemu przez @bios jest proszeniem się o kłopoty, bo w czasie działania @bios może nastąpić BSOD. Jak często masz zaniki prądu? Jeżeli są sporadyczne i zależne od pogody to wybierz dobrą pogodę i czas bez zapowiedzianych wyłączeń energii i aktualizuj bios jak wcześniej opisałem. Przypuszczam, że problem leży po stronie biosu F8, który wnosił poprawkę Intela: Update CPU Microcode to address a potential security vulnerability in CPUs, a nie został poprawnie skonfigurowany przez Gigabyte. Stąd pewnie są dostępne dwie nowsze wersje biosu. Możesz też zlecić usługę aktualizacji w serwisie.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

@lonialomax ty jednak czytać nie umiesz. Napisałem że proces aktualizacji nie przebiega całkowicie pod systemem, program @bios tylko pobiera bios na dysk i uruchamia proces, cała operacja aktualizacji jest przeprowadzana po ponownym uruchomieniu już z poziomu programu fleszującego zintegrowanego z UEFI. Jeśli kolega boi się tak tej procedury nie widzę problemu żeby oddać sprzęt do serwisu. 


Jeśli identyczny problem występuje po przełożeniu CPU na inna płytę główną to do sprawdzenia jest bios tak samo jak w Twoim przypadku. Jeśli płyta ma najnowszy bios to winny za całą sytuację może być procesor. Choć usterki CPU są bardzo rzadkie to jednak się zdarzają. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda:

Po oddaniu do serwisu obstawiali jako winowajcę pamięć RAM - wstępnie. Jednak po wykonaniu testu okazało się, że wszystko jest w porządku. Następnie w BIOSie wyłączyli opcje: Intel Turbo Boost (nie jestem pewien czy taka nazwa) - komputer od tego czasu działa bez zarzutów.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem o co chodziło - testowany na różnych płytach głównych i zasilaczach o różnej mocy. Nie wiem do czego jest ta opcja dokładnie, ale zdaje się, że wyłączenie jej rozwiązało problem.
To taka informacja dla ludzi, którzy być może mają podobny problem bo widzę, że temat sporo wyświetleń nabił.
Uważam, że temat jest do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

to fajny ten serwis :rotfl:

 

Masz procesor z k do oc  i  bez standardowego zegra 4,3ghz a 3,7


Jak masz  tam coler za 150zl to wylacz systemy  oszczędzania energii,  1.35v i szukaj stabilnego mnożnika od 46  w gore

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...