Skocz do zawartości

Wyskakujący błąd Blue Screen w PES 2020(oryginalna gra)


Recommended Posts

W tym albo tamtym roku pojawiły mi się blue screeny które robiły się jakby po wyłączeniu kompa i nie wiem czy aplikacje nie chciały się zamknąć i włączanie kompa na następny dzień czasem zanim włączył się Windows wyskakiwał Blue Screen , ale normalnie potem wszystko chodziło .. niedawno w tym roku moze z miesiąc temu pojawiły się jakieś problemy z eksploratorem Windows - wyskakiwał błąd ze Eksplorator Windows przestał działać i tak ścinało,że ciężko było wyłączyć nawet to okienko(jak się udało to od razu odmulenie przechodziło) , wiec sie zdenerwowałem i spróbowałem zainstalować nowe sterowniki do Radeona R9200 Series , ale okazało się ze one w ogóle coś popsuły bo ciągle jakby coś się ładowało.. Więc z trudem odinstalowałem je i zainstalowałem te które dano mi gdy kupowałem kompa. Niestety w momencie grania jakiegokolwiek sezonu w ML w PES 2020(oryginalna gra na Steam) wyskakuje Blue Screen . Czy chodzi o sterowniki , zainstalować nowe - ale czytałem,że trzeba by w BIOSie odinstalować stare by nowe zadziałały ?

wg.Blue Screen Viewer wychodzi ze odkad zaczęły się problemy to powtarzajacy sie plik to :
atikmdag.sys,atikmdag.sys+277ce,fffff880`0f421000-fffff880`10111000,0x00cf0000

Link to post
Share on other sites

Przeinstalowywałem już wiele razy , instalując nawet te stare , te nowe wyskakuje jakis problem przez co nawet jak sie zainstalują to ciągle jakby się coś ładowało i lipa ..
Windows 7 64 bity, Karta graficzna : AMD Radeon R9280 3072mb GDDR5 i Intel HD Graphics 4600 Zasilacz: CORSAIR CX750 Procesor : Intel Core i5 4440 3,1 Ghz, Dyski:WD My Passport 0820 USB Device i ST1000DM 003 ,płyta Główna : Intel 8 Series/C220 Chipset Family SATA AHCI Controller

Link to post
Share on other sites

Zacznij o przywrócenia ustawień fabrycznych bios. Potem przeprowadź operacje jak radzi kolega wyżej, sprawdź programem Driver easy czy inne sterowniki nie wymagają aktualizacji, bo są równie ważne jak sterownik grafiki. Oprócz samych driverów istotne są również aktualizacje Windows i dodatkowe komponenty systemu np. DirectX czy Visual Studio C++, bez których gry wywalają błędy, które wyglądają jak awaria sterownika wideo.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Na razie zrobiłem - chyba jednak winne były sterowniki a te najnowsze do mojej karty nie hulały bo to musialy byc Catalysty więc starawe .. przynajmniej w PESie zagralem kilka meczów i ani razu nie wywaliło ;) ale jak spojrzalem w Blue Screen'y które kiedyś miałem bo chyba w programie były wszystkie to one mi sie kiedys robiły ale rzadko i też wyłącznie jakby po zamknięciu systemu i na drugi dzień jak włączałem kompa to robił sie Blue Screen, przeleciał i właczało sie od nowa i śmigało ;) więc moze ten błąd się nawarstwiał :) Dziękuje za pomoc , jeżeli będę miał jeszcze problem z Blue Screen'em to na pewno się tu zwrócę, bo kilku z was odpowiedziało a na innych forach lipa :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...