Skocz do zawartości

Karta dzwiękowa pod Amplituner


Recommended Posts

Witam was forumowiczów. Walę tutaj w dział ponieważ potrzebuję pomocy posiadam kartę dźwiękową dosyć wiekową a jest nią Creative SB X-Fi XtremeMusic karta służy do podpięcia zestawu Amplitunera Pioneer VSX-D814 i Tag Harmony SE606. Karta sprawia problemy na Windows 10, sterowniki PAX już nie działają jak powinny i co reinstal systemu mam jakiś problem zawsze z wgraniem sterowników, więc postanowiłem coś z tym w końcu zrobić. Chciałbym aby posiadała taka karta bogaty sterownik w różne modyfikacje equalizera oraz różnych ustawień :) oczywiście nie wiem czy teraz jest to w każdej karcie nowej czy nie bo jestem spokojnie 12 lat w plecy jeżeli chodzi o Karty dzwiękowe.

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mogę Ci polecić Creativy AE-5 (rgb) lub AE-7 (dolby + dts), posiadają sporo opcji konfiguracji zwłaszcza korektor z tonami niskami / wysokimi, jest nawet możliwość tworzenia własnych profili, w oprogramowaniu Sound Blaster Command, obsługują niezależny dźwięk do 5.1 na głośnikach i wirtualny do 7.1 na głośnikach i słuchawkach. 

 

vCe8Xds.png

 

sprawa druga to twoja płyta główna MSI Z170A Gaming M3 ma nie zbyt korzystne ulokowanie portów PCI_E x1, nie dość że za blisko karty graficznej (mogą być zakłócenia) to jeszcze podgrzeje dźwiękową

 

768604_1_f.png

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

No właśnie o tym pisałem , wyjście optyczne ma na płycie głównej .

W sumie miałem pół roku temu SB xfi xtrem gamer i działała bez problemu pod win 10 . Sterowniki chyba danielk lub jakieś inne nie pamiętam , ale na pewno nie oryginalne .

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sterowniki chyba danielk lub jakieś inne nie pamiętam , ale na pewno nie oryginalne .

 

Karta sprawia problemy na Windows 10, sterowniki PAX już nie działają jak powinny i co reinstal systemu mam jakiś problem zawsze z wgraniem sterowników, więc postanowiłem coś z tym w końcu zrobić.

 

Brzydko mówiąc Creative ma wy..ane na użytkowników starszych sprzętów. Sam żeby wykorzystać wszystkie możliwości Audigy 2ZS na Win7 musiałem instalować stery od daniel_k (oficjalne ucinały sporo ustawień) i takie same polecam w tym przypadku. Powinno pomóc.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mogę Ci polecić Creativy AE-5 (rgb) lub AE-7 (dolby + dts), posiadają sporo opcji konfiguracji zwłaszcza korektor z tonami niskami / wysokimi, jest nawet możliwość tworzenia własnych profili, w oprogramowaniu Sound Blaster Command, obsługują niezależny dźwięk do 5.1 na głośnikach i wirtualny do 7.1 na głośnikach i słuchawkach.

 

 

Ok, fajnie, rozejrzę się za tą kartą, lecz nie chcę wydawać 1000zl za kartę, to za dużo. AE-5 nie wiem czy się zmieści z kolei :/ jest mała przestrzeń nad karta i to tam musiał bym ją ulokować co o tym sądzisz?

 

0f8c4d36c6944aaamed.jpg

 

Ja olałem kartę muzyczną i podłączyłem kompa optykiem do wzmacniacza . Nie widzę sensu w dokupowania karty mając wzmacniacz . Ale może ktoś wie więcej w tym temacie to chętnie poczytam .

Nie mój amplituner jest za biedny, w dodatku chce mieć dużo ustawień profilów dzwięku.

 

 

Brzydko mówiąc Creative ma wy..ane na użytkowników starszych sprzętów. Sam żeby wykorzystać wszystkie możliwości Audigy 2ZS na Win7 musiałem instalować stery od daniel_k (oficjalne ucinały sporo ustawień) i takie same polecam w tym przypadku. Powinno pomóc.

Zgadzam się z tobą całkowicie.

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

Ok, fajnie, rozejrzę się za tą kartą, lecz nie chcę wydawać 1000zl za kartę, to za dużo. AE-5 nie wiem czy się zmieści z kolei :/ jest mała przestrzeń nad karta i to tam musiał bym ją ulokować co o tym sądzisz?

 

1.) karta Ci za mocno opada w slocie przez to górny slot jest trochę zasłonięty backplejtem od grafiki

zamów najlepiej na aliszrocie jakąś sensowną podpórkowe pod kartę graficzną

dużo tego tam jest np. https://pl.aliexpress.com/item/33037378590.html

 

 

 

 

2.) możesz też płytę i proca wymienić na nowszą(y), wtedy będziesz miał na pewno jakiś wolny port PCI_E x1 z dołu, tak aby umieścić sound card jak najdalej od grafiki, wszystko aby zminimalizować zakłócenia, i to nawet za dobry pieniądz, fanboy'e intela kupują chętnie takie Core i7 od haswella w górę i to za dosyć zaskakująco duże pieniądze, więc można to wykorzystać póki w cenie są...

 

Mogę Ci polecić Ryzena 5 3600 (800 zł) jest szybszy od twojej Core i7 i ma większy zapas mocy, przy okazji grafika Ci trochę przyspieszy, umówmy się i7-6700K + RTX2080  + 1x moduł ram to bardzo na styk konfiguracja, do tego jakaś płyta na chipsecie B450 za 500 zł i jesteś w domu. Oczywiście do Ryzena wypadało by dokupić drugą kość ram dla dual-channel bo tam straty są duże z powodu trybu single-channel.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...