Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze GPU.


Recommended Posts

Cześć.

 

Mam już mętlik w głowie. Chcę wymienić kartę graficzną w jednym z domowych komputerów.

Obecna konfiguracja zestawu:

 

CPU Ryzen 5 1600 AF

MB Gigabyte AB350M-DS3H V2

RAM16 GB Patriot Viper 3000MHz

PSU Cooler Master V650 650W 80+ GOLD

GPU Sapphire RX570 Nitro+ 4GB

 

Przeglądam i przeglądam ale to już prowadzi do obsesji.

Proszę pomóżcie wybrać coś optymalnego do 1500PLN (to górna granica)

Gry AAA w 1080p.

Jednak na przyszłość monitor może się zmienić.

 

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Tylko żebyś po kupnie nie był zdziwiony jak będzie Ci waliło czarnym ekranem przy przeglądaniu stron www ;)

Nie ma jak to kubełek zimnej wody :) Co byś w takim razie konkretnie polecił.

Czy ja wiem... RTX też nie są takie fajne. Ostatnio oburzył mnie brak panelu sterowania w oficjalnych sterownikach. O padających pamięciach nie wspominając. 

Co sądzisz o MSI GeForce GTX 1660 Ti ARMOR OC 6GB GDDR6 192bit. (mogę kupić za 1200 z pełną gwarancją) Z drugiej strony widzę że koledzy mają w opisach RTX 2060. Teraz zastanawiam się też nad 2060 tylko jaki model w tej cenie? Nowy czy używany? Oczywiście żeby też nie był piekarnikiem.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Rtx2060 i RX 5700Xt ;)

RTX2060 wkładasz, instalujesz i korzystasz z karty bez problemowo. Z RX 5600XT już tak kolorowo może nie być ponieważ działanie sterowników AMD to wielka loteria. Jednym działa wszystko ok, innym wywala czarne ekrany nawet przy przeglądaniu stron www.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Rtx2060 i RX 5700Xt ;)

RTX2060 wkładasz, instalujesz i korzystasz z karty bez problemowo. Z RX 5600XT już tak kolorowo może nie być ponieważ działanie sterowników AMD to wielka loteria. Jednym działa wszystko ok, innym wywala czarne ekrany nawet przy przeglądaniu stron www.

Ze sterownikami NV też tak kolorowo nie jest. Każdy ma swoje za uszami. Nie ma co generalizować. Ja swoje z NV przez ostatnie dwa lata przeżyłem i mogę stwierdzić że problemów wcale nie jest mniej.
Link to post
Share on other sites

Na NV jest znacznie mniej błędów a co najważniejsze nie ma takich które uniemożliwiają bądź utrudniają rozgrywkę.

Na NV nie spotkałem nigdy żadnego zawieszenia że względu na sam sterownik a przez ostatnie 5 lat przewalilem przez swoje zestawy z 60kart nV.

Kilka kart AMD miało więcej błędów niż te 60kart nV a to jednak o czymś świadczy.

Dodam że najwięcej błędów zanotowałem pół roku temu na Navi - RX 5700 Pulse. Że wzgledu na sterowniki nie dało się w ogóle używać PC.

Obecnie mnóstwo problemów naprawili i teraz jestem w stanie używać PC normalnie choć nadal w niektórych grach jest stutterng gdzie na NV go nie ma.

Osobiście uważam że AMD ma totalny pierdol..k w sterownikach bo raz w listę wrzucają błąd że został naprawiony a za 1-2, sterownik błąd nadal występuje. Od premiery Navi nie mogąc ogarnąć tych sterowników więc nie wróżę że będzie dobrze jak wejdzie navi2 z obsługą rt :/

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

To aż dziwne bo między 2017 a początkiem 2019 roku NV była mocno ostrzeliwania za wadliwe stery wyzwalające różne gry. Choćby dalej nie rozwiązany problem z origin. Problem z odpaleniem SWBF czy BF1 na podkręconej karcie, wyzwalające się biblioteki DLL, czy wywalanie gry z powodu DX. Problemy z uruchomieniem Singla BFV na premierę z premierowymi sterownikami. Mogę tak wymieniać problemy. Prawda jest taka że problemy dotykają obecnie tylko Navi a wynika to z uniwersalności sterownika.

 

Polarisy też na początku miały swoje bolączki. Zresztą każda nowa architektura takowe posiada.

Link to post
Share on other sites

Problemy są zarówno po jednej jak i drugiej stronie barykady tylko zasadnicza różnica sprowadza się skali problematyczności jak i czasu jego naprawy. U nV przez 5 lat korzystając z ponad 60 różnych kart nie spotkałem się z czarnym, zielonym czy czerwonym ekranem, który całkowicie zawiesił by mi zestaw a u AMD owszem i zaczęło się od 290 i 290X i tak po kolei na paru sztukach RX 480 i RX580 kończąc w październiku na RX 5700, który dla mnie był w ogólnie nie używalny ze względu na sterowniki! 2 tygodnie temu wróciłem do AMD i błędy jak były tak nadal są choć teraz można zestawu normalnie używać. Do tej pory na RX 5700XT dwa razy dostałem czarny ekran - raz przy przeglądaniu www a dzisiaj z rana drugi raz gdzie przez ponad godzinę ogrywałem AC Odyssey i nagle yeb, czarny ekran, zapętlił się dźwięk i brak sygnału na monitorze - jedynie reset pomaga.

Niestety ale AMD nie potrafi sobie poradzić z krytycznymi błędami a jak już to zajmuje im to bardzo dużo czasu. Weź sobie za przykład sterowniki AMD do chipsetu. Wydali je z wadliwym instalatorem przez co podczas instalacji proces się zawieszał. Prawie miesiąc czasu trzeba było czekać na naprawę instalatora choć wystarczyło wrzucić stary instalator a nowe sterowniki.

 

Co poradzisz osobie, która złożyła nowy zestaw z którego nie może korzystać?

http://forum.benchmark.pl/topic/282313-temat-o-kartach-graficznych-amd-navi/?p=2684264

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za burzę mózgów. W końcu zdecydowałem się wymienić swojego RX 570 Sapphire Nitro+ 4GB na MSI GeForce GTX 1660 Ti ARMOR OC 6GB GDDR6. Karta nowa zakupiona za 1200zł z lekko uszkodzonym pudełkiem. Różnica kolosalna (przyrost mocy to minimum 50%). Swobodna gra w Gears of War 5 na ultra w FHD w stałych 60FPS ze względu na monitor. Reszta pieniędzy zostanie przeznaczona na lepszy monitor z odświeżaniem 144MHz. Stara karta leci na sprzedaż. Aktualnie w domu mamy R7 2700X z GTX1070 od MSI, R5 2600 z GTX1060 od MSI i od dziś R5 1600AF z GTX1660Ti od MSI :) Wszystko działa super. Dziękuję jeszcze raz za pomoc i porady które bardzo mi pomogły.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...