Skocz do zawartości

Tania płyta główna B450 lub X470


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Cześć, 

na forum jestem pierwszy raz bo jak inni szukam porady :D. Chciałbym żebyście powiedzieli mi, jaką płytę główną B450 albo X470 wybrać. Chodzi mi głównie o sekcje zasilania (jak najlepsze temperatury) - bo będę podkręcał Ryzena 5 1600AF. Cena? - ok. 500zł (im taniej tym lepiej xd :wariat: ) 

 

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

 

 

Powiem tak. Jeśli chodzi o temperatury, to jestem w szoku, że na takich małych "żeberkach" sekcja ma 55°C. Ale zależy mi też na dobrym dźwięku, a ten układ dźwiękowy nie jest za dobry... Masz coś innego? Najlepiej z ledami hehe :menda: .  Ale ja nie masz to i tak wielkie dzięki. :D

Link to post
Share on other sites

Ok - wezmę to pod uwagę. Mam tylko prośbę o to, abyś powiedział mi co sądzisz o tych kartach:

https://www.ceneo.pl/85080746

https://www.ceneo.pl/78971354

https://www.ceneo.pl/85080716

https://www.ceneo.pl/70163020

Czy są odpowiednie do OC i ogólnie nie mają jakichś błędów konstrukcyjny itp. Wiem, że już trochę przeciągam ten temat, ale po prostu to będzie mój pierwszy własny komputer i nie chcę się później bawić w jakieś odsyłanie i wymienianie produktów. Naprawdę dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Asrock Steel Legend to próba stworzenia produktu pół-premium w segmencie średnim - dopłacasz niepotrzebnie za kolorystykę i dyskotekę.

 

Gaming Plus to podstawowy model u MSI - brak bajerów i cena zgodnie z segmentem, czyli budżet.

 

Tomahawk to moim zdaniem jedna z ciekawszych płyt B450. Posiada praktycznie wszystko, co płyta posiadać powinna. Nie wygląda odpustowo, a i ledy są. Sekcja zasilania (chłodzenie) pociągnie nawet R9 3900x (ale bez OC).

 

Aorus Elite to podobnie jak MSI Gaming podstawowy model u Gigabyte. Wygląda solidniej niż konkurent ale to ta sama liga.

 

Z osobistych preferencji to Bios z MSI jest w moim odczuciu najbardziej przystępny z wybranych przez Ciebie płyt. Do oc 1600af możesz wziąć dowolną.

Link to post
Share on other sites

Ok. A może polecasz jakąś płytę główną gdybym w przyszłości chciał upgradować PC i dać jakiś lepszy procesor. Obecnie zamierzam kupić 1600af i zrobić OC do ok 4.00GHz, ale jak już mówiłem w przyszłości zamierzam kupić mocniejszy procesor. Masz jakieś propozycje?


A tak btw to myślisz, że opłaca się dopłacać z RTX 2060 do SUPER albo 2070? Wiem, że w tej cenie można kupić już nawet RX 5700 XT, ale zależy mi na Ray Traycingu. :menda:

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Generalnie Tomahawk, skoro teraz ogarnia bez problemu 3900x, to można założyć podobny scenariusz dla tegorocznych R4000. Poza tym do grania (nie piszesz nic o zastosowaniach pc) to jako posiadacz 3700x polecam jednak Ryzen 5 (jestem w trakcie downgradeu), którego OC tenże Tomahawk spokojnie podoła.

2060 za 1500

2060S za 2000

2070S za 2500

 

Ceny za najtańsze sensowne modele typu Gigabyte Gaming OC. Zasada jest taka, że jeżeli rzadko zmieniasz sprzęt to bierz najlepszą grafikę, na jaką Cię stać - styknie na dłużej po prostu.

 

No i nie wspominasz jaki masz monitor (rozdzielczość, odświeżanie), w co grasz itp. Do 1080p/60Hz najtańszy RTX w zupełności wystarczy. Kupowanie jednak tych kart pod RT teraz to moim zdaniem trochę marnowanie kasy, bo w czerwcu ma debiutować nowa generacja, która ma zapewnić dużo lepszą obsługę śledzeniu promieni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok. Dzięki za wszystko. Właśnie zastanawiam się czy po prostu nie poczekać - ceny choć trochę spadną. Zobaczymy co przyniesie nowa generacja CPU i GPU - może będzie jakiś fajny budżetowy model. Tak - komputer do grania (1080p/60Hz) więc jakbym teraz kupował to RTX 2060 powinien starczyć. Zamierzam grać w Wiedźmina 3 oraz Battlefield V, no może czasem dla odprężenia w Minecraft RTX żeby zobaczyć jak to wygląda. Wybiorę chyba Tomahawka i R5 3600 (OC). Jeszcze raz dzięki :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...