Skocz do zawartości

Radeon RX460 - black screen po włączeniu systemu


Recommended Posts

Witam.
Mam spory problem z komputerem. Poprzednio na Windows 7 przy włączaniu się systemu gasł mi monitor (black screen - było tylko audio) - w safe mode działało normalnie (800x600). Po formacie i zainstalowaniu Windows 10 problem pojawia się znowu po instalacji sterowników, Chrome'a (akceleracja GPU?) lub gdy Windows sam w tle doinstalowuje sterowniki (prawdopodobnie).

Raz W10 cofnął mi jedną z aktualizacji, dając taki komunikat:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4492307/windows-10-startup-failure-removed-recently-installed-updates

Jednak dalej jest 800x600, a Driver Booster widzi ten sterownik jako "Wadliwe!". Po instalacji rekomendowanych sterowników ze strony AMD dalej robi się black screen..

W czym może tkwić problem, karta padła całkowicie? Na Safe mode nie robi się w ogóle black screen. Wcześniej monitor podłączony był przez VGA adapterem do HDMI. Później HDMI -> HDMI jednak i na tym i na tym występuje problem. Z innym monitorem też.

Znalazłem podobny temat i zastanawiam się jeszcze nad kupnem przejściówki DVI - DVI (Dual Link) - ale nie wiem czy to rozwiąże problem..
https://community.amd.com/thread/210989

 

(raz miałem przez chwilę rozdziałkę 1920x1080 na W10, ale wtedy raz na 20-30min ekran robił się zielony na 1-2sec)

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Edytowane przez roninq6
Link to post
Share on other sites

Zmieniłem na jeszcze inny kabel hdmi -> hdmi i o dziwo póki co jest dobrze i wszystkie sterowniki normalnie się instalują.. Gdyby się coś zmieniło w najbliższym czasie to odświeżę temat. Ogólnie dziwna sprawa.

Edytowane przez roninq6
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...