Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

chłodzenie do Ryzen 5 1600AF

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 zbychter1

zbychter1
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 10:12

Hej,

Wybieram chłodzenie do procesora, Ryzen 5 1600AF. Płyta główna to gigabyte B450M DS3H. Procesor chciałbym w miarę możliwościach delikatnie podkręcić, oczywiście nie mam na myśli ekstremalnego OC, bo płytka jest jaka jest, ale coś tam bym chciał podłubać. Obudowa to SilentiumPC regnum rg4t. Początkowo zamówiłem SilentiumPC Spartan 3 HE1012 Lt ale zacząłem się zastanawiać, czy to w ogóle jest sens, żeby wymieniać BOX na spartana. Wstępnie zasnatanwialem się na 3 opcjami:
1. Ekonomicznie:Spartan lt
2. Średnio : SilentiumPC fera
3. Bardzo wydajnie: GELID PHANTOM

Poproszę o Wasze opinie i Oczywiście jestem otwarty na jakieś inne propozycje
  • 0

#2 ernorator

ernorator
  • omae wa mou shindeiru

• 1925 postów
  • Miejscowość:Grodzisk Mazowiecki

Napisano 22 kwiecień 2020 - 11:21

Fera wystarczy, oczywiście im lepsze chłodzenie tym będzie przyjemniej, chłodniej i pewnie też wydajniej. 

• 0

An open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded, That would mean that the ones inside are ready to face the horde head-on"
AMD Ryzen 5 3600@różnie+Noctua NH-D15 | Gigabyte AORUS x570 PRO | Patriot 2x8 4400@3600Mhz CL14 | Asus RTX 2070 Super Strix OC | m.2 970 EVO 1TB | SilverStone Raven 2 | Seasonic Focus Gold 750 W | Corsair ML Pro 3x120/4x140

Ekspert działu: Chłodzenie powietrzem, Chłodzenie wodne i inne

#3 zbychter1

zbychter1
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 13:13

Fera wystarczy, oczywiście im lepsze chłodzenie tym będzie przyjemniej, chłodniej i pewnie też wydajniej.

A jak według Ciebie wypada porównanie coolera BOX ze spartanem lt? Jest w ogóle sens się w to bawić, czy gra nie warta świeczki i lepiej od razu celować w coś pokroju SPC Fera lub wyżej?
  • 0

#4 MatStaw

MatStaw
  • Amator

• 60 postów

Napisano 12 maj 2020 - 10:47

Cooler z BOX to najsłabsza opcja ale wystarczająca jeśli nie podkręcasz i nie interesuje cię możliwość posiadania zdrowszych temperatur na CPU. Ale jesteś na tym forum więc jednak wolisz zadbać o sprzęt, słusznie. Spartan to niewielki krok do przodu. Nie opłaca się oszczędzać na chłodzeniu w taki sposób. Osobiście SPC Fera to minimum które bym montował.

• 0

#5 zbychter1

zbychter1
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 19 maj 2020 - 13:44

Hej, temat do zamknięcia. Finalnie wybrałem SilentiumPC fera i na podkręconym procesorze sprawuje się bardzo dobrze, dzięki wielkie za pomoc :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych