Skocz do zawartości

Sapphire RX480 Nitro+ 8GB - kod błędu 43 (Windows)


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

słuchajcie posiadam taką specyfikację:

AsRock 990FX Extreme 3

AMD FX6100 + SilentiumPC HE923

Radeon Sapphire RX480 Nitro+ 8GB

4x4GB Kingston HyperX

Chieftec a12s 500W

256GB SSD + 1TB HDD

 

i następujący problem: karta jest świeżym, ale używanym zakupem. Ma dwa BIOSy. Na trybie normalnym wszystko działa poprawnie i Windows wykrywa kartę. Na trybie BOOST (mały przełącznik na pcb) pojawia się żółty trójkąt w menadżerze urządzeń i informacja, że urządzenie zostało wstrzymane (błąd 43). Próbowałem różnych sztuczek z instalacją nowych sterowników, sterowników starszych, niż obecne i nic nie pomaga.

 

Obstawiam, że problemem może być BIOS w trybie Boost, chociaż moja wiedza komputerowa nie jest na poziomie niewiadomo jak zaawansowanym. Pytanie co mozna zeobic aby wykluczyć lub potwierdzic problemy. Czy probowac fałszować BIOS trybu boost np. na RX580?

 

Będę wdzięczny za pomoc i odzew w w/w temacie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz coś pojęcia to zflashuj ten problematyczny bios na oryginalny przez ATIFlash, aplikacja i biosy do pobrania np. z techpowerup. Tak jak wyżej karta prawdopodobnie po koparce i ktoś (prze)kombinował przy biosie, albo karta ma już problem z fabrycznymi taktowaniami

Link to post
Share on other sites

 

 

Na trybie BOOST (mały przełącznik na pcb) pojawia się żółty trójkąt w menadżerze urządzeń i informacja, że urządzenie zostało wstrzymane (błąd 43).

 

Przypuszczam, że karta była przygotowana pod kopanie na tym biosie.

 

Podeślij skrina z pierwszego biosu (tego dobrego, na którym karta działa prawidłowo, to się dobierze odpowiedni bios do flashowania).

 

 

 

Czy probowac fałszować BIOS trybu boost np. na RX580?

 

Jeśli chcesz zobaczyć i poczuć dym z sekcji zasilania to jak najbardziej - flash do 580 jest na miejscu ;)

Link to post
Share on other sites
Jak się aktywuje ten tryb? (sam jestem ciekawy)

Adrenaliny-Ustawienia-Grafika - na dole Zaawansowane - Obciążenie GPU i wybieramy Grafika/Oblicz.

 

Chodzi mi o to, żeby najpierw przestawić sterowniki na Oblicz w czasie skorzystania z BIOS w trybie Boost, celem weryfikacji poprawnej pracy.

 

Autor najlepiej zrobi najpierw sprawdzając jakie pamięci (Samsung, Hynix, Elpida) i zegary podstawowe ma na karcie zanim zacznie bawić się we flashowanie nowego BIOS , bo tylko więcej problemów będzie

Karta miała 3 różne wersje, także do sprawdzenia jest oznaczenie SKU na pcb lub pudełku.

Edytowane przez chrisplbw
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No więc tak, wyglada na to, ze jeden BIOS padl - AtiFlash nie widzi urządzenia. GPU-Z nie pokazuje zegarów, nr BIOSu Uszkodzonego odczytanego w GPU-Z zgadza się z tym co powinien byc. Na zwykłym trybie odpaliłem Adrenalinę Radeona i kliknąłem automatyczne strojenie - podniosło do 1336 MHz, zrobilem testy, pograłem i wyglada na to, ze wszystko jest stabilne i działa poprawnie. Obstawiam, ze ktos probowal cos robic z tamtym biosem/karta jest po koparce i tego już nie odratuję, a nie chce mi sie bawic z Bootowalnym dyskiem aby wymuszać flashowanie. Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi i opinie w tym temacie :)

Chodzi mi o to, żeby najpierw przestawić sterowniki na Oblicz w czasie skorzystania z BIOS w trybie Boost, celem weryfikacji poprawnej pracy.

To też sprawdzę :)

Link to post
Share on other sites
Adrenaliny-Ustawienia-Grafika - na dole Zaawansowane - Obciążenie GPU i wybieramy Grafika/Oblicz.

 

Podziękował. :)

 

No więc tak, wyglada na to, ze jeden BIOS padl - AtiFlash nie widzi urządzenia.

 

Raczej mało prawdopodobne, ale możliwe. Jeśli bios był modowany pod koparę może być na tyle zmieniony, że wgranie orginału wymagać będzie wymuszenie flashowania z pominięciem sprawdzania wszystkiego (wersja winflash bez wiersza poleceń nie ma takiej opcji).

Próbowałeś tak robić?

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...