Skocz do zawartości

Zasilacz pod GTX 780 OC


Recommended Posts

Hej, szukam pomocy w wyborze zasilacza pod następujący zestaw:

 

  1.  
  2. Procesor: Phenom II X4 965 BE
  3. Karta Graficzna: MSI GTX 780 Twin Frozr OC 3GB
  4. Czy podkręcasz: Prawdopodobnie skuszę się na delikatne podkręcenie procesora.
  5. Specjalne wymagania: Szukam jakiegoś używanego zasilacza, w jak najniższej cenie (powiedzmy do 100), głównie prosiłbym o podanie modeli nad którymi powinienem się skupić podczas poszukiwań
  6. Własna propozycja: Znalazłem tanio 500watowego chieftec'a gpa-500s8, tylko nie wiem czy styknie bo sama karta z tego co wiem pobiera dosyć dużo W.

Płyta główna to o ile dobrze pamiętam Gigabyte GA-970A-UD3

Link to post
Share on other sites

Przy tym procesorze ona dużo nie weźmie bo jest on za słaby do niej . Kiedyś miałem taką kartę . U mnie działała na zasilaczu z podpisu bez problemu . Pentagram 620w . Ten chiefteck ma tylko jedną wtyczkę 8pin , a potrzebne Ci są dwie . Lepiej poszukać innego z takimi już wtyczkami niż dokupować przejściówki . No i on ma niecałe 400w na linii 12v , trochę mało. Z nowych najtańszy spc Vero L3 powinien dać radę , najlepiej wersja 600w bo jest tylko 20 zł droższa od 500 .

Masz już tą kartę ? Jak nie to sobie odpuść .

Link to post
Share on other sites

Przy tym procesorze ona dużo nie weźmie bo jest on za słaby do niej . Kiedyś miałem taką kartę . U mnie działała na zasilaczu z podpisu bez problemu . Pentagram 620w . Ten chiefteck ma tylko jedną wtyczkę 8pin , a potrzebne Ci są dwie . Lepiej poszukać innego z takimi już wtyczkami niż dokupować przejściówki . No i on ma niecałe 400w na linii 12v , trochę mało. Z nowych najtańszy spc Vero L3 powinien dać radę , najlepiej wersja 600w bo jest tylko 20 zł droższa od 500 .

Masz już tą kartę ? Jak nie to sobie odpuść .

Karty jeszcze nie mam, czekam na odpowiedź od sprzedawcy już drugi dzień, więc pewnie lipa. Ale może to i lepiej skoro procek by ją ograniczał.

Mógłbyś mi polecić jakąś kartę pod tego phenoma? Głównie pod gierki online typu csgo/valorant Ewentualnie czasem jakieś 'nowsze' gry, byle w miarę śmigały na low-medium

Edytowane przez Whitemill
Link to post
Share on other sites

A jaką masz kartę teraz i jaki zasilacz i podaj budżet . CS go to zmiana proca przyniesie efekty , nie karty (choć też zależy jaką masz teraz) . Spróbuj wymienić phenoma na fx6300. Taki FX potrafi być szybszy w nowszych grach o 50% jak dobrze pamiętam . A wymiana może być 1 do 1

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

HD 4770 na tę chwilę mam w kompie. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jak będzie współgrać z phenomem (którego wyłapałem bardzo tanio, fx'a 6300 mi ktoś sprzątnął spod nosa a też była spoko cena) bo czekam aż do mnie dotrze.

I tak sobie ostatnio właśnie szukałem jakiejś karty, żeby lekko odświeżyć starego już kompa (athlon 240e + hd 4770)

Link to post
Share on other sites

No to tak naprawdę szukaj okazji , co się trafi . GTX 760 (180) , 950 (220) , 960 (250).

Zasilacz jak rzeczywiście w dobrej cenie (60 ? ) to ten chiefteck jak najbardziej może być .

 

Tak patrzę ostatnio na ceny używek i wszystko w górę poszło i może być ciężko kupić coś w normalnej cenie .

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...