Skocz do zawartości

Uniwersalny zestaw kina domowego


Recommended Posts

Witam

 

Proszę o pomoc w możliwości podłączenia głośników komputerowych do telewizora. Dodam tylko że jeżeli chodzi o komponenty audio to jestem mocnym laikiem więc jeżeli problem wydaje się błahy to przepraszam, ale nie mogę się odnaleźć :cry:

Zależy mi aby dźwięk z TV na głośnikach był 5.1 :D

 

Posiadam następujące urządzenia:

Telewizor: LG B7V,

Głośniki: Creative Gigaworks G500 5.1, rozmieszczone po całym pokoju,

PC: stacjonarka

 

Obecnie telewizor podłączony jest kablem HDMI z komputerem, a głośniki są podłączone analogowo (3 kabelki) do płyty głównej: (TV <-- PC --> Głośniki). na PC mam też wyjście cyfrowe.

 

Chciałbym dodać drugi set up: telewizor z głośnikami (bez konieczności uruchamiania PC aby dźwięk leciał z głośników):  TV --> Głośniki.

 

Z tego co wyczytałem i (chyba) zrozumiałem nie potrzebuję końcówki mocy, ponieważ głośniki ją mają.

 

Na dzień dzisiejszy znalazłem takie 2 urządzenia:

- Creative Decoder DDTS-100 - pojawiają się leciwe używki ale ceny są zawrotne i często sprzedawane są niekompletne zestawy (ok 450zł)

- Dekoder dźwięku DDTS-100 3xSPDIF (ok 400zł)

https://allegro.pl/oferta/dekoder-dzwieku-ddts-100-3xspdif-do-6xrca-pilot-ir-7050212741

 

I tu mi się rodzą 3 pytania:

Czy podany wyżej sprzęt spełni moje oczekiwania?

Jeśli tak to czy warto polować na ten dekoder od Creative'a czy kupić z allegro coś typu Ligawo?

Czy jest jakieś zabezpieczenie aby nie dało się włączyć 2 źródeł dźwięku jednocześnie?

 

Myślałem aby podłączyć TV i PC cyfrowo do takiego dekodera i z dekodera podłączyć analogowo głośniki i pilotem lub ręcznie zmieniać tv/pc w zależności od potrzeb :D

Link to post
Share on other sites

dźwięk z tv będzie 2.0 bo sam tv nie ma możliwości wyslania 5.1

 

Więc nic ci to nie da. A jeśli masz tv cyfrowa to powinieneś mieć dekoder abonencki i wtedy taki dekoder podłączasz przez hdmi do np amplitunera.

 

W tym stanie bez pc nie da rady.

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

No tak, tyle że TV nie wypusci dżwięku więcej jak 2 kanały bo nie ma takiego złącza. Musiałbyć podłączyć TV przez HDMI z ampli (opcja dwustronna w przesyle) - tu wszystko się sprowadza do ampli. Po optyku i chinchu lub minijacku zawsze masz stereo. 

 

W PC leci więcej kanałów bo masz HDMI (podłączasz pod ampli by mięć surround) lub analog (4 chinche), optyk raczej do stereo (nie wiem jak w PC).

 

Więc jeśli chcesz mieć dźwięk z kilku głośników to puszczasz dalej z PC lub kupujesz sobie mi boxa + ampli. Tak w skrócie

Link to post
Share on other sites

W specyfikacji widnieje trochę inaczej niż piszesz:

https://www.lg.com/ca_en/support/product-help/CT20098005-1437136302910-others

 

Po optical maksymalny output da 5.1, po arc hdmi więcej.

Dodatkowo w ustawieniach dźwięku widnieje:

 

Wejściowy sygnał dźwiękowy   Cyfrowe Wyjście Dźwięku

MPEG                                      PCM

Dolby Digital                             Dolby Digital

Dolby Digital Plus / Atmos        (Optical) Dolby Digital
                                                (HDMI ARC) Dolby Digital Plus / Atmos

HE-AAC                                    Dolby Digital

DTS                                          DTS / PCM

DTS Express                            DTS / PCM

DTS-HD MA                              PCM / DTS

 

http://kr.eguide.lgappstv.com/manual/w17_mr/dvb/Apps/w3.5_mr_e01_c/e_pol/settings.html

 

Wygląda na to że tv jednak potrafi wyrzucić więcej niż stereo, przy wielokanałowym inpucie.

Edytowane przez Anteek
Link to post
Share on other sites

Więc super,

 

Z góry założyłem ze optyk nie prześle tyle kanałów. Mój błąd za co przepraszam

 

Co nie zmienia faktu że w głośniku nie masz optyka. A inwestowanie takich środków jest w mojej opinii nie nas miejscu.

 

Szedł bym w używkę jakiegos Ampli, bez kompromisów. 

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...