Skocz do zawartości

Bezprzewodowa mysz do 300 PLN


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

§ Budżet: 300

 

§ Jakiej myszki obecnie używasz: jakiegoś bezprzewodowego syfu od logitecha

 

§ Jaką masz obecnie podkładkę: podkładka zrobiona na zamówienie w Mousepad Express

 

§ Z jakich wartości DPI korzystasz: aktualnie 1000

 

§ Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS:

 

§ W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Wow, Wiedźmin 3, gry RPG, mmo, czasami jakiś FPS jak CoD

 

§ Ile przycisków używasz w myszce: 3 (lewy, prawy i kółko), ale nie pogardzę większą ilością

 

§ Chwyt: Palm grip

 

§ Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

 

§ Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka: 17 cm

 

§ Dlaczego chcesz zmienić mysz: Zaczyna gubić łączność, potrafi kliknąć przycisk kilkukrotnie i chciałbym wymienić na coś porządniejszego

 

§ Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): musi być bezprzewodowa (nienawidzę kabli)

Link to post
Share on other sites

Rozbratem jest niska waga, która nieprzyzwoicie kontrastuje z repertorium myszy bezprzewodowych - klamra 300zł, zupełnie odsiewa atrakcyjne modele.

Ze względu na istny tuzin myszy ultra-lekkich, doprawionych elastycznym przewodem, optowałbym by rozpocząć poszukiwania od tej kategorii, o ile zaakceptujesz wszędobylski kabel.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niska waga nie jest dla mnie priorytetem. Miałem w przeszłości cięższe myszki i nie robi mi to różnicy. Jeśli 300 złotych jest za mało to jestem wstanie zwiększyć budżet nawet dwukrotnie :).

Myśl zwiększenia budżetu przychodzi mi łatwiej, niż oswajanie się z kablem.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wybawiający może okazać się model G603, którego cena niestety eskalowała w ostatnich tygodniach.

Mikro-przełączniki przycisków głównych - D2FC-F-7N o deklarowanej żywotności 20 milionów kliknięć, zapewniają dobry i "responsywny" klik - standardy Logitecha, docenione zostały wiele razy.

Design profilowanych myszy, ciągnie za sobą pewną skazę - rozbieżność w sile potrzebnej do aktywacji przycisków głównych, w przypadku bratniego modelu G703, opartego o niemrawe mikro-przełączniki D2FC-F-K, było to aż 17 gramów.

W odróżnieniu od G703, powłoka modelu G603, to w całości matowe tworzywo ABS, co dla osób rozpieszczonych gumową fakturą boków myszy G403/G703, było niemałym rozczarowaniem.

Enkoder - Kailh, nieprawdopodobnie mrące stopnie podczas przewijania, dla niektórych osób - wyjątkowo bezpłciowa rolka, walorem jest cicha, subtelna praca.

Pod "scrollwheelem", nieprzyjemny i awaryjny mikro-przełącznik Tactile, budżetowe rozwiązanie.

Drugoplanowe mikro-przełączniki, to Omron o niskim profilu - przyciski boczne i Omron D2FC-F-7N dla DPI.

Wertując zdjęcia PCB w sieci, znalazłem rewizję z mikro-przełącznikiem Kailh dla DPI i enkoderem TTC White - być może jest to najświeższa rewizja G603, rolka wówczas winna zapewnić zdecydowanie lepszy "feeling".

Wadą jest waga - najowocniej byłoby zasilać mysz akumulatorami litowymi AA, jednakowoż jak sam zapewne uważasz - zbędne.

 

Odkąd poszarpałem swoją mysz, uzyskując wynik 63 gramów, wielbię ultra-lekkie konstrukcje - korzyści z tak niskiej wagi, są nieocenione.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...