Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam bardzo poważny problem i mam nadzieje że ktoś pomoże mi z nim.A mianowicie posiadam Laptopa Lenovo Idea pad 320S 15IKB model - 80X5  z następującą specyfikacją: win 7 Ultimate 64 Bit, Typ procesora Intel Core i3-7100U, 2400 MHz,Ram 4 Gb DDR4 (Single Channel) (1 Kość),2 karty graficzne - Intel® HD Graphics 620 oraz GeForce 920MX (2GB VRAM) Jak odpalam wiekszość gier (prawie wszystkie) (wyjątkiem jest The Walking Dead od Telltale Games) w gpu spada użycie do 0% i znuw wraca do normalnego poziomu tzw do 100% i niżej i tak sie waha przez co gry mi się tną jak np Resident Evil 3 remake czy Resident 7 (A w simsach 4 to grać sie nie da) Bardzo prosze o pomoc nie wiem co mam robić Laptop praktycznie od nowości.Dodam że na win 10 wszystkie gry się tną i spadki gpu występują o wiele częściej.Grafika jak i wszystko nie były nigdy podkręcane.Sterowniki do Nvidii Najnowsze.

Edytowane przez pablito1230j
Link to post
Share on other sites

To nie jest laptop gamingowy, 920mx to bardzo słaba karta pod gry.

W jakiej rozdzielczości grasz i na jakich ustawieniach?

Masz ssd? Hdd w laptopach mają przeważnie 5400rpm i zamulają strasznie system cały.

Ściągnij program HWmonitor, uruchom , ściągnij program gpuz uruchom, przejdź do zakładki sensors i zaznacz log to file odpal grę i pograj 15-30min - sprawdź temperatury i taktowania gpu w zapisanym logu oraz temeratury max w hwmonitor - przypuszczam że laptop się przegrzewa i procesor oraz gup nie trzymają taktowań i są spadki, jak temp spadnie to zegary podbijają temp rośnie i spadają.

Ram w single to około 20-30% mniej wydajności - ja do swojego ideapad 320 15-ikb dołożyłem 4gb i mam 8gb w dual - czuć to. Co prawda mam 940mx na gddr5 2gb. U mnie 4gb ram było wlutowane w płytę i 1 slot był wolny. Przed zakupem pamięci zdejmij obudowę i sprawdź jak jest u ciebie. Najlepiej kup używaną kość ramu z jakiegoś lenovo aby nie było problemu z kompatybilnością, ja niestety na początku kupiłem nowy ram i miałem problemy (zwróciłem go - 14dni) i w osiedlowym komputerowym kupiłem używaną kość od lenovo i śmiga 1,5 roku idealnie.

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam laptop, tylko że Windows 10 i 8 GB ram. Winę za to ponosi "Wstępne ładowanie do pamięci" o którym możesz sobie poczytać w necie oraz jak to wyłączyć. Ta funkcja włącza się i na chwilę zużywa 100% dysku i akurat jednocześnie spada użycie GPU, co odnotowujemy jako spadek FPSów. Wbrew pozorom 920MX nie jest taką słabą kartą, jak to niektórzy piszą, wszak w tej wersji laptopa ma gddr5, co daje odczuwaną różnicę w stosunku do ddr4. Sprawdź też za pomocą HW info, czy masz procesor pracujący w trybie zrównoważonym(częstotliwość powinna się zmieniać w zależności od potrzeb). U mnie na podpiętym zasilaczu, mimo ustawienia trybu zrównoważonego, procesor cały czas chodził z maksymalną częstotliwością. Mimo, że minimalny stan procesora był ustawiony na 5%. Dopiero po przestawieniu na tryb wydajności i manualnym ustawieniu minimalnego stanu procesora czyli 5%, procek przestał się grzać, co miało też wpływ na temperaturę karty grafiki. W takim ustawieniu wydajność wręcz wzrosła. Bez problemu można grać w Need for Speed - Hot Pursuit 2010 w 1080p!

Edytowane przez Kris_86
Link to post
Share on other sites

U mnie właśnie "Sysmain" powodowało większość problemów i po wyłączeniu, jak i zrobieniu porządku z trybem zasilania procesora, gry działają już płynnie. Być może też, to właśnie ramu masz za mało i przez to system częściej korzysta z wolniejszej pamięci swap na HDD. Ja niedługo po zakupie, zmieniłem na kość 8gb, bo mam tylko jeden slot i różnica w użytkowaniu jest na prawdę spora.

 

A co do gier które wymieniłeś to wymagają one już dość sporo, jak na możliwości tego laptopa, a szczególnie ilości ramu, którego to właśnie u ciebie brakuje. Po za tym, ten laptop nadaje się głównie do przeglądania netu, a gry to tylko starsze lub mniej wymagające produkcje.

Edytowane przez Kris_86
Link to post
Share on other sites

Procesor jest co najwyżej 2 rdzeniowy/4 wątkowy dodatkowo ograniczony 15W limitem, gdzie spokojnie brałby 35W gdyby mógł, 4GB RAM to za mało, a jakby jeszcze dorzucić, że masz sam HDD to nie ma tu szans na płynną rozgrywkę w takie wymagające tytuły jak podajesz.

 

Power limitu nie da się wyłączyć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Procesor jest co najwyżej 2 rdzeniowy/4 wątkowy dodatkowo ograniczony 15W limitem, gdzie spokojnie brałby 35W gdyby mógł, 4GB RAM to za mało, a jakby jeszcze dorzucić, że masz sam HDD to nie ma tu szans na płynną rozgrywkę w takie wymagające tytuły jak podajesz.

 

Power limitu nie da się wyłączyć.

 

This feature turns on and consumes 100% of the disk for a moment and the GPU usage is falling at the same time, which is noted as a decrease in FPS. Contrary to appearances, the 920MX is not such a weak card, as some write, after all, this version of the laptop has gddr5, which gives a perceived difference from ddr4. Also check with HW info if you have a processor working in balanced mode (the frequency should change depending on your needs). For me, on a connected power supply, despite the balanced mode setting, the processor was constantly running at maximum frequency.

Link to post
Share on other sites

Jednego nie rozumiem w sensie na win 10 wszystko mi tnie (spada użycie GPU) a na win 7 niekiedy jest dobrze a czasem tak jak na win 10 spada gpu. wiem ze win 10 ma zapotrzebowanie ramu większe a 7 mniej mam 4 gb ram (dostępne 3,87) to pewnie wina ram za mało i single chanel,a nie dual. GTA V na win 10 nie grywalne wcale a na 7 nieco lepiej ale przycinki minimalne się zdarzą.Czyli jedyne rozwiązanie w moim przypadku to wymiana ramu (dołożenie więcej np z 4gb ) co dało by mi 8gb razem czyli pewnie z 7,coś.

Link to post
Share on other sites

Narzekasz tyle, a nie zrobiłeś od tamtego czasu dosłownie nic. Dołożyłbyś tego RAM w końcu nic nie jest uszkodzone, bo prostu swap HDD leci na okrągło. System + przeglądarka i lekko masz już 3GB RAM zapchane, a masz ledwo 4.

 

Klatki na sekundę magicznie nie urosną bo to i tak słaby sprzęt, ale spadki na pewno powinny zniknąć.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...