Skocz do zawartości

Dobór anteny LTE do routera Huawei B315.


Recommended Posts

Cześć, dokładnie tak jak w temacie, poszukuję anteny LTE do routera Huawei B315. Aktualnie korzystam z internetu LTE od Plusa, i przez najbliższy czas chcę z nim zostać, a że prędkości z samego routera nie rozpieszczają, postanowiłem kupić antenę, ale teraz pojawia się dylemat jaką. Mam problem z doborem ponieważ mam nadajnik 5km od domu, ale nie jest on jakoś na czystym terenie ponieważ napotyka po drodze kilka domów. Tutaj pojawia się pytanie, czy taka antena będzie w porządku:

 

https://allegro.pl/oferta/antena-dual-tajfun2-3g-4g-lte-46dbi-zte-huawei-15m-8628131096

 

, czy raczej szukać czegoś innego. Zależy mi na wzroście zasięgu bo antena na którą chce się skierować testowałem wcześniej speedtestem z telefonu będąc bliżej, i w LTE+ advanced osiąga prędkości 100/50 dla mnie mega. Ale niestety aktualnie samym ruterem sygnału z niej nie sciągnę. Z góry dziękuję za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Ja miałem polską Cybertech 1800 MHz. Dziś bym kupił antenę szerokopasmową a nie dedykowaną do jednej częstotliwości.  Łapała mi sygnał z odległości 4,5 - 5 km. Nie wiem, czy ta  jest faktycznie warta ceny i będzie 2,5 razy lepsza od mojej. Czy po prostu Janusz biznesu nie kroi klientów. Dziś . Poszukaj jeszcze na bez-kabli.pl. No i pamiętaj, żeby kabel od anteny do routera był jak najkrótszy.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Powiem tak, z rok temu kupiłem tej firmy antenę tylko inny model, który zysku nie dawał więcej niż anteny takie małe do router-a. Poniżej link do niego:

https://allegro.pl/oferta/antena-5m-dual-4g-lte44dbi-huawei-zte-crc9-ts9-sma-8706388602?reco_id=6e408288-822a-11ea-9428-246e96321100&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

Więc zbytnio bym nie polecał tej firmy anteny. Obecnie zakupiłem antenę firmy dipol, bo teraz trochę więcej czasu siedzę w domu i jak tylko uchwyt dotrze, czyli na dniach zamontuje nową z poniższego linku:

https://allegro.pl/oferta/antena-atk-log-alp-lte-mimo-2-x-10m-wtyk-sma-dipol-7875243485?reco_id=09927845-822b-11ea-87c0-ecf4bbe93170&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

Jak będzie poprawa, to dam znać :-)

Link to post
Share on other sites

@benutzer wiadomo szerokopasmowa antena najlepsza, tą co wybrałem chyba nie ma pełnego zakresu, ale do LTE może wystarczy i LTE+? Bo szczerze mówiąc na tym mi najbardziej wystarczy, z innych nie korzystam ponieważ darmowy internet mam tylko na LTE w sensie bez limitu. Dziękuję bardzo za wypowiedź i z chęcią zajrzę na bez-kabli.pl może ktoś tam kiedyś testował tą antenę czy coś. 

@BoloX17 dziękuję za odpowiedź, tą antenę którą miałeś z SignaFlex to też słyszałem złe opinie, ogólnie o antenach 360 stopni słyszałem słabe opinie bo mają słabe pokrycie czy coś takiego, dlatego chciałem wybrać antenę kierunkową od SignaFlex bo to już jednak większa gwarancja że złapie to co bym chciał konkretnie a nie będzie szukać po całym obszarze :D Byłbym wdzięczny za opinię i wrażenia jak już założysz antenę od Dipol, tez jestem ciekawy ich działania i czy Polska marka jest naprawdę coś warta.

 

W kwestii kabla, zbytnio innego wyboru nie mam, bo mam wrzuconą ochronkę na kabel żeby go przeciągnąć w ścianie, i chcąc nie chcąc muszę kupić 15m kabla, myślicie że to bardzo wpłynie na wydajność?

Edytowane przez kwakus18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...