Skocz do zawartości

Problem z włożeniem kości RAM


Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam pytanie, pewnie laickie i głupie, ale proszę, nie śmiejcie, bo jestem nowicjuszem w sprawie. Zamówiłem ostatnio dwie kości RAM, a mianowicie https://www.morele.net/pamiec-corsair-value-select-ddr4-4-gb-2133mhz-cl15-cmv4gx4m1a2133c15-715673/ - 4GB, 2133MHz. Takie same dwie mam już włożone w komputer. Kości przyszły, jednak nie umiem ich włożyć do gniazda. Obejrzałem kilka poradników, jednak nie udaje mi się powtórzyć tego co tam. Z tego co widzę, na większości poradników powinny być dwa zatrzaski, z obu stron. U mnie jest tylko jeden. Ponadto przy wkładaniu RAM powinien w końcu "kliknąć", ale ja dociksam dosyć mocno, mimo to nie klika, a boję się wciskać mocniej, żeby nie połamać płyty głównej. Włożyłem na początku tak jak umiałem te kości, ale po odpaleniu komputera nie pojawiał się obraz na monitorze, a na płycie głównej świeciła się czerwona lampka przy "ez debug led" (naprzemian przy |cpu" i "ram"). Kości wyciągnąłem i komputer normalnie działa. Płyta główna to MSI  z170a g43 PLUS. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Link to post
Share on other sites

W wielu płytach jest tylko jeden zatrzask. Wiem że pisałeś o oglądaniu kilku poradników, ale może ten filmik przybliży Ci temat bardziej (zatrzaski są z jednej strony  :) ). https://www.dobreprogramy.pl/Jak-zainstalowac-nowa-pamiec-RAM-w-komputerze,Wideo,0,89138.html

 

Skoro kupiłeś takie same pamięci, problemu z kompatybilnością nie powinno być.

Przed włożeniem kości, sprawdź czy nie ma jakiś paprochów w gniazdach, może Masz syf i przez to nie kontaktują, albo co gorsza są już jakieś uszkodzone piny, jeżeli wszystko jest ok, to nie powinno być problemu.

Dla pewności po instalacji dodatkowych kości zrób reset ustawień biosu, może coś się namieszało.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja bym odpiął stare kości i wsadził te nowe w ich miejsca by wykluczyć problem ramu lub gniazd

O to to

 

U mnie na b450 tomahawk max tez nie ma kliku,ale zatrzaski powinne byc

 

Moze kupiles inne parametrami i temu nie bangla?

 

Albo druga sprawa: sprawdz, czy na pewno dobra strona wkladasz, sprawdz ten fragment pusty na pinach czy jest na tej samej 'wysokosci' co wypustek na slocie

Edytowane przez miedzianek
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Odświeżam:

To, że kupiłeś 2 kości takie same nie znaczy, że będą działać na 100% z tamtymi.

 

Ja po dołożeniu 2x16GB do starych 2x8GB(dla testu) nie odpaliłem, mimo, że obie pary indywidualnie w memteście bezbłędnie działają.

 

Dlatego producenci sprzedają je w dwupakach pod dual channel bo są przetestowane i wiadomo, że te 2 konkretnie ze sobą będą w DC działać. Dokładanie 2+2 to loteria, może zadziała, może nie

 

Pobaw sie jeszcze profilami XMP

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...