Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka

 

Mam do was pytanie, otóż chciałbym ulepszyć mój komputer. (specyfikacje na dole) Myślę nad zakupem Ryzena 5 3600 wraz z nową płytą główną b450 i ramem 2x8gb 3000mhz, jednakże nie wiem czy gpu nie będzie zbyt słabe i będzie mocno obciążać procesor przdz co będzie mało fps'ów w grach. Będę również streamował cs:go, fortnite, minecraft czy inne gry. W chwili obecnej też borykam się z bottleneckiem i proszę was o pomoc. 

 

Specyfikacje

Msi GeForce GTX 1060 6GB

I5-6400

1x8gb ramu ddr 4 2400mhz

Gigabyte h110m-s2v

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, jak w przypadku innych gier, ale jeżeli chodzi o Fortnite to mogę potwierdzić, że procesor Ryzen 3600 będzie trzymał stabilne 144FPSy. Jeżeli jednak masz/planujesz zakup monitora 240Hz to powinieneś pomyśleć nad wymianą karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie stać się na 3700X a celowałeś w 3600 to alternatywa do streamu będzie właśnie 2700. Mam go i mogę polecić. Przy twojej karcie nawet nie musisz CPU podkręcać.

 

Dla zobrazowania możliwości tego procka dodam ze dziś sobie filmik renderowałem na jednym CCX a na drugim grałem w CoD WZ. Mogę polecić z czystym sumieniem.

 

Dodam że do 2700 dostajesz całkiem niezłe chłodzenie z RGB.

Masz 1060 6GB wiec narazie możesz ją zostawić. JA mam RX5500TX i za dwa lata będę celować w odpowiednika RX5700 zaś proc u mnie zostanie na dłużej no chyba ze mi cos odwali.

Link to post
Share on other sites

Jakby Ci taki 3900x miał wpaść za np 1400 pln, to zakładając sprzedaż 2700 za 400 wychodzi klocek dopłaty za R9 - moim zdaniem nie musiało by Ci nie odbijać żeby na taką wymianę się zdecydować. A co do "wyimaginowanej ceny": widziałem już używki 3900x po ~1800 pln i nówki w sklepie po 1949 więc wszystko jest tylko kwestią czasu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

I tego się trzymajmy, to bez skrupułów kupię sobie za te półtora roku 4900x :D

Nie ma to jak mieć gniota przez dwa lata z nadzieją że wyjdzie 4900X

 

To tak troche żyć marzeniami a nie w realnym świecie.

 

Poza tym zakup teraz płyty z nadzieją że będzie pasował jakiś tam procesor za dwa lata... xD

Siemka

 

Mam do was pytanie, otóż chciałbym ulepszyć mój komputer. (specyfikacje na dole) Myślę nad zakupem Ryzena 5 3600 wraz z nową płytą główną b450 i ramem 2x8gb 3000mhz, jednakże nie wiem czy gpu nie będzie zbyt słabe i będzie mocno obciążać procesor przdz co będzie mało fps'ów w grach. Będę również streamował cs:go, fortnite, minecraft czy inne gry. W chwili obecnej też borykam się z bottleneckiem i proszę was o pomoc. 

 

Specyfikacje

Msi GeForce GTX 1060 6GB

I5-6400

1x8gb ramu ddr 4 2400mhz

Gigabyte h110m-s2v

Zamiast myśleć o zmianie platformy sprzedaj tego gniota jakim jest 1060 i kup jakieś mocarne GPU.

2070 myślę spokojnie wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak mieć gniota przez dwa lata z nadzieją że wyjdzie 4900X

 

To tak troche żyć marzeniami a nie w realnym świecie.

 

Poza tym zakup teraz płyty z nadzieją że będzie pasował jakiś tam procesor za dwa lata... xD

 

Zamiast myśleć o zmianie platformy sprzedaj tego gniota jakim jest 1060 i kup jakieś mocarne GPU.

2070 myślę spokojnie wystarczy.

 

Gdybym widział jakąkolwiek różnicę między 3700x a 3100 OCd w grach to bez zająknięcia przyznałbym Ci rację (ba - nie sprzedałbym 3700x w pierwszej kolejności). Poza tym jaki zakup płyty, jaka nadzieja? Asusa X570 mam od grudnia 2019, potwierdzone info o wsparciu Ryzen 4000 na płytach z chipsestem serii 500 zaś od bodajże ostatniej aktualizacji RoadMapy AMD (Computex 2020?). O czym Ti piszesz @Krecik?  :roll:  :co:

Link to post
Share on other sites

W 2022 dla osób, które teraz siedzą na R5 1600/2600 taki tegoroczny 4600/4700 będą bardzo interesującymi prockami - żaden z posiadaczy nie będzie się martwił, że AM4 to martwa podstawka.

łał, dałbyś jakieś daty premiery tych "tegorocznych" 4600/4700, bo jak na razie nawet ich oficjalnie nie zapowiedziano na ten rok

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

W kwietniu były info, że Computex 2020 został przeniesiony na 28-30 września i było to listowane w harmonogramie wydarzeń AMD. W zeszłym tygodniu zaś wystawcy zaczęli dostawać maile, że całe targi zostają przeniesione na przyszły rok.

 

Jeżeli wejdzie się teraz na ten Harmonogram, to Computex już nie jest wymieniany.

 

https://www.amd.com/en/event-listing

 

Na spotkaniu z inwestorami pod koniec Q1 2020 Lisa Su potwierdziła, że RoadMapa ze stycznia (CES 2020) nadal obowiązuje, z premierą opartych na Zen3 procesorów jeszcze w 2020 włącznie.

 

Edit: autouzupełnianie

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...