Skocz do zawartości

Znikający obraz, bsod, wentylatory pracujące na maksa


Recommended Posts

Witam,

Od około 2 tygodni mam problem z komputerem. Podczas intensywniejszego korzystania obraz znika, ale komputer dalej działa. Słychać dźwięki z aplikacji itp. Innymi razy komputer całkowicie się resetuje, nie jest to niczym spowodowane - czasami nawet podczas oglądania netflixa czy youtube. Innym razem ekran znika całkowicie, a wentylatory od karty nagle pracują na 100%. Wydawałoby się, że to wina karty graficznej, ale dzisiaj go otworzyłem od strony kabli i zobaczyłem coś takiego:

 

https://imgur.com/a/LIHp6hM

 

Porównałem z taką samą płytą główną kuzyna - on takich plam nie miał, jedynie kilka kropek w tym miejscu. Obie "plamy" są po drugiej strony tych specjalnych heat sinków na płycie, dodałem zdjęcie żeby było widać.

 

Temperatury w grach dochodzą do 80 stopni na karcie w grach, procesor oscyluje ok. 67 stopni. Nie ma żadnych artefaktów, wszystko działa jak powinno, wydajność jest taka jak powinna, jedynie te resety. Komp resetuje się częściej przy 100% obciążeniu na karcie. Dzisiaj przeinstalowałem Windowsa, myśląc że jest to jakiś sterownik, ale komputer znowu się zresetował podczas oglądania YT. Zasilanie może? Miał ktoś już taki problem?

 

CPU: Ryzen 7 1700

Mobo: MSI B350 TOMAHAWK

Ram: G Skill Ripjaw 2x8 GB 3200 MHz

GPU: Gigabyte GTX 1080 Windforce

Zasilanie: Seasonic Focus Plus Platinum 750W ATX23

Link to post
Share on other sites

Ta plama nie wygląda jak typowe uszkodzenie(wypalenie albo przegrzanie). Takie pocenie czasem występuje na płytkach drukowanych w miejscach klejenia elementów i raczej nie powinno mieć wpływu na działanie sprzętu. Przy Twoich problemach kolego zawsze warto przywrócić ustawiania fabryczne bios. Po aktywacji X.M.P(bios) wykonaj test pamięci ram(memtest) to podstawa. Dopiero potem można się zabrać za podmianę podzespołów.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karta trafiła do brata,który ma taką samą i... bez problemów, żadnego migającego obrazu, osiągi nawet lepsze niż u mnie. Gdy karta wróciła problemy zniknęły. Na chwilę obecną wydaje się być wszystko okej. Podczas podpinania karty wstawiłem inny adapter wifi, bo poprzedni nie miał zadowalających osiągów. Czy to mogło być przyczyną? Poprzedni adapter nie siedział dobrze w gnieździe PCI, trochę się "bujał". Jako, że nie mogłem mieć przestoju to zamówiłem nową płytę MSI B450, w każdym bądź razie bliżej mi do uprade'u procesora teraz :) Temat do zamknięcia, dzięki za chęci pomocy!

 

PS. memtest wyszedł bez błędów :P

Link to post
Share on other sites

Witam,

Od około 2 tygodni mam problem z komputerem. Podczas intensywniejszego korzystania obraz znika, ale komputer dalej działa. Słychać dźwięki z aplikacji itp. Innymi razy komputer całkowicie się resetuje, nie jest to niczym spowodowane - czasami nawet podczas oglądania netflixa czy youtube. Innym razem ekran znika całkowicie, a wentylatory od karty nagle pracują na 100%. Wydawałoby się, że to wina karty graficznej, ale dzisiaj go otworzyłem od strony kabli i zobaczyłem coś takiego:

 

https://imgur.com/a/LIHp6hM

 

Porównałem z taką samą płytą główną kuzyna - on takich plam nie miał, jedynie kilka kropek w tym miejscu. Obie "plamy" są po drugiej strony tych specjalnych heat sinków na płycie, dodałem zdjęcie żeby było widać.

 

Temperatury w grach dochodzą do 80 stopni na karcie w grach, procesor oscyluje ok. 67 stopni. Nie ma żadnych artefaktów, wszystko działa jak powinno, wydajność jest taka jak powinna, jedynie te resety. Komp resetuje się częściej przy 100% obciążeniu na karcie. Dzisiaj przeinstalowałem Windowsa, myśląc że jest to jakiś sterownik, ale komputer znowu się zresetował podczas oglądania YT. Zasilanie może? Miał ktoś już taki problem?

 

CPU: Ryzen 7 1700

Mobo: MSI B350 TOMAHAWK

Ram: G Skill Ripjaw 2x8 GB 3200 MHz

GPU: Gigabyte GTX 1080 Windforce

Zasilanie: Seasonic Focus Plus Platinum 750W ATX23

ta plama moze byc od palenia/wapowania

Link to post
Share on other sites

Serio? Jakiś miesiąc temu przerzuciłem się z fajek na e-dymki właśnie. Trochę jestem w szoku, że to możliwe. Obudowa jest zamknięta, jedyna droga to wentylator, który jest przy podłodze

Tak, ja je miałem na wewnętrznych ścianach boczków obudowy a bierze się to z gliceryny zawartej w liquidzie, nasze płuca osuszają i wydalają ten syf, ale w PC pozostaje

Z tego co mi wiadomo w zwykłych fajkach tez się coś takiego dzieje i osadza na ścianach, oknach

Jak używasz w aucie to samo

Wiec mozliwe jest, ze wilgoc dostala sie do stykow, jakas rdza sie wytworzyla. Podobna sytuacja jest w Anglii gdzie jest duza wilgotnosc powietrza i serwisy wskazuja na zalania, gdzie takich nie bylo :P

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Serio? Jakiś miesiąc temu przerzuciłem się z fajek na e-dymki właśnie. Trochę jestem w szoku, że to możliwe. Obudowa jest zamknięta, jedyna droga to wentylator, który jest przy podłodze

Jak palisz to goowno do podgrzewania olejów to lepiej wróć do zwykłych papierosów. 

Link to post
Share on other sites

Jak palisz to goowno do podgrzewania olejów to lepiej wróć do zwykłych papierosów.

Tam nic się nie pali, wiec nie można tego „palić” a wapowanie jest prawdopodobnie zdrowsze od palenia. Ja już rzuciłem właśnie dzięki E-p wiec trzymam kciuki :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...