Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,


 


Dokładnie tydzień temu zakupiłem 'z salonu' gotowy komputer o dźwięczniej nazwie ASUS ROG Strix GL10CS o następujących parametrach:


 


- i7-8700k


- 2x8GB RAM


- 512GB SSD


- 1TB HDD


- GTX1660Ti 6GB


 


Mianowicie mam problem z wysoką temperaturą karty graficznej, która osiąga około 80 stopni w takich grach jak np. GTA5 lub Crysis3. Wszystkie wentylatory jak najbardziej pracują na najwyższych obrotach, a co za tym idzie mam wrażenie, że zaraz z mojego pokoju ma wystartować F16 (1900 obrotów na minutę średnio). CPU osiąga temperaturę w granicach 50-65 stopni kiedy odpalona jest gra, natomiast karta graficzna w stanie spoczynku ma stałe 33 stopnie, przy czym komputer w miarę cicho chodzi.


Według różnych testów karty graficznej na YT oraz na benchmarkach, karta ta powinna mieć około 65 stopni przy całkowitym użyciu 98%.


Wie ktoś dlaczego tak się dzieje? Komputer jak wspomniałem mam dopiero tydzień i szkoda go już po tygodniu oddawać default_sad.png


Dodam jeszcze, że wszystkie sterowniki do karty graficznej zostały zainstalowane.


 


Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość


Link to post
Share on other sites

Niestety patrząc jak wygląda wnętrze tego komputera nie mam dla Ciebie dobrych informacji - chłodzenie GPU które w tym komputerze (a raczej tej konkretnej karcie) zastosowano jest tak absurdalnie małe, że dziwię się że pozwala ono na jakąkolwiek pracę GPU pod obciążeniem. Jeśli tylko masz możliwość zwróć ten wynalazek, bo takich kwiatków w tym komputerze jest więcej (choćby chłodzenie procesora które jest podobnych rozmiarów).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem (wiedza z internetu) to jest częsta przypadłość gotowych zestawów z pewnych sklepów. Wiąże się to bardzo często z fatalną wentylacją, czyli źle zaplanowanym obiegiem powietrza. Ja bym oddał i za te pieniądze złożył sobie sam. Poza tym, 80 stopni, to nie jest alarmująca temperatura, ale wiadomo, im mniej, tym zdrowiej... 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...