Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podpisałem nową umowę z Netią od lipca i mam dostać takie coś - niestety oprócz opisów producenta nic więcej o tym nie znalazłem - może ktoś z was korzysta z tego routera. Do tej pory korzystałem z Pentagrama cerberusa P 6331 -42 a prędkość łącza to było 2mb - teraz ma być tyle ile daje łącze około 20mb. No i tak się zastanawiam czy podłączać to coś od Netii czy zostać przy staruszku Pentagramie?

 

Proszę o wypowiedzi użytkowników lub tych co cokolwiek wiedza o tym urządzeniu.

Edytowane przez MaximusMR
Link to post
Share on other sites

Dokładnych danych na temat tego sprzętu nie widzę w google. Jednak jak dają to się bierze, wiec ja bym podłączył, sprawdził co i jak (może oferuje sobą coś ciekawego), bo to dużo czasu nie zajmie. Po tym bym zdecydował co zrobić.

 

Tylko bierz też pod uwagę, że jeśli coś się "uwali" z netem i będziesz dzwonić na infolinię, zapytają z jakiego urządzenia Pan korzysta to na pewno bezproblemowo, bez zbędnych tłumaczeń będzie kiedy powiesz, że z ich firmowego sprzętu.

Edytowane przez Lamowaty
Link to post
Share on other sites

Proszę o wypowiedzi użytkowników lub tych co cokolwiek wiedza o tym urządzeniu.

 

Jeszcze mało kto wie coś o tym urządzeniu bo to od niedawna ta 'promocja' NETII z tym ich 'firmowym' routerem.

 

Pewnie router gorszy od wielu innych bo muszą na tym zarobić w NETII a nie dawać ludziom coś dobrego (drogiego).

 

Jak będziesz miał już ten router NETII w domu to sam zdecyduj, który z nich lepszy.

 

Samo logo NETIA na obudowie routera i ładna czarna obudowa to jeszcze nie znaczy, że router jest dobrej klasy. :menda:

Link to post
Share on other sites

Mam od dzisiaj ten router. Lekko jestem zawiedziony. Najbardziej liczyłem na te 2 porty usb do których podłącze sobie pendrive lub dysk żeby korzystać na 3 kompach które mam bez ciągłego przełączania a tu rozczarowanie -transfer do jest strasznie wolny także lepiej podłączyć to do jednego kompa i sobie udostępnić. Pozytywy - jest w pełni konfigurowalny działa podobnie jak Cerberus jeśli chodzi o szybkość i bez zacięć - cerberus zaciął się może 2 razy przez 3 lata - zobaczymy jak będzie dalej to dopiero pierwszy niecały dzień.

Jakby ktoś chciał wcześniej zobaczyć parametry i możliwości konfiguracji to na stronie Netii jest pełna instrukcja obsługi w pdf.

Co do możliwości porównania z urządzeniem TP - nie miałem nigdy urządzenia z TP od 7 lat mam internet z Netii.

Edytowane przez MaximusMR
Link to post
Share on other sites

a ktoś ma jakieś doświadczenia z liveboxem 2.0?

 

Nikt nie ma doświadczenia bo niestety z Livebox 2.0 mogą skorzystać wyłącznie nowi użytkownicy NEOSTRADY.

 

A takich tu pewnie nie ma - są tylko starzy użytkownicy a oni nie mają i nigdy nie będą mieli nowego Livebox 2.0 - nawet jak im się popsuje stary Livebox to nowego wersji 2.0 nie dostaną. :P

 

A Livebox 2.0 jak to router kiepskiej firmy ZTE - żadne cudo.

Jest trochę lepszy od starego bo ma lepsze szyfrowanie (nareszcie jest WPA2 które jest bezpieczne) i obsługuje standard N - co czyni, że ma lepszy zasięg Wi-Fi.

 

Ale już sama szybkość transmisji w sieci Wi-Fi jest tragicznie niska - takich niskich wyników nie mają nawet najtańsze, zwykłe routery dostępne w sklepach. :o

 

Czyli kolejny SZMELC dodawany do NEOSTRADY tym co nie mają pojęcia o internecie i zachwycają się tymi pudełeczkami od TP. :P

 

A ci co się znają to kupują normalny router w sklepie a Livebox-a używają tylko do TV lub leży w szufladzie - bo tylko tam jego miejsce. :D

Link to post
Share on other sites

no chyba nie jest z tym LB tak źle :)

Dobrze z nim też nie jest. :P

 

Jak na dzisiejsze czasy to TP powinna dawać jakieś urządzenia o lepszym standardzie.

 

Tyle, że - jak wcześniej wspomniałem - 90% użytkowników NEOSTRADY nie oceni jakości Livebox-a w żaden sposób bo oni na tym się kompletnie nie znają.

 

Cieszą się jak dzieci, że mają ładne, mrugające światełkami pudełeczko o tajemniczej nazwie Livebox. Już sama nazwa jest dla nich czymś magicznym. :roll:

 

A tak w ogóle to pewnie w 90 % to jest ich pierwszy kontakt z internetem w ogóle. :pajac:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...