Skocz do zawartości

Router do 1000pln z dobrym wifi


Recommended Posts

Cześć

 

Myślę by zmienić swój router Inteno DG301 na coś lepszego, ponieważ ten obecny nawet nie ma 5GHz.

Mam swiatłowód 500/500mb a siedząć 3m od routera mam 50mb na telefonie.

Bardziej chodzi mi o użądzenia mobilne typu telefon, laptop, czy tablet.

Komputer stacjonarny mam po kablu :)

 

Czy poprostu zainwestowac w jakies wzmacniacze sygnału?

Też żeby ta inwestycja była na jakis czas technologicznie :)

 

Asus RT-AX88U

 

Asus RT-AC88U Router

 

Asus AC87U

 

ASUS AiMesh AX6100 RT-AX92U
Link to post
Share on other sites

Huawei, Dlink, Netgear.Ja mam Cisco. Sobie chwalę, internety nie polecają więc polecać nie mogę.W zasadzie dobre są TP-Link, wada, hmm jakoś w każdym mi się spalił moduł Wi-Fi. Ale do 2 lat potrafi wytrzymać.

W zasadzie powinieneś kupić coś pod światłowód i drugi do niego jako AP.

Link to post
Share on other sites

Ja po raz kolejny polecam swojego Asusa RT-AC65P - działa od paru miesięcy bez zarzutu - skonfiguruj i zapomnij. Dobry zasięg i dobre transfery. Wypadł dużo lepiej np. od Tp-Linka Archer AX10 - dwukrotnie szybszy realny transfer przez 2 ściany po Wi-Fi.

 

Cenię wiedzę coogera na temat sprzętu sieciowego, ale pozwolę sobie nie zgodzić się z paroma jego tezami, bo walka z zasięgiem w moim domu dała mi trochę doświadczenia w tym względzie i nie zgadza się ona z tymi tezami.

 

Warto dopłacić do lepszego routera z lepszym standardem AC, AX- oczywiście nie dla tego by mieć wyższy sam nominalny standard AC, ale warto dopłacić za to co dostajemy dodatkowo dopiero w tych droższych routerach: Mu-Mimo, formatowanie wiązki, modulację QAM, szybszy procesor, więcej RAM, lepsze oprogramowanie. To po prostu przekłada się jak sam przetestowałem, na realny i zauważalny wzrost prędkości przesyłu danych po WiFi, co szczególnie ważne, gdy mamy szybkie łącze i sporo urządzeń podłączonych jednocześnie do routera.

 

Ja polecam Asusa, bo obecnie widzę, że TP-Link słabiej obecnie wypada, gdy weźmiemy pod uwagę porównywalne routery - technologie niby identyczne, a Asus oferuje duzo lepsze realne osiągi w tych samych miejscach i bez znaczenia jest, czy mam po drugiej stronie kartę sieciową TP-Linka, Asusa, czy Intela.

 

Faktycznie prawo ogranicza siłę radia, jednak jest tak (to moje własne doświadczenia), że jeden router przez 2 ściany osiąga max. 30 Mb, a drugi 190 Mb - oczywiście to nie standard AC podany na pudełku przez producenta na to wpływa (mam oczywiście na myśli routery co najmniej z AC1200), ale m.in. te dodatkowe cechy wymienione powyżej.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Internet z Inei -250Mb nie światłowód, końcówka to Cisco do niej podpinany był kablem router Asusa lub TP-Linka i rozsiewały WiFi na 5GHz karta sieciowa w komputerze to Asus PCE AC56 lub Archer T6E, sprawdzałem też na Intelu AC9560 w laptopie. Na 2,4GHz Tp-Link wypadał słabiej, choć nie było już takiej różnicy jak przy 5GHz. 

 

Jeżeli router i karta sieciowa były w tym samym pomieszczeniu to przy Asusie i Tp-Linku było porównywalnie i w obu przypadkach bardzo dobrze bez problemu nawet 650Mb realnego, stabilnego transferu.

Wg mojego doświadczenia Tp-link (przynajmniej te modele, które testowałem) tracił dużo szybciej prędkości i stabilność połączenia niż Asus wraz z kolejnymi przeszkodami po drodze.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

A który modele routera Asusa i TP-Linka?

 

Generalnie fajnie gdyby ktoś kto się zna na rzeczy zrobił test w kontrolowanych warunkach i porównać kilka popularnych modeli w dwóch - trzech grupach cenowych. Na to niestety trzeba czasu i ludzi, a to nie jest coś co się dobrze na youtubach klika. Pamiętam test tego mastodonta Asusa za duże pieniądze, ależ to był crap.

 

Różnica którą podałeś też musi z czegoś wynikać, to nie jest norma i tak routery nie działają. Przykładowy test zrobiony profesjonalnie:

 

asus_rtac86u_5ghz_dn_compare.jpg

Link to post
Share on other sites

OK zamówiłem Asus AC87U  400PLN zaplaciłem za nowy miejmy nadzieję że go ogarnę jeśli nie będę kontynułował post tutaj :) a i dam znać jak wygląda zasięg :)


Jestem po testach routera. Dziła lepiej mam zasięg wszędzie na działce :)

 

Tylko napotkałem problem z TV ponieważ mój dostawca daje routery i oni na niego maja tam iptv i lipa nie moge sobie poradzić by mi to działało. 

 

Z tego co wyczytałem trzeba jakis port lan ustawić na iptv ale nie działa czekam może coś znajde :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...