Skocz do zawartości

Łzawienie oczu przez długie korzystanie z komputera, co radzicie ?


Recommended Posts

Nie mam możliwości ograniczyć czasu spędzanego przy komputerze. Pod koniec dnia, gdy idą ulicą i wieje wiatr , gdy wchodzę z ulicy do domu (pewnie przez suche powietrze od ogrzewania) i na odwrót, gdy np. położę się na boku łzy po prostu same mi się leją. Nie są to hektolitry , ale jest to dość nieprzyjemne i denerwujące, szczególnie gdy mam makijaż.

Jak myślicie, czy noszenie soczewek - zerówek z tymi filtrami (nie pamiętam teraz jak się nazywały) będzie zdrowsze dla oczu i mi przejdzie ? Czy musiałabym nosić do komputera okulary zerówki z filtrami ? ( Czytałam że dzięki nim oczy się tak nie psują)
Czy są jeszcze jakieś sposoby żeby to przeszło ? ( Kremy ze świetlikiem próbowałam - nic)

Link to post
Share on other sites

Tak, pójść do lekarza jest najlepszym sposobem. Jeśli chodzi o zdrowie, to czerpanie porad z takich stron grozi, śmiercią lub trwałym kalectwem. Natomiast jeżeli chcesz tu coś zareklamować, to skontaktuj się z administratorem w celu ustalenia opłat...

Link to post
Share on other sites

Okulary mogą spełnić swoje zadanie, ale... często wina leży po stronie samego monitora. Największe przeciążenie dla wzroku stanowi flickering - mózg go nie rejestruje, ale oko dostrzega. Jeśli korzystasz z komputera w zadaniach, gdzie obraz jest ruchomy to może również dochodzić efekt ghostingu - w przypadku "stacjonarnego" obrazu nie będzie to widoczne. Inne parametry to jakość podświetlenia matrycy. Wiadomo, że IPS lubią walić "żarówką" po oczach i jeśli nie ma odpowiednio doświetlonego stanowiska pracy to będzie bardzo mocno wpływać na zmęczenie wzroku.

Moim zdanie, do typowej pracy biurowej w warunkach domowych zdecydowanie lepsze są monitory na matrycach VA. Przy dobrym monitorze VA można siedzieć cały dzień bez zmęczenia wzroku czy bólu głowy.

Link to post
Share on other sites

Do okulisty pewnie zespół suchego oka ,miałem to samo bo w pracy suche powietrze , ciepło i przewiewy pył do tego monitor smarfon

https://www.aptekagemini.pl/starazolin-0-05-krople-do-oczu-2x5ml.html uzywałem tych pomagało

jak patrzysz długimi godzinami w monitor to mało mrugasz oczami i oko sie wysusza

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...