Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Łzawienie oczu przez długie korzystanie z komputera, co radzicie ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Torrin

Torrin
  • Nowicjusz

• 2 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 10 kwiecień 2020 - 10:41

Nie mam możliwości ograniczyć czasu spędzanego przy komputerze. Pod koniec dnia, gdy idą ulicą i wieje wiatr , gdy wchodzę z ulicy do domu (pewnie przez suche powietrze od ogrzewania) i na odwrót, gdy np. położę się na boku łzy po prostu same mi się leją. Nie są to hektolitry , ale jest to dość nieprzyjemne i denerwujące, szczególnie gdy mam makijaż.

Jak myślicie, czy noszenie soczewek - zerówek z tymi filtrami (nie pamiętam teraz jak się nazywały) będzie zdrowsze dla oczu i mi przejdzie ? Czy musiałabym nosić do komputera okulary zerówki z filtrami ? ( Czytałam że dzięki nim oczy się tak nie psują)
Czy są jeszcze jakieś sposoby żeby to przeszło ? ( Kremy ze świetlikiem próbowałam - nic)

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10972 postów

Napisano 10 kwiecień 2020 - 11:22

Tak, pójść do lekarza jest najlepszym sposobem. Jeśli chodzi o zdrowie, to czerpanie porad z takich stron grozi, śmiercią lub trwałym kalectwem. Natomiast jeżeli chcesz tu coś zareklamować, to skontaktuj się z administratorem w celu ustalenia opłat...

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 Arthass

Arthass
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 10 kwiecień 2020 - 11:35

Okulary mogą spełnić swoje zadanie, ale... często wina leży po stronie samego monitora. Największe przeciążenie dla wzroku stanowi flickering - mózg go nie rejestruje, ale oko dostrzega. Jeśli korzystasz z komputera w zadaniach, gdzie obraz jest ruchomy to może również dochodzić efekt ghostingu - w przypadku "stacjonarnego" obrazu nie będzie to widoczne. Inne parametry to jakość podświetlenia matrycy. Wiadomo, że IPS lubią walić "żarówką" po oczach i jeśli nie ma odpowiednio doświetlonego stanowiska pracy to będzie bardzo mocno wpływać na zmęczenie wzroku.

Moim zdanie, do typowej pracy biurowej w warunkach domowych zdecydowanie lepsze są monitory na matrycach VA. Przy dobrym monitorze VA można siedzieć cały dzień bez zmęczenia wzroku czy bólu głowy.

Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, abyś i ty nie upodobnił się do niego. (Prz. 26:4)
Suplementacja blog █│Sport│█:::Fat-Burners:::
Nokia E6 (Qwerty, 8Mpix, 8GB+2GB)70zł 】 〕

#4 Kamil444

Kamil444
  • Entuzjasta

• 597 postów

Napisano 10 kwiecień 2020 - 12:15

Do okulisty pewnie zespół suchego oka ,miałem to samo bo w pracy suche powietrze , ciepło i przewiewy pył do tego monitor smarfon

https://www.aptekage...oczu-2x5ml.html uzywałem tych pomagało

jak patrzysz długimi godzinami w monitor to mało mrugasz oczami i oko sie wysusza

Użytkownik Kamil444 edytował ten post 10 kwiecień 2020 - 12:16

CPU: Intel® Core™ i7-6700k CPU @4.4ghz CPU COOLER; Be quiet dark rock pro 3 ,Keyboard:CorsairK55 RGB

HDD:4tb total, Wd Gold 4tb Motherboard:Gigabyte Z-170 Gaming K3  System: Windows 10 Premium 64-bit 

GPU:RTX 2070 Super Gaiward Phenix Monitor: Hp Omen X 35 UW 100 Hz G-Sync 3440x1440,Mouse: Razer Taipan Batlefield 4 Edition

Headset:,Kingston Hyprex Cloud1 CASE:BeQuiet! Dark Base pro 900 PSU:Corsair Rm 750x 80 plus gold

SSD:Crucial Mx 200 250gb+ SSd 500gb,Wd Elements 4tb RAM: 16gb RAM Kingston Hyperx 2400mhz 

#5 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10972 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 12:02

Mnie też oczy mocno łzawią, jak widzę postępowanie rządowych pachołków. Jedyne lekarstwo na to, to wybory, ale nie wiadomo czy zadziała...:(

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#6 amiczi

amiczi
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 22 sierpień 2020 - 13:52

Sterazolin sobie kup mnie pomogły albo jakieś delikatne krople nawilżające

#7 GJ1990

GJ1990
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 12:28

Myślę, że najlepsze byłoby pójście do lekarza żeby to skonsultować, natomiast z prostszych sposobów, osobiście korzystam czasem z różnych kropli typu sztuczne łzy itp.

#8 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2347 postów

Napisano 22 wrzesień 2020 - 18:08

Włącz sobie na początek w windowsie tzw. wyświetlanie nocne, czyli filtr światła niebieskiego - mi pomogło.

| MSI Optix AG32CQ | ASUS CG32UQ | Dell XPS 15 7590 | Ryzen 7 3800X/X570/32GB DDR4/RTX2070/2xNVME| PS4 Pro |

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych