Skocz do zawartości

Ocena złożenia zestawu- temperatury, poprawność pracy i montażu


Recommended Posts

Witam. Złożyłem swój pierwszy komputer i mam kilka pytań co do poprawności jego pracy:

 

Części:

CPU: AMD Ryzen 5 3600X BOX

GPU: ASUS Radeon RX 5700 ROG STRIX OC 8G

PSU: Seasonic FOCUS Gold 450 (SSR-450FM) 80Plus Gold 450W

CASE: BE QUIET! Pure Base 500

RAM: Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16

SSD: Samsung SSD 970 EVO Plus

MOBO: MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4

COOLER: Arctic Freezer 34

 

Testowałem pamięć RAM i jest bez błędów.

 

Drobne błedy podczas montażu:

1. Za pierwszym razem założyłem odwrotnie cooler. Musiałem go zdjąć i założyć ponownie nie zmieniając już pasty na nową.

2. Wydaje mi się, że jednak dałem minimalnie za dużo taśmy, ponieważ wypłynęła lekko z jednej strony procesora

3. Nie byłem pewien jak mocno dokręcić cooler do procesora- zrobiłem to mniej więcej jak w filmie instruktarzowym, ale nie miałem pewności.

 

Pytania:

1. Czy zdjęcie i ponowne założenie coolera na tej samej paście będzie miało wpływ na temperatury procesora?

2. Czy zbyt duża ilość pasty będzie miała wpływ na temperatury- wypłynął minimalnie

3. Czy wyjścia płyty głównej są ok? Mam wrażenie, że ta blaszka przy złączu ethernet wygląda dziwnie. Jednak kabel wpina się normalnie, chociaż nie zatrzaskuje się jak w innych urządzeniach.

4. Poniżej wykresy z pracy pod obciążeniem przez 10min w programie OCCT. Temperatura max procesora 70 stopni. Przy normalnym użytkowaniu ma max 58 stopni. Czy to jest normalne?

5. Czy ma jakieś znaczenie kolejność podpięcia GPU? Czy w pierwszej kolejności będzie wpięta wtyczna 8 pinowa a później 6 pinowa?

 

20200410-140537-CPUOCCT.png

20200410-082729.jpg

20200410-092503.jpg

Edytowane przez bulq4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...