Skocz do zawartości

Recommended Posts

5775C będzie wydajniejszy. On nie kręci się wysoko ale nadrabia niższy zegar bardzo szybkim edramem.

Większość 5775C osiąga zegar 4.2GHz a to wystarczy by wygrywać nawet z 5GHz i7-7700K.

Musisz sprawdzić tylko czy płyta obsługuje ten procek.

Edytowane przez mbe13
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz płytę Z97 (jedyna umożliwiającą OC Broadwella) to radzę Ci ją sprzedać i nie popełniać tego samego błędu, co ja ;)

 

W maju 2017 zrobiłem upgrade właśnie na 5775C zamiast kupić Ryzena. Moja i7 poszła bez problemu właśnie na 4.2 GHz...i padła po mniej niż pół roku.

 

Te procki mają abstrakcyjne ceny na rynku wtórnym, bo praktycznie w cenie 4790K kupujesz Ryzen 5 3600 oraz najtańsza płytę B450m.

Link to post
Share on other sites

@UP
 
1. to miałeś nie zwykle rzadkiego pecha że procek zdechł
 
2. zależy też za ile chce kupić, jak w okolicach ~1500 zł, to rzeczywiście w takim przypadku wolałbym pójść w Ryzena 5 3600, ewentualnie w i5-9400F / i5-9600KF (jeśli preferuję intele), oprócz wspomnianej wymiany płyty głównej musiał by też pamięci kupić DDR4

 

 

 

Lepiej i7 4790k bo wiesz jaki potencjał oc.

 

zegar i7-4790K osiąga wyższy to fakt, ale wydajność już nie :P

 

 

 

 

Musisz sprawdzić tylko czy płyta obsługuje ten procek.


wszystkie płyty Z97 obsługują ten procek, w sygnaturze ma płyte Z97

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Mam Z97 Deluxe 
Raczej jedna z lepszych płyt
Sam upgrade do 5775c nie będzie mnie kosztował, znajomy sprzedaje i powiedział, że jak chce to może się zamienić 1:1
jedynie co to na skalpa wydam ok. 100zł 

Link to post
Share on other sites

Niby tak, ale jak miałbym zmieniać 
jak już to na K, 
płytę na z370, jakaś fajna np. tachi od asrocka 
a ram tez na 3600mhz lub szybsze 

Do takich gratów z 1k zł trzeba będzie dołożyć zakładając, że swój za jakieś 1,5k sprzedam 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...