Skocz do zawartości

Komputer nie czyta karty graficznej


Recommended Posts

Siemka, mam problem z moim pc mianowicie podczas gry w lola, nagle komputer sie ściął po chwili przestał wyświetlać obraz (monitor wszedł w tryb czuwania) wpialem inna kartę graficzną było to samo. Myślałem że to wina płyty głównej wiec kupiłem nową ASUS P8H61-MX R 2.0 razem z procesorem i3-3240 i jest to samo. Na integrze wszystko dziala na obu płytach i procesorach. Prosze o pomoc :c

Link to post
Share on other sites

Zasilacz ocz Technology 500w. Mam ten komputer dosc długo (2lata+-) i to stalo sie pierwszy raz

Zasilacz ocz Technology 500w. Mam ten komputer dosc długo (2lata+-) i to stalo sie pierwszy raz

Cała konfiguracja to:

i3-3240

8gb ram goodram ddr3 1333mhz

ssd goodram cx100 120gb

hdd wd jakis 320gb

płyta głowna (założona wczoraj) ASUS P8H61-MX R 2.0

zasilacz OCZ Technology 500w

karta graficzna GTX 650 2gb 

Link to post
Share on other sites

Podmień zasilacz na inny. Sprawdź swoją grafę w innym kompie, mógł zasilacz ją uszkodzić.

Wpiąłem inną karte graficzną i wszystko działa, wiec to pewnie grafika padła :c

Znow zaczalem grać w lola na innej karcie graficznej i stalo sie to samo, wie ktos o co z tym chodzi? Pomocy

Czy to może byc wina monitora?

Na integrze również obraz sie nie pokazuje

Link to post
Share on other sites

To jest wina zasilacza, nie daje on stabilnych napięć i dlatego komp nie chce działać.  Nie eksperymentuj już z nim bo spalisz sobie kompa. 

Ale czy zasilacz tak sam od siebie mógł się uszkodzić? Mam ten komputer jakies 2 lata i wszystko było okej

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że mógł. Nie mogły tylko lodówki Mińsk za czasów komuny...:) Po prostu albo zmierz napięcia na liniach, jeśli masz czym i potrafisz, albo pożycz od kogoś na pół dnia jakiś inny zasilacz i sprawdź co się będzie działo. Wszystko wskazuje na zasilacz, ale chyba lepiej przed zakupem sprawdzić i potem nie żałować wydanej kasy.

Link to post
Share on other sites

Już wiem czemu komputer łapał zacięcia, wiatrak w tej karcie zastepeczej sie jakos zaciał, ruszylem go palcem i zaczął pracować, zrobilem test grajac w lola i nic sie nie dzialo. Grałem 4 mecze i wszystko w porzątku ani jednego wylaczenia. Włączylem gta v na próbe ale to bardzie przypominalo pokaz slajdow niz gre, ale komputer tez sie nie wyłączyl. Wpiąłem moją główną karte graficzną i wiatrak nawet sie nie rusza i nie daje obrazu, może to wina lezy po jej stronie a nie po stronie zasilacza? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...