Skocz do zawartości

Czy podzespoły będą ze sobą współpracowały?


Recommended Posts

Witam. Mam pewne wątpliwości i chciałem zapytać o radę. Mianowcie kupuję pare nowych częsci do PC: MSI MAG Vampiric 010M, AMD Ryzen 5 2600, MSI B450 GAMING PLUS MAX, 2x Corsair Vengeance LPX 8GB Black [1x8GB 2400MHz DDR4], Seagate BarraCuda 1TB. Z rzeczy które będą wzięte ze starego PC to zasilacz Silentium PC Vero L1 500W oraz GTX 1050Ti 4GB. Chyba o niczym nie zapomniałem. :D A więc pytanie brzmi co o tym zestawie sądzicie? Będzie to współpracować poprawnie? (Wiadomo że to nic specjalnego, ale raczej nie pytam o osiągi) Głównie chodzi mi o zasilacz i to czy kable będą wystarczająco długie aby to wszystko sensownie poukładać w nowej obudowie...

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Powiem szczerze, że jeśli chodzi o ssd to bardzo chętnie bym go wrzucił zamiast hdd, jednak okoliczności zmuszają mnie do czego innego. Jestem studentem, nie mam więc zbyt dużego pola do manewru jeśli chodzi o budżet, przy czym potrzebuję dużej ilości pamięci a jednak ssd o takiej samej pojemności kosztuje "nieco" więcej. Dlatego też najpierw chcę kupić w miarę solidną podstawę, złożyć i zapomnieć na jakiś czas a ssd zawsze można dołożyć. No nic, skoro mówisz że będzie wszystko będzie współgrać to fajnie. Jeszcze raz dzięki.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem...A co powiesz o MSI Z390-A PRO + I3-9100F (lub i5 9400F, jednak to już trochę wykracza poza budżet, ale jeśli to tego warte to myślę, że jest w zasięgu). Warty taki zestaw uwagi? Za płytę fakt, może przepłacam jeśli chodzi o wymagania zestawu który podałem, jednak chciałbym aby była to platforma w miarę dobra do rozwoju na przyszłość i chciałbym żeby starczyłą mi jak najdłużej.

Edytowane przez noname1234
Link to post
Share on other sites

Musisz do tego inaczej podejść . Bo jak widzę nie znasz się mocno na sprzęcie . Poproś o pomoc w skompletowaniu zestawu przedstawiając swój budżet i do jakich zastosowań ma być . Bo kombinacja i3 , a nawet i5 plus z390 nie ma żadnego sensu . Tak samo ryzen 2600 za 600zł co już kolega wyżej zauważył . Najlepiej by było jak byś wypełnił odpowiedni formularz który jest na początku działu zestawy komputerowe .

Link to post
Share on other sites

i5 9400F nadal nie ma sensu bo to obecnie 700zł za sam procesor, a 1600AF po OC z pamięciami 3600MHz przegania miejscami tą i5, poza tym możesz tu kiedyś wrzucić praktycznie dowolnego Ryzena 3XXX a może nawet i coś z serii 4XXX.

 

W cenie 9400F na Z390 masz Ryzen 3600 na B405, który z miejsca jest wydajniejszy i możesz go podkręcić.

 

Poza tym GTX 1050TI i tak jest do zmiany bo to słabe GPU. Także w obecnej sytuajci obstawiałbym 1600AF pod OC i wymiana GPU za jakiś czas.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat ponieważ chciałem zapytać o jeszcze jedną radę. Nie jestem pewien co do ramu. Jaki będzie dobrze zgrywał się ze wspomnianą wcześniej płytą msi gaming plus max oraz ryzenem 1600af? Kolega wcześniej wspomniał o Patriot Viper. Będzie ok? A może Crucial Ballistix Sport LT 3000mhz cl15?. Ogólnie chciałbym wyrobić się w ok. 400zł za ram 2x8gb. A co do dysku zdecydowałem się jednak dołożyć i wybrałem samsung 860evo 500gb. Będzie ok?

Edytowane przez noname1234
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...