Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jakoś tydzień temu zniknęła mi konsola realtek w obszarze powiadomień i od tego czasu zaczęły się problemy gdyż mój mikrofon maono który mam dopiero od 3 miesięcy zaczął wyraźnie gorzej nagrywać gdy patrze w programie auto real duck poziom dźwięku jest 3 razy słabszy, a i wystąpiły także szumu pewnie przez to, że ta konsola zniknęła, a tam miałem wszystkie opcje tłumienie zakłóceń itd. Ale to dopiero początek mych problemów gdyż teraz gdy chciałem zainstalować najnowszy sterownik do mojej płyty głównej msi z370 GP są problemy z zainstalowaniem realtek HD gdy komputer się wyłącza po zainstalowania całość chcę się instalować od nowa co robić ?

Link to post
Share on other sites

Zwróć uwagę że są dwa typy sterowników audio do Windows 10 dla Realtek HD Audio. Sterownik uniwersalny i pełny,  jeśli w systemie był ten pierwszy a próbujesz instalować drugi to instalator nie potrafi usunąć starego sterownika. Zmiana sterownika z jednego na drugi wiąże się z wcześniejszym całkowitym odinstalowaniem driverów Realtek+restart PC. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Najnowsza wersja Realteka konsoli domyślnie nie ma i trzeba ją zainstalować ze sklepu Microsoft, a to też nie takie proste, w moim przypadku nie chciało się od razu zainstalować i musiałem dużo kombinować ze sterownikiem... Znalazłem też wtedy starszą wersję sterownika, ze starą konsolą w zasobniku systemowym, która działa od razu, jak chcesz mogę Ci podrzucić linka kiedy wrócę z pracy.

 

Przed instalacją warto też odinstalować sterownik z menedżera urządzeń.

Edytowane przez O2lsie
Link to post
Share on other sites

Najnowsza wersja Realteka konsoli domyślnie nie ma i trzeba ją zainstalować ze sklepu Microsoft, a to też nie takie proste, w moim przypadku nie chciało się od razu zainstalować i musiałem dużo kombinować ze sterownikiem... Znalazłem też wtedy starszą wersję sterownika, ze starą konsolą w zasobniku systemowym, która działa od razu, jak chcesz mogę Ci podrzucić linka kiedy wrócę z pracy.

 

Przed instalacją warto też odinstalować sterownik z menedżera urządzeń.

proszę podrzuć mi starszą wersję widocznie coś mi się zaktualizowało i się porobiło

Zwróć uwagę że są dwa typy sterowników audio do Windows 10 dla Realtek HD Audio. Sterownik uniwersalny i pełny,  jeśli w systemie był ten pierwszy a próbujesz instalować drugi to instalator nie potrafi usunąć starego sterownika. Zmiana sterownika z jednego na drugi wiąże się z wcześniejszym całkowitym odinstalowaniem driverów Realtek+restart PC. 

czyli jak mam całkowicie odinstalować? odinstalowuje normalnie ( usuwam także folder realtek) później jeszcze  w menadżerze zadań i co mogę zrobić jeszcze?

Może napiszcie mi jaki dokładnie mam sterownik podać do msi z370 GP win 10 64. Bo najbardziej mi zależy na tym by mikrofon lepiej zbierał a to nie jest jego wina bo w niedziele zauważyłem ten problem, ale wgrałem jakieś sterowniki i przeszło lecz dzisiaj patrze od nowa ten sam problem po prostu w ustawieniach dźwięku- przetestuj mikrofon ledwie co tam słychać

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

to ja wiem tylko dlaczego przy niektórych sterownikach i mikrofon słabiej działa zainstalowałem w końcu realtek audio console ps. gdy odinstalowałem sterowniki realtek i uruchomiłem komputer mikrofon odżył teraz go wyłączę i zobaczymy, po ponownym włączenie mikrofon znowu słabo działa

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem wczoraj Ci to wrzucić, łap linka:

https://drive.google.com/open?id=1ryQ3N79zVmmi6YMkjsVaJ7Vi3xoELnie

 

Najpierw odinstaluj sterownik z menedżera urządzeń i po restarcie kompa spróbuj tą instalkę, na wszelki wypadek wyłączyłbym też na neta i włączył dopiero po instalacji, żeby windows sobie sam nie zaciągnął z powrotem nowego sterownika.

Edytowane przez O2lsie
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem wczoraj Ci to wrzucić, łap linka:

https://drive.google.com/open?id=1ryQ3N79zVmmi6YMkjsVaJ7Vi3xoELnie

 

Najpierw odinstaluj sterownik z menedżera urządzeń i po restarcie kompa spróbuj tą instalkę, na wszelki wypadek wyłączyłbym też na neta i włączył dopiero po instalacji, żeby windows sobie sam nie zaciągnął z powrotem nowego sterownika.

ok dzięki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...