Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

 

Klasyczne pytanie do użytkowników Ryzena 

mam w obudowie 2700x z płytą B450 Tomahawk MAX

 

Jako chłodzenie procesora służy Noctua u12p SE - z przystawką na AM4

do tego dwa Phentaksy 140mm, ktore wyciągają powietrze z budy. 

 

No i co stan na teraz wygląda tak że w 

HWMonitor 

 

Min 51 stopni

Max 93 stopnie. (a pod spodem 84)

 

Przechwytywanie1.png

 

Zastanawiam się czy program źle mierzy czy to chłodzenie jest z czapy. 

Link to post
Share on other sites

Obróć radiator o 90 stopni tak żeby jego wentylator dmuchał w kierunku wylotowego z tyłu. Całe nagrzane powietrze z karty wali w kierunku radiatora. Na front daj przynajmniej jeden wentylator, bo skąd ma wentylator CPU wziąć świeże powietrze. W tej chwili kiepsko to wygląda. Wiem bok zdjęty ale to za mało dla CPU.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Obróć radiator o 90 stopni tak żeby jego wentylator dmuchał w kierunku wylotowego z tyłu. Całe nagrzane powietrze z karty wali w kierunku radiatora. Na front daj przynajmniej jeden wentylator, bo skąd ma wentylator CPU wziąć świeże powietrze. W tej chwili kiepsko to wygląda. Wiem bok zdjęty ale to za mało dla CPU.

Posłuchaj tych poleceń i tak zrób, karta grzeje ci radiator chłodzenia procesora i masz tam mały piekarnik :) Wentylator chłodzenia kieruj w stronę slotów pamięci ram, jak zawadzają to podnieś wentylator troszeczkę do góry i będzie stykać :) Temperatury powinny spaść :) 

 

ps. w wolnej chwili proponuje pomyśleć nad kablologią aby to wyglądało estetycznie i schludnie. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W tej chwili mam zdjęty bok budy 

SilentiumPC Regnum L50

 

co do nawiewu brak w tej chwili 

3186ea0a-1d1d-4dc1-8456-ab8eb8e71e62.jpg

 Te dwa na topie to 120 czy 140mm ? Jeżeli 120 to przenieś je z topu na front obudowy, lub przynajmniej jeden. W innym przypadku dokup dwie 120-ki i zamontuje na froncie. Dodatkowy na topie, a patrząc od frontu pierwszy, niewiele daje.

 

Link to post
Share on other sites

Obróć radiator o 90 stopni tak żeby jego wentylator dmuchał w kierunku wylotowego z tyłu. Całe nagrzane powietrze z karty wali w kierunku radiatora. Na front daj przynajmniej jeden wentylator, bo skąd ma wentylator CPU wziąć świeże powietrze. W tej chwili kiepsko to wygląda. Wiem bok zdjęty ale to za mało dla CPU.

 

Od tego zacznę. obrót w lewo o 90 stopni. 

do tego przekręcę jeden 140mm z góry na tył. (wszystkie wyciągają powietrze)

 

Od frontu nie mam w tej chwili nic. Jedyne gdzie mogę dodać chłodzenie to dół obudowy. przy dokach na dyski. 

 

Co do estetyki - w kolejce do wymiany jest zasilacz wiec na razie nie ma co się przejmować kablami zwłaszcza że obecnie zasilacz nie jest modularny. 

Mam jeszcze stockowy cooler AMD Wriath Max zastanawiałem się czy dla porównania go nie zamontować.

Mogło by to zrobić dobrze estetyce ;) ma ledy 

Link to post
Share on other sites

Zostaw Noctue, na początek obróć ją i porównaj temperatury. Szkoda, że nie masz przynajmniej jednej sztuki 120-ki. No i nie dawaj za dużo pasty na procesor, to ma być dosłownie cieniutka warstwa, taki półprzeźroczystych "film". Dasz za dużo, zrobi się z pasty izolator ;-) A spróbuj dać ten jeden wentylator na dół, coś nieco powinno się poprawić.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Nie można dać "za dużo pasty". Nadmiar wypłynie bokami. Już wielu znanych youtuberów to udowadniało.

Oni może i udowodnili ale to, że można nadmiar wycisnąć bokiem. Tego jak ktoś w czeluściach własnego domu wali 10g pasty na proca a potem przykręca chłodzenie krzywo albo ze zbyt małym dociskiem albo aż pasta zacznie wychodzić to już w swoich testach nie sprawdzili, prawda? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nadmiar wypłynie bokami. Już wielu znanych youtuberów to udowadniało.

 

Tak wyglądał Cooler i Proc po demontażu. Jak na moje oko trochę nierównomiernie ale ogółem w myśl zasady - mała kropa na środku procesora. 

 

IMG-20200408-175820.jpg IMG-20200408-175903.jpg IMG-20200408-175917.jpg

 

 

 

przykręca chłodzenie krzywo albo ze zbyt małym dociskiem albo aż pasta zacznie wychodzić to już w swoich testach nie sprawdzili

 

 

Tu się właśnie zastanawiam bo system montażu nie pozwala mi bardziej "za mocno" dokręcić chłodzenia. 

Link to post
Share on other sites

Tu się właśnie zastanawiam bo system montażu nie pozwala mi bardziej "za mocno" dokręcić chłodzenia. 

 

Miałem chyba z 10 chłodzeń nocta, wszystkie z tym samym systemem montażu co na zdjęciach i każde montowałem aż się śrubka nie kręciła intel/AMD (koniec gwintu). Oni to akurat maja tak zaprojektowane w ich wypadku"na wyczucie" to za mało (zakładając, że masz prawidłowe elementy montażowe). 

Link to post
Share on other sites
systemem montażu co na zdjęciach i każde montowałem aż się śrubka nie kręciła intel/AMD (koniec gwintu).

 

Noctua ma fajne materiały 

No to albo coś jest nie tak albo źle to robię bo u mnie ta śruba jakby stoi w miejscu a się kręci. 

Spróbuje jeszcze to dokręcić mocniej ale ja mam wrażenie że śruba kręci się w miejscu. 

 

IMG-20200409-092657.jpg IMG-20200409-092719.jpg IMG-20200409-092745.jpg IMG-20200409-092819.jpg

 

No i natchniony wpisem Zająłem się porządkami

 

 

ps. w wolnej chwili proponuje pomyśleć nad kablologią aby to wyglądało estetycznie i schludnie. Pozdrawiam

 

mam nadzieje ze to widać poświęciłem temu ze 2 godziny (układanie kabli)

Pomyślałem zmienię ten sowi brąz na coś czarnego 

 

i bang spadłem z krzesła - dlaczego to tyle kosztuje - za całe u12p zapłaciłem 100zł 

https://allegro.pl/listing?string=noctua%20nf-f12&bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-dict43-ele-1-5-0318

Edytowane przez tanakov
Link to post
Share on other sites

A bo to nówki, używane wychodzą taniej ;) A jak tam temperaturki, poprawiły się nieco ? ;)


Nie można dać "za dużo pasty". Nadmiar wypłynie bokami. Już wielu znanych youtuberów to udowadniało.

Można, można. Zależy to również od konsystencji pasty. Tak a później pełno pasty wokół gniazda CPU, taki syf to yuoutuberzy mogą sobie sami zostawiać ;)

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Te eksperymenty miały na celu udowodnić ze za duża ilość pasty nie ma wpływu na temperatury, a sprowokowane były tym ze ludzie im w komentarzach do filmików ze składania sprzętu pisali teksty typu "panie, za dużo pasty, temperatury duże będą!!!" (gdzie wcale przesadnie dużo nie było). No to nagrali tak że dali przesadnie dużo tylko po to żeby porównać temperatury.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...